majkaaa
06.03.09,16:30
Ahojte,
chcem sa spytat. Chceme kupovat pozemok, ale na katastri sme si zistili, ze je to v extravilane. Je to nova oblast pre stavanie novych domcekov, tak sme ratali, ze to bude v intravilane. A neni to na kraji tej vystavby. Co to obnasa to prehodit do intravilanu, alebo to nemame kupovat kym to nebude v intravilane?
ing.kuban
06.03.09,16:22
Aj v extravilane sa da stacat, ale pravdepodobne bude treba vynat podu z podneho fondu (treba pozriet na LV charakter - stavebny pozemok, orna poda, ttp a pod.), Odporucam skor zajst na obecny urad a ziskat vyjadrenie k vasmu umyslu stavat, dalej prezistit IS - hlavne ci je dostatocna kapacita pri el., ci je dostatocny tlak vody, ci sa vlastne da napajat na IS, ci cez pozemok nevedu IS(kvoli ochranej zone), ci sa nejedna o chranenu lokalitu alebo o uzemie, kde sa nachadzaju chranene rastliny - zivocichy, dalej prezistit susedov a ich nazor na stavbu, pre istotu dat si urobit geologicky prieskum a i.
vieroslava
06.03.09,18:50
Prehodiť pozemok z extravilánu do intravilánu nie je vôbec možné.
ROBIN111
06.03.09,19:46
Prehodiť pozemok z extravilánu do intravilánu nie je vôbec možné.Moja známa kúpila pred niekoľkými rokmi ornú pôdu v extraviláne. No a po dvoch rokoch vybavovačiek je teraz z toho niekoľko stavebných pozemkov v intraviláne.
majkaaa
09.03.09,12:59
Dobry den,
uz sme zistli z listu vlastnictva, ze sa jedna o trvale travne porasty a vyuzitie pozemku: pozemky luk a pasienkov trvalo porastene travami. Je mozne na takomto pozemku stavat, ked sa vyjme pozemok spod domu z podneho fondu? Co obnasa vynatie z podneho fondu?
ing.kuban
10.03.09,07:35
Áno dá sa, ale musíte ísť na pozemkový úrad, tam Vám povedia podrobnosti, čo všetko budete potrebovať.

Ja ked som vynímal potreboval som: LV s BPEJ s 8 EUR kolkom, Snímku z katastrálnej mapy s 8 EUR kolkom, územné rozhodnutie o umiestnení stavby, 2 x geometrický plán s vyznačením, ktorá parcelá sa vyníma, 33 EUR kolok, vyplnená žiadosť.

Ale odporúčam, choďte si to prediskutovať vopred. Iný Kraj, iný mrav :mad: