semegast
06.03.09,10:02
Dobrý deň všetkým, kedže financie su to čo nám doma trošku chýba a naša kúpelka aj wecko uz vyzeraju dost hnusne chcem sa opýtať či je možné so samolepiacimi tapetami alebo vraj sú aj nejaké folie, vytapetovať tieto dve miestnosti. Vyskúšal som menší kus nalepit na umakart a drzi pevne. Má niekto s tým skúsenosť? nie je to nahodou len tak že stavbari aby mali prácu tak budu tvrdit ze sa to neda a ze jedina moznost je prestavba? vdaka za vsetky rady.
lepka
06.03.09,09:21
Mám to tapetované samolepiacov umývateľnou tapetou už asi 8 rokov,drží to,ale čo to robí pod tapetou neviem.Celkom dobre to vyzerá,celkom dobre sa to udržiava,len to nesmieš šúchať práškom,lebo po viacnásobnom šúchaní tú tapetu zošúchaš.Takže umývať tekutými prostriedkami.
arizona
06.03.09,09:35
Tiež som mala kedysi tieto dve miesnosti dlhé roky oblepené samolepiacou tapetou (vopred sme umakart zdrsnili šmirgľom a odmastili).

Báli sme sa pary a vody,čo to urobí časom... ale tapeta držala prefektne,ani plocha nad vaňou nerobila problém, hoci na ňu špliechala voda.
Ak to dôkladne urobíte, ak skôr tapeta vyjde z módy, ako sa zničí:)
semegast
06.03.09,20:19
dakujem pekne za povzbudive odpovede :) už si len vybrať dobré tapety a nájsť si čas :) ...a ozaj spoje tapiet ste prekrývali alebo len tesne vedla seba prilepili? a co rohy nejak ste ich tesnili alebo vytmelili?
katjab
06.03.09,20:28
Ja som prekrývala takých 1-1,5 mm, ale asi trebalo viac, nakoľko ostaní členovia rodiny neradi zapnú odsávačku pary počas spchovaní, a od horúcej pary troch a vzdiali od seba. Sem-tam vidno zvyslé tenučké biele čiary,l lebo ja som dávala čiernu mramorovú tapetu.
semegast
07.03.09,16:03
ma niekto fotky s takto vytapetovanej kupelky a wecka? a ešte dá sa použiť aj bordúra? ako by to vyzeralo keby to bolo nalepene na tapete ?asi nic moc. či?
martina0203
07.03.09,16:14
Tiež rozmýšľam nad tapetou.
betka631
07.03.09,16:42
My sme takto vytapetovali jadro v roku 2006. Zatiaľ to stále vyzerá dobre a myslím, že ešte to chvíľku vydrží. Lepili sme to vinylovou tapetou a keďže sú troška ťažšie tak lepidlom určeným na tieto tapety.
Rozalka
07.03.09,18:28
Mám kúpeľnu i WC otapetované od leta 1997, umývateľnou tapetou vzoru mramoru, a je stále I. triedy
plada
09.03.09,08:50
Rozalka ak môžeš, daj nejaké foto, nech je to vidno. Predstavu síce mám, ale foto a teda skutočnosť je predsa iná. Díky
KIKA16
09.03.09,09:03
Tiež mám takto upravené jadro v kúpeľni a WC. Je to 5 rok, drží, dobre sa to udržiava a čistí. Ozaj len vybrať peknú tapetu.
Malá rada - pri tapetovaní stenu postriekať čistou vodou, potom ak treba vieš tapetu posunúť. Pri nasucho hneď drží. A prípadné malé bublinky - špendlík pomôže.

