Kalmanka
06.03.09,14:51
Ahojte, potrebujem poradiť. Zabudli sme dať do jednod. účtovníctve 2 faktúry za nájom kancelárie z minulého roku. Oni prišli, ale sa "zapatrošili" / nechtiac/ a teraz sa sme ich objavili. Sú ešte v SK. Môžem ich dať do účtovníctva ale na rok 2009 s dátumom prijatia - dám dátum, kedy sme ich našli - a uplatniť si z nich aj odpočet DPH ? - sme platci DPH. Vopred ďakujem
Dáša_
06.03.09,13:53
A kedy ste tieto faktury platili?
Kalmanka
06.03.09,13:57
A kedy ste tieto faktury platili?


Ešte sme ich neplatili - bohužiaľ - neboli prostriedky.
Dáša_
06.03.09,14:06
No ved potom aký problém v jednoduchom účtovníctve ? (Ja viem, až na výkaz o majetku a záväzkoch :))
Jasne, dajte ich do tohto roku.
Kalmanka
06.03.09,14:10
ďakujem veľmi pekne
Lucinka23
08.06.11,16:40
Prosím Vás poraďte mi, z 1Q sa našli v apríli faktúry (11 faktúr). Riadne sú zaplatené v dátume splatnosti, len ich pracovníčky nezaložili do priehradky na faktúry ale úplne inde a až v apríli ich majiteľ objavil.

Ako to zaúčtovať?

Mám ich zaevidovať ako došlé až v apríli? Ako potom s úhradou?

Ale ich mám zaevidovať v daných mesiacoch, urobiť zároveň a úhrady v správnom dátume a DPH si uplatiť až v 2 Q?

Ďakujem
Lucinka23
14.06.11,15:33
Prosím nevie niekto poradiť k príspevku 6? Ďakujem
Dáša_
14.06.11,15:42
Prosím Vás poraďte mi, z 1Q sa našli v apríli faktúry (11 faktúr). Riadne sú zaplatené v dátume splatnosti, len ich pracovníčky nezaložili do priehradky na faktúry ale úplne inde a až v apríli ich majiteľ objavil.

Ako to zaúčtovať?

Mám ich zaevidovať ako došlé až v apríli? Ako potom s úhradou?

Ale ich mám zaevidovať v daných mesiacoch, urobiť zároveň a úhrady v správnom dátume a DPH si uplatiť až v 2 Q?

Ďakujem


Ano, ja by som to tak urobila, zaevidovala so správnymi dátumami a dph uplatnila v 2Q