GOPAS
06.03.09,17:48
Dobrý deň,mám 6 ročnú dcéru ktorú vychovávam sama.Momentálne poberám náhradné mesačné výživné v sume 66.39Eur.Chcem Vás poprosiť o radu.Otec dieťaťa mi doteraz neuhradil dlžné zročné výživné za 4 roky od narodenia dcéry,výživné na nevydatú matku.Všetko je podané u exekútora,ktorý vydal príkaz na exe.Bývalý partner nevykazuje žiadny oficiálny majetok.Doteraz som nedostala žiadne vyrozumenie od exekútora.Mala by som podať podnet na občiansko právne konanie na vymoženie dlžnej sumy,alebo mám čakať na konanie exekútora?Nakoľko som sa informovala,že ak bude alebo bol vo výkone trestu za neplatenie výživného, dlžnú sumu mi nikto nevyplatí.Ďakujem pekne.
bobiku
06.03.09,20:25
Čakajte na konanie exekútora, ale pokiaľ sa vám bude zdať že nekoná, tak ho písomne oslovte a žiadajte vysvetlenie. Pokiaľ nebude aj tak konať, tak sa môžete obrátiť na komoru exekútorov Slovenska. Pokiaľ by bol, právoplatne odsúdený, tak potom je dosť veľká pravdepodobnosť , že bude vo výkone trestu pracovať (70% odsúdených na Slovensku pracuje) a štát vím bude z jeho zárobku posielať výživné.
GOPAS
07.03.09,14:09
Ďakujem.