Bady
06.03.09,13:20
Priatelia,
kúpila som si novú web kamerku Trust. Myslela som si, že inštalácia bude bezproblémová, ale keď som vložila samotný USB kamery, síce spustilo inśtaláciu, ale napísalo, že inštaláciu nemôže dokončiť, lebo hardwer nenašiel softwer CIF Single chip. Máte s tým dajakú skúsenosť? Ako dokončiť inštaláciu a sprevádzkovať web kameru? Ďakujem
Chobot
06.03.09,12:42
Priatelia,
kúpila som si novú web kamerku Trust. Myslela som si, že inštalácia bude bezproblémová, ale keď som vložila samotný USB kamery, síce spustilo inśtaláciu, ale napísalo, že inštaláciu nemôže dokončiť, lebo hardwer nenašiel softwer CIF Single chip. Máte s tým dajakú skúsenosť? Ako dokončiť inštaláciu a sprevádzkovať web kameru? Ďakujem

A nemala si ku kamere priložené inštalačné CD?

Ak ho nemáš, TU (http://www.trust.com/products/default.aspx?cat=IMAGING&grp=WEBCAMS) si nájdi svoju kameru a stiahni ovládač.
Bady
06.03.09,13:59
Mala som inśtalačné CD, postupovala som tak, že som inštalovala ovládač a potom vložila USB kamery a začalo sa dokončovanie a práve to mi nedokončilo, lebo napísalo, že inštaláciu nemôže dokončiť, lebo sa nenašiel softwer pre tento hardwer.
seat
12.03.09,18:23
ked niečo inštaluješ je potrebné aby to bolo aj pripojene - najskorej kameru fyzicky pripoj a potom skus znovu nainštalovať ovládač
ultrazvuk
14.03.09,06:14
ked niečo inštaluješ je potrebné aby to bolo aj pripojene - najskorej kameru fyzicky pripoj a potom skus znovu nainštalovať ovládač

trošku budem oponovať, niektoré USB zariadenia "vyslovene" neznáša systém skôr, ako sa nenainštalujú ovládače z priloženého CD..pokiaľ v návode na obsluhu je vyslovene napísané, že najskôr pripojiť do USB slotu PC a potom ovládače, tak sa treba toho držať..pokiaľ to tam nenájdeš, som skôr za preferovanie druhej možnosti: t.j. najprv inštalačné CD a až potom fyzické pripojenie k PC (niektoré inštalácie vyslovene žiadajú pripojiť zariadenie v priebehu inštalácie - t.j. nie pred inštaláciou) .. skús odinštalovať tvoje ovládače priloženým CD (ak je to možné), pokiaľ nie, tak odobrať nedoinštalovené zariadenie v Spávcovi zariadení (ak je tam (možno aj so žltým výkričníkom)) a ka ani to nie, tak vyskúšať postupnosť: 1. CD a potom 2. fyzické pripojenie do USB..držím palec..