Mám vzor obkladačiek (vo vnútri so vzorkou tyrkysovo zelená, modrá). Aby toho nebolo veľa, prednú dosku na vani som dala modrú. No skúsim doma pozrieť či nemám foto.
semegast
09.03.09,19:19
a ked je povrch pod tapetou mokry? tak nie je tam riziko plesne? a dalsia vec je ze pri navodoch sa pise ze tapetu nanasat na suchy a rovny povrch...cize ako hmmm? s vodou ci bez?
adi11
09.03.09,19:58
lepšie sa to robí , keď je plocha namočená...tapeta sa na suchú plochu rýchlo prilepí a ťažšie sa odlepuje ako keď je to mokré, teda vyrovnáva...voda sa odtial dostane preč, ale treba tapetu hned priltáčať nejakou handrou....mali by ste to skúsiť najprv z boku na vani...potom uvidíte ako treba s tým ostatným
semegast
23.03.09,19:47
naozaj som to skusal aj na mokry povrch a je to dobra rada ta voda sa odtial da vytlcit vpohode...dakujem za radu...a tie prekrytia snad nebudu vidiet...
kyblik
23.03.09,20:40
Mimochodom velky pozor dajte na drobne nerovnosti, ktore sa krasne ukazu ked sa tapeta nalepi. A bublinky po vode, prip. ine nerovnosti sa daju pekne vyrovnat - vyhladit skolskym pravitkom.
terezamaria
02.04.09,14:59
Mne natreli jadro lepidlom , RS-kou, na to natiahli sieťovinu s okami asi 1 x 1 cm, potom to natenko okožovali, teda vystierkovali a na to dali obkladačky. Je to krásné a úplne to vyzerá, ako keby bolo jadro vymurované. Zvonku to isté, len bez obkladačiek, takže je to vystierkovaná stena. Som veľmi spokojná.
bobcat61
07.07.09,19:31
ahoj. aké to je lepidlo - RS :??? chcem robiť úpravu umakartového jadra s obkladačkami. v Baumaxe mi povedali, že na to potrebujem flexi-lepidlo na dlažbu a obkladačky a že ten pôvodný povrch ešte mám natrieť betokontaktom. niečo ako nanesenie drsného povrchu. neviem teraz, že čo je lepšie, či sieťovina, alebo čo vlastne ? ten umakart je natretý a len sa bojím, aby to potom nespadlo niekomu na hlavu. dik za radu. roman
220870
07.07.09,20:09
ahoj. aké to je lepidlo - RS :??? chcem robiť úpravu umakartového jadra s obkladačkami. v Baumaxe mi povedali, že na to potrebujem flexi-lepidlo na dlažbu a obkladačky a že ten pôvodný povrch ešte mám natrieť betokontaktom. niečo ako nanesenie drsného povrchu. neviem teraz, že čo je lepšie, či sieťovina, alebo čo vlastne ? ten umakart je natretý a len sa bojím, aby to potom nespadlo niekomu na hlavu. dik za radu. roman
Pekne vám poradili v Baumaxe toľko hovadín je moc aj na koňa:mee:.Ak sa vám to aj podarí prilepiť tak je tam vysoká pravdepodobnosť hraničiaca s úplnou istotou ,že vám budú praskať obklady v špárach.Keď popraskajú tak do nich natečie voda .A samozrejme špáry splesnivejú.
RS-ka( Chemoprén) obuvnícke lepidlo.Silne toxické.
osky
08.07.09,07:16
Mne natreli jadro lepidlom , RS-kou, na to natiahli sieťovinu s okami asi 1 x 1 cm, potom to natenko okožovali, teda vystierkovali a na to dali obkladačky. Je to krásné a úplne to vyzerá, ako keby bolo jadro vymurované. Zvonku to isté, len bez obkladačiek, takže je to vystierkovaná stena. Som veľmi spokojná.

takuto umelu stenu sme vytvorili pre 2 tyzdnami medzi obyvackou a kuchynou,nakolko to bolo spojene ako je v mode,ale ja som chcela mat kuchynu zatvorenu.
postup bol rovnaky-siet,stierka.teraz sme to omalovali a nikto by nepovedal,ze tam nie je tehlova stena.;)
zuzana
08.07.09,07:36
My sme v kúpelni na umakart dávali sadrokartón a na to obkladačky.