skromny
06.03.09,09:29
zdravim,

mam par otazok, na niektore som nasiel odpoved ciastocnu na niektore vuobec, preto zacinam novu temu.

Tento mesiac som dal na SK byt (v mojom osobnom vlastnictve) do "prenajmu". Nakolko byvam a pracujem v UK, jednu izbu som si nechal k dispozicii na obcasne navraty, cize nejde o cely byt ale par izieb plus samozrejme kuchyna, kupelka a WCko k dispozicii

1. Ide o podnajom alebo prenajom? (Zalezi to na formulacii v zmluve?)
2. Treba sa v tomto pripade registrovat na danovom urade? (Mam to v plane urobit uz len kvuoli niektorym "milym" susedkam, lepsie ale vediet)
3. Mozno predcasna otazka, ale predsa - v buducorocnom danovom priznani (podavam ho kazdy rok, nakolko mam ale na SK nulovy prijem (doteraz) tak je cisto informativne) ak priznam prijem z UK, dostanem sa do kategorie kde mam mensi "nezdanitelny zaklad" nakolko prijem z UK mi spravi vyssi prijem - tento prijem je ale uz zdaneny (a nie malo), viem ale ze v online forumlari mi ho tam zapocita. Ratam s uplatnovanim pausalnych 40%, cisty prijem sa bude hybat akurat niekde na tejto hranici preto ak sa mi znizi nezdanitelna ciastka, zvysi sa v konecnom duosledku aj dan. To teda chcu aby som zatlkol polovicu prijmov z UK aby som neprekrocil nejaku tu hranicu stanovenu tvorcom tohoto zakona?
4. Treba tento prenajom/podnajom hlasit aj spravcovi nehnutelnosti (nahlasenie zmeny osobomesiacov je samozrejme, nemam momentalne spravcovsku zmluvu pri sebe, skuor by ma zaujimalo povinnosti z nejakeho mozneho zakona)?
macula
06.03.09,10:23
1. Ide o prenájom, lebo byt je v tvojom osobnom vlastníctve, išlo by o Zmluvu o prenájme bytu
2. Treba sa zaregistrovať na DÚ
3.?????
4. Musíš pozrieť do správcovskej zmluvy