patka.bn
06.03.09,18:02
Ahojte, prosim rychla otazka - kamoska poberala prispevok na materskej dovolenke zo zahranicia (UK). Je tato materska predmetom dane z prijmov? Potom sa totiz zamestnala a musi podat danove priznanie - uvediem jej matersku do priznania? Ak nie, staci jej vyplnit DP typ A a uviest len prijmy zo zamestnania? Dakujem.
mzdarka renca
06.03.09,17:05
Ahojte, prosim rychla otazka - kamoska poberala prispevok na materskej dovolenke zo zahranicia (UK). Je tato materska predmetom dane z prijmov nie? Potom sa totiz zamestnala a musi podat danove priznanie - uvediem jej matersku do priznania nie ? Ak nie, staci jej vyplnit DP typ A a uviest len prijmy zo zamestnania áno? Dakujem.

odpoveď v texte
patka.bn
06.03.09,17:31
Dakujem, len tomu zrejme potom nerozumiem - lebo ich mzdarka jej odmietla urobit rocne zuctovanie. Tym, ze mala matersku zo zahranicia si musi robit DPH? To ze sa to neuvadza do DP mi ale hovori, ze v pohode mohla mat urobene rocne zuctovanie? Ci len komplikovane premyslam a davam dokopy hrusky a jablka? Neviem.

Velmi pekne este raz dakujem a prajem prima vikend - aj ked danovy.;)
patka.bn
06.03.09,17:32
nemyslela som DPH ale DP :D
mzdarka renca
06.03.09,17:36
Dakujem, len tomu zrejme potom nerozumiem - lebo ich mzdarka jej odmietla urobit rocne zuctovanie. Tym, ze mala matersku zo zahranicia si musi robit DP nemusela, ak by požiadala o RZD do 16.2., ale teraz už musí? To ze sa to neuvadza do DP mi ale hovori, ze v pohode mohla mat urobene rocne zuctovanie mohla ? Ci len komplikovane premyslam a davam dokopy hrusky a jablka? Neviem.

Velmi pekne este raz dakujem a prajem prima vikend - aj ked danovy.;)

pekný víkend
patka.bn
06.03.09,17:40
Ale ona je taky pedant - poziadala uz v januari, ale mzdarka povedala, ze nie, kedze ma prijmy zo zahranicia - doniesla jej vsetky papiere o tej materskej z UK a pani mzdarka, ze to su prijmy zo zahranicia a ze to si musi spravit danove. Takze ani velmi asi v nej chyba nebola. Tak dik moc.:)