tutiola
06.03.09,18:02
Ahojte, ak máte dobré skúsenosti s niektorou CK v oblasti poznávacích pobytov, prosím napíšte mi.
Minulý rok sme s manželom boli letecký v Izraeli, tam nás vozili v klimatizovaných autobusoch a mali sme šťastie na vynikajúceho sprievodcu, ktorý vedel rozprávať aj o veciach, ktoré si v brožurkách neprečítate. A to je veľmi dôležité. Pobyt by sme chceli aj s oddychom pri mori.
Napíšte o svojích skúsenostiach.
liuu
10.03.09,05:08
Dobry den,
odporucam CK BUBO alebo CK ADREN TOUR alebo SANCHO TOUR.
Vsetky spomenute maju skvelych sprievodcov, ktori maju radi krajiny po ktorych sprevadzaju (vacsinou v nich aj nejaky cas zili), a urcite s nimi uvidite a zazijete mnoho veci, ku ktorym by ste sa s "beznymi" cestovkami nedostali.
Prajem prijemnu dovolenku
bepo
10.03.09,05:19
a urcite s nimi uvidite a zazijete mnoho veci, ku ktorym by ste sa s "beznymi" cestovkami nedostali.
To by ma zaujímalo ako si na toto tvrdenie prišiel? Hocikam s nimi pôjdeš vždy prídeš na tie isté miesta kde sú aj ľudia z ostatných cestoviek, jediný spôsob ako sa dostať tam kde iné cestovky nechodia je ísť na vlastnú päsť.
lubko6394
10.03.09,11:19
Preco si si vybrala prave Izrael ? Ja som tam bol 3 x. Prvykrat na blink sam, druhy a treti raz s manzelkou a dcerami cez Awertour. Autobus bol tiez s klimou, ten farar co sprevadza putnikov je tam vlastne cely rok. Neprijemne (pre mna) boli kazdodenne omse, ale nie su povinne. Cena je vsak polovicna z toho co si platila ty. Skus sa pozriet, ci to co ponukaju je nieco nove, co si este nevidela. Naposledy som sa utrhol a vybavil som si vstup do Skalneho domu aj Al Aksy. Mal som palestinskeho sprievodcu zadara, stihol som to za cca 2 hodiny od muru narekov a skupinu som dobehol v Chrame bozieho hrobu.
Ostava mi nepoznane: Meggido, zidovske pamiatky kdesi hore pri Tiberiase, hrobka patriarchov v Hebrone. Uz som si to tento rok preveroval, chcel som to spojit s Petrou, ale zda sa mi to casovo a financne nakladne. Tu Petru totiz komplikuje prechod hranice a zajazdy poriadane z Jeruzalema su 3 dnove. Lepsie je to z Eilatu, ale ten ma nelaka. Takze pre tento rok som sa rozhodol neist nikam, potom ked tak poznavak Syria, Jordansko s druhym pasom bez Izraelskeho razitka a az neskor zrealizovat solo len Izrael.
tutiola
10.03.09,15:30
Preco si si vybrala prave Izrael ? Ja som tam bol 3 x. Prvykrat na blink sam, druhy a treti raz s manzelkou a dcerami cez Awertour. Autobus bol tiez s klimou, ten farar co sprevadza putnikov je tam vlastne cely rok. Neprijemne (pre mna) boli kazdodenne omse, ale nie su povinne. Cena je vsak polovicna z toho co si platila ty. Skus sa pozriet, ci to co ponukaju je nieco nove, co si este nevidela. Naposledy som sa utrhol a vybavil som si vstup do Skalneho domu aj Al Aksy. Mal som palestinskeho sprievodcu zadara, stihol som to za cca 2 hodiny od muru narekov a skupinu som dobehol v Chrame bozieho hrobu.
Ostava