semegast
06.03.09,11:32
vie mi niekto poradit co je potrebne pre zavedenie elektriny na zahradu a kolko to tak stoji? mam v tom totiz zmätoik lebo vraj treba projekt eletrikar potom urobi pracu potom pride revizny a nakoniec este elektrarne poslu niekoho to zapojit? ved to je kopec ludi a kopec penazi.
legolas
06.03.09,11:56
vie mi niekto poradit co je potrebne pre zavedenie elektriny na zahradu a kolko to tak stoji? mam v tom totiz zmätoik lebo vraj treba projekt eletrikar potom urobi pracu potom pride revizny a nakoniec este elektrarne poslu niekoho to zapojit? ved to je kopec ludi a kopec penazi.

..... a prečo by mal byť projekt a podobné veci čo píšeš? potrebuješ silné ruky, krompáč a kopať ryhu, cca 60 cm hlbokú, kúpiť kábel to Ti poradia v elektro predajni, ak máš kamaráta elektrikára tak Ti to zapoji na vonkajšiu zásuvku 220V alebo 380V, zvedieš to do ryhy, z časti to zasypeš pieskom, na vrch dáš červenú fóliu a potom to celé zasypeš zeminou. Urob si doma nákres kade to ide, pre prípad, že tam niekto po Tebe bude niekedy kopať. to je všetko;) koľko to bude stať to je podľa dlžky kábela, fólie, piesku, zástrčiek, ale veď si to overíš v elektro-predajni.
aviator
06.03.09,16:56
..... a prečo by mal byť projekt a podobné veci čo píšeš? potrebuješ silné ruky, krompáč a kopať ryhu, cca 60 cm hlbokú, kúpiť kábel to Ti poradia v elektro predajni, ak máš kamaráta elektrikára tak Ti to zapoji na vonkajšiu zásuvku 220V alebo 380V, zvedieš to do ryhy, z časti to zasypeš pieskom, na vrch dáš červenú fóliu a potom to celé zasypeš zeminou. Urob si doma nákres kade to ide, pre prípad, že tam niekto po Tebe bude niekedy kopať. to je všetko;) koľko to bude stať to je podľa dlžky kábela, fólie, piesku, zástrčiek, ale veď si to overíš v elektro-predajni.
Asi to nieje také jednoduché, keď je záhrada 5 km od civilizácie v nejakej osade.
Semegast nenapísal, kde je záhrada.
legolas
06.03.09,19:00
.....nóoo, to je super a Ty to odkiaľ vieš?:)
semegast
06.03.09,20:23
no ono tá záhradka nie je daleko od civilizácie ale nemoze to len tak hocikde pripojit kabel na elektricky stlp...a dalej potrebujes merac na elektromer a aj tu skrinku ked umiestnis elektromer...projekt nemoze byt len tak na nejakom papieriku lebo to ide do dokumentacie elektrarni alebo spravy katastra neviem presne...dalej revizneho technika a až potom aj elektrarne to schvalia...ono nie je problem to vykopat to je jasne ze to si viem urobit ale veci okolo toho...nacierno sa pripajat nechcem...
arizona
06.03.09,21:12
Bolo chybou, že v pôvodnom príspevku zadávateľ neuviedol všetky potrebné fakty.
Je rozdiel hovoriť o záhradke vedľa domu a záhradke niekde v záhr.osade.

Myslím, že by bolo dobré popísať konkrétnejšie, aby odpovedajúci mohli odpovedať čo najpresnejšie:)
servus
06.03.09,21:14
Taký je postup o el. prípojku 1. projekt 2. inštalácia-montáž 3. revízia 4. žiadosť o elektromer. približne 20 až 30 tisíc sk
semegast
06.03.09,21:16
okej vdaka..ale podotykam ze asi by som sa nepytal na taku vec ako zaviest kabel do zahradky pri dome :)..ale nabuduce budem vediet ze treba podrobne...a ta cena no je to viac nez dost...
branislavp
08.03.09,15:52
okej vdaka..ale podotykam ze asi by som sa nepytal na taku vec ako zaviest kabel do zahradky pri dome :)..ale nabuduce budem vediet ze treba podrobne...a ta cena no je to viac nez dost...
Záhradka ak je osamote, tak samozrejme, že to bude stáť veľa peňazí. Iná situácia by bola, keby tam bolo viac záhradiek, aby ste sa o náklady podelili.
skill
08.03.09,16:14
A čo tak kupit malu elektrocenttálu? Nevyriešilo by to tvoj problém.
semegast
08.03.09,20:51
zahradka je v zahradkarskej lokalite takze susedia maju elektrinu len my sme tam dlhsie nic nerobili a nechodili tam a ja som sa teraz do toho pustil...a elektrocentrala je taka elektraren na motor? lebo to je sice dobra vec ale asi len naozaj tam kde nie je pristup k elektrine..je to hlucne a treba to udrziavat...mna najviac trapia tolkí elektrikary ktorí sice vela neporobia ale penazi zoberu akoby stavali rodinny dom...
branislavp
13.03.09,11:11
zahradka je v zahradkarskej lokalite takze susedia maju elektrinu len my sme tam dlhsie nic nerobili a nechodili tam a ja som sa teraz do toho pustil...a elektrocentrala je taka elektraren na motor? lebo to je sice dobra vec ale asi len naozaj tam kde nie je pristup k elektrine..je to hlucne a treba to udrziavat...mna najviac trapia tolkí elektrikary ktorí sice vela neporobia ale penazi zoberu akoby stavali rodinny dom...
Však keď to je záhradkárska lokalita by nemal byť problém so spoločným napojením elektrickej energie pre všetkých záhradkárov.
semegast
13.03.09,11:21
susedia uz maju zavedenu elektrinu...a nehovoril som ze je to problem...ale hovorim ze je to naozaj drahe a ci niekto nevie poradit ako to najlacnejsie zrealizovat...co si mozem urobit sam a co musi naozaj urobit clovek s papiermi...a kolko za to moze maximalne pytat