kvietok
06.03.09,11:48
už som tu túto tému načala, ale nemôžem sa dopracovať k odpovedi a tak skúsim ešte raz: hmotný majetok kúpený v roku 2006, v roku 2008 krádež, polícia prípad uzatvorila, páchateľ neznámy. Daňové odpisy uplatnené v roku 2006 aj v roku 2007, zostatková cena majetku v roku 2008: 6966,00 Sk Bolo mi tu poradené, že na základe § 19, odst. 3 písm. g) bod 2 zákona o dani z príjmu si túto zostatkovú cenu môžem uplatniť do nákladov. Len neviem, do ktorého riadku DP - či do riadku daňových odpisov alebo niekde inde. ďakujem
m.hladka
06.03.09,17:01
posúvam
Lotarka
06.03.09,20:58
"Len neviem, do ktorého riadku DP - či do riadku daňových odpisov alebo niekde inde."
To DP je daňové priznanie? A ten riadok odpisov je ktorý?
Neviem, či ide o jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, ale tento výdavok sa má podľa mňa riešiť v účtovníctve a nie v DP. Teda v JÚ to uplatniť podľa mňa do réžijných výdavkov.
kvietok
09.03.09,15:30
"Len neviem, do ktorého riadku DP - či do riadku daňových odpisov alebo niekde inde."
To DP je daňové priznanie? A ten riadok odpisov je ktorý?
Neviem, či ide o jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, ale tento výdavok sa má podľa mňa riešiť v účtovníctve a nie v DP. Teda v JÚ to uplatniť podľa mňa do réžijných výdavkov.
ide o podvojné účtovníctvo, DP je daňové priznanie. keď na to idem logicky, mal by ten zbytok ísť do daňových odpisov, len keď nie vždy moja logika súhlasí s logikou zákonov :o)