iva.rbk
06.03.09,09:18
dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu. V TATRA banke nám vydali firemnú kreditnú kartu s úverovým rámcom 50.000,- Sk. V decembri nám prišiel výpis, že máme z nej stiahnuté 2000 ,- sk /vydanie karty a nejaké ind. poist./:confused: Túto debetnú položku som vyplatila z iného BÚ. Prosím o radu ako mám zaevidovať v JU tento úverový rámec 50.000,- a ako platbu debetnej položky z iného BU?
Ďakujem za každú radu.
Matušíčka
06.03.09,08:26
úverový rámec neúčtujem, ale keď ho čerpám tak som v banke v mínuse. Ak si zaplatila z iného účtu firemného, tak to urob cez priebežnú položku ako príjem do pokladne a úhrada alebo zaúčtuješ to ako osobný vklad podnikateľa. Záleží z akého účtu si to platila. Ale možno sú aj lepšie nápady...
iva.rbk
06.03.09,08:30
ja mám na túto kartu aj mesačný výpis s vyčislenou debetnou čiastkou a s číslom účtu tejto karty kde mám dlžnú sumu zaplatit. Nemám si tento účet zaradiť do účtovníctva?
Braňo
06.03.09,08:34
Zmienil by som sa v poznámkach k závierke o tomto úverovom rámci, aj keď ho nečerpáš.
iva.rbk
06.03.09,09:54
nerozumiem
ego.mc
06.03.09,11:52
Zmienil by som sa v poznámkach k závierke o tomto úverovom rámci, aj keď ho nečerpáš.

Sme v JÚ.;)
ego.mc
06.03.09,11:54
ja mám na túto kartu aj mesačný výpis s vyčislenou debetnou čiastkou a s číslom účtu tejto karty kde mám dlžnú sumu zaplatit. Nemám si tento účet zaradiť do účtovníctva?

Áno, ak ho používate.