laczkoszka lucia
06.03.09,15:25
Dobry den! Prosim Vas velmi pekne, chcela by som sa opytat. Mam nezaplatenu fakturu cca 70000 za tovar ktory mam na sklade. Fakturu nemam z coho zaplatit, a ponukla som ze vratim tovar, co vsak odmietli a hrozia mi exekuciou. Prosim o radu, ci je nejaka zakonna moznost splatenia dlzoby vratenim ich tovaru spat alebo to musim vyplatit? Dakujem za odpoved.
durisovad
06.03.09,14:36
Ja by som sa pokusila dohodnut splatkovy kalendar a medzitym tovar predat, aby bolo na splatky. Alebo je ten tovar nepredajny?
Lianka
06.03.09,14:37
No zial, neviem o ziadnom predpise, ktory by im prikazoval zobrat tovar spät. Ak mate medzi sebou uzatvorenu zmluvu, skus si prip. prestudovat, ci tam nieco nenajdes.

Odporucam sa dohodnut - napr. na splatkovom kalendari. Navrhni im (pisomne) splatkovy kalendar, ktory si realne schopna dodrziavat. Prip. si sadnite, a hladajte ine riesenie optimalne pre obe strany.

Maju pravo na peniaze za tovar, ktory ti dodali. A da sa predpokladat, ze si ich budu vymahat. Cim neskor tovar zaplatis, tym vyssi by bol prip. urok s omeskania. Celkovy dlh by sa ti mohol podstatne predrazit tym, ze by dali pohladavku na sud (pravnik, sudne trovy, prip. exekutor a pod.)

Skus tovar cim skor spenazit - predat. Pripadne najst dalsie zdroje na vyplatenie, ktore nebudu take "drahe".
laczkoszka lucia
09.03.09,08:18
Ten tovar je velmi tazko predajny. Myslela som ze si tovar vezmu spat aj ked radsej by som ho predala a vyplatila im. Ale takto neviem. A dakujem Vam za odpoved. Ja som im splatky spominala ale aj napriek tomu ziadaju odomna vyplatenie plnej sumy.