parosvet
06.03.09,11:04
Dobrý deň,

poprosil by som o radu nakolko 1. krat vyplnam danove priznanie. Som student denneho studia a minuly rok som zacal so sprostredkovatelskou cinnostou financnych produktov, na danovom urade som si zriadil DIČ. Moje prímy vyzerali takto 74 167 SK za provízie a 12000 Sk za volejbal od klubu v ktorom hrávam a mam s nim zmluvu. Teda spolu 86 167 SK. Mam zivotne poistenie a minuly rok som zaplatil 9990 Sk.

1. Ako postupovat pri vyplnovani danoveho priznania?
2 Budem musiet odvadat peniaze do zdravotnej a socialne poistovne?
3. Štipendium sa tiez zdanuje?
4. Kolko budem platit na daniach?
5. pri akej vyske primu musim platit zravotnej p. a taktiez socialnej?
6. Musim sa ako student registrovat v zravotnej p. a taktiez socialnej p. ako sprostredkovatel a hrac volejbalu na zmluvu?
Vladimír Ozimý
06.03.09,11:34
Dobrý deň,

poprosil by som o radu nakolko 1. krat vyplnam danove priznanie. Som student denneho studia a minuly rok som zacal so sprostredkovatelskou cinnostou financnych produktov, na danovom urade som si zriadil DIČ. Moje prímy vyzerali takto 74 167 SK za provízie a 12000 Sk za volejbal od klubu v ktorom hrávam a mam s nim zmluvu. Teda spolu 86 167 SK. Mam zivotne poistenie a minuly rok som zaplatil 9990 Sk.

1. Ako postupovat pri vyplnovani danoveho priznania?
sprostredkovanie uvediete do výpočtu z príjmov podľa § 6 ods. 2 písm. d)
športovú činnosť uvediete do § 6 ods. 2 písm. b) (predpokladám že máte zmluvu na výkon športovca)
v DP je to na strane tri v oddiely č. VI
2 Budem musiet odvadat peniaze do zdravotnej a socialne poistovne?
Do SP sa nemusíte registrovať lebo ste neprekročili stanovený obrat na účely registrácie (12 násobok min. mzdy t.j. 295,50)
Do ZP ako SZČO sa zaregistrovať musíte ale považujete sa za poistenca štátu keďže ste študent. POtom platíte poistenie len ak prekročíte hranicu samoplatiteľa, vychádza sa z § 11 ods. 9 zákona o zdravotnom poistení, čo pre rok 2008 bolo 64332. Túto hranicu ste neprekročili preto nebudete doplácať poistné za rok 2008 a v ročnom zúčtovaní RZZP vám vyjde nedoplatok 0 Sk
3. Štipendium sa tiez zdanuje?
§ 9 zákona o dani z príjmov - štipendium je oslobodený od dane z príjmov
4. Kolko budem platit na daniach?
dane ti vyjdu 0
5. pri akej vyske primu musim platit zravotnej p. a taktiez socialnej?
už zodpovedané
6. Musim sa ako student registrovat v zravotnej p. a taktiez socialnej p. ako sprostredkovatel a hrac volejbalu na zmluvu?

...........................................
parosvet
06.03.09,13:33
dakujem za odpoved moc ste mi pomohli
1 este k tej zdravotnej poistovni ved tu sumu 64000 som prekrocil
2 aky typ tlaciva vyplnam?
Vladimír Ozimý
09.03.09,05:41
dakujem za odpoved moc ste mi pomohli
1 este k tej zdravotnej poistovni ved tu sumu 64000 som prekrocil
2 aky typ tlaciva vyplnam?

na účely platenia sa berie základ dane a nie hrubý príjem. a základ dane máte nižšií ako túto hranicu