Elenmarta
06.03.09,11:40
učtuje niekto prosím Vás lekárov v PU a má problémy, že zdrav.poisťovne vrátia našu VF s tým, že ju ponížia (neuznajú výkony), a žiadajú zaslať dobropis, alebo automaticky napr. SZP vystaví faktúra za nás samozrejme poníženú. Ako to vlastne učtujete, čo s tým, Ďakujem, začínam
m.hladka
06.03.09,16:09
Ja účtujem lekárku, ale v JU. V s.r.o., by bolo dobre urobiť na ten rozdiel DBP, pretože by zbytočne narástali pohľadávky a ZP to už nikdy neuhradi. Toto ZP robia od začiatku ich vzniku. Neviem si predstaviť, ako to u nich vyzerá v účtovníctve a čo na to ich kontroly.
Elenmarta
07.03.09,06:55
ďakujem pekne máte pravdu, ale veľmi by som sa chcela s niekým poradiť ohľadom účtovania v PU. Poraďáci prosím, prosím ozvite sa mi. Ešte raz dík a príjemný deň
kuratecko
15.04.09,10:03
učtuje niekto prosím Vás lekárov v PU a má problémy, že zdrav.poisťovne vrátia našu VF s tým, že ju ponížia (neuznajú výkony), a žiadajú zaslať dobropis, alebo automaticky napr. SZP vystaví faktúra za nás samozrejme poníženú. Ako to vlastne učtujete, čo s tým, Ďakujem, začínam
Ako platca DPH a zároveň poskytovateľ služieb podľa § 29:
vystaviť faktúru o rozdiel sumy, ktorá sa fakturovala a ktorú zaplatia (dobropis alebo ťarchopis), dátum vystavenia dátum zdaniteľného plnenia a dátum účtovania je rovnaký. Párovaciu položku a číslo dobropisovej faktúry uviesť - číslo hlavnej faktúry (pôvodnej, kvôli saldu). Do textu napísať: "Opravujeme Vám základ dane k dokladu číslo ..."( číslo pôvodnej faktúry). dolu na faktúru dopísať fakturované podľa §29, pri vytlačení dávať pozor aby bolo napísané nie len faktúra, ale OPRAVNÁ FAKTÚRA, niektorý účt.program to umožňuje tak, že sa dá fa pred vytlačením exportovať do wordu a tam sa dá dopísať slovo "opravná".
SZP a ZP Dôvera: podpísať, opečiatkovať, dopísať dátumy, obchodný register....a poslať. V účtovníctve urobiť opravnú faktúru ako je uvedené vyššie ale neposielať, k dokladom založiť len ich kópiu, ktorú zaslali, pôvodnú fa a opravnú fa
Apollo: väčšinou nechce nič, ani potvrdiť, ani vystaviť opravnú (poníženú) faktúru, v účtovníctve postupovať ako je u SZP a Dôvere: urobiť opravnú faktúru, založiť vyúčtovanie a kópiu pôvodnej faktúry,