mrlado
06.03.09,14:35
Je mozne mat slobodne povolanie ako hudobnik a popri tom byt zamestnany vo firme ktorej uz som zamestnany ako calunnik ale chcel by som to zmenit po dohode so zamestnavatelom na nejaku dusevnu cinnost za ktoru by ma platil v ramci slobodneho povolania. Napriklad dizajnera alebo nieco co spada pod slobodne povolanie?? tym padom by som platil iba ZP a nic ine. zamestnavatel by musel este odvazdat nieco za mna? Ziskal by som tim nieco oproti normalnemu zamestnaniu?? Ale asi by som prisiel o dovolenky stravne listky a podobne.?? Alebo je mozne ze som zamestnany normalne a popri tom mal este slobodne povolanie ako hudobnik? Dik za vas cas.
Zoltán Kovács
06.03.09,13:37
Je mozne mat slobodne povolanie ako hudobnik a popri tom byt zamestnany vo firme ktorej uz som zamestnany ako calunnik ale chcel by som to zmenit po dohode so zamestnavatelom na nejaku dusevnu cinnost za ktoru by ma platil v ramci slobodneho povolania. Napriklad dizajnera alebo nieco co spada pod slobodne povolanie?? tym padom by som platil iba ZP a nic ine. zamestnavatel by musel este odvazdat nieco za mna? Ziskal by som tim nieco oproti normalnemu zamestnaniu?? Ale asi by som prisiel o dovolenky stravne listky a podobne.?? Alebo je mozne ze som zamestnany normalne a popri tom mal este slobodne povolanie ako hudobnik? Dik za vas cas.

Áno je možné byť zamestnaný a súčasne vykonávať slobodné povolanie. Len pri slobodnom povolaní netreba zabudnúť na registráciu na DÚ a požiadať o pridelenie daňového identifikačného čísla.
mrlado
06.03.09,13:55
Dik. A je mozne ze presvedcim sefa aby som preneho vykonaval nejaku dusevnu cinnost za ktoru by mi platil? Napr teraz ma plati 15 000 Sk v hrubom ako zamestnanca mi odvadza vsetko potrebne. Keby som sa s nim dohodol na nejakej dizajnerskej alebo vyvojovej cinnosti s dohodnutym platom 15 000sk ja by som musel odvviest iba ZP? a on nic? Slobodne povolanie len nahlasim na DU a platim si mesacne ZP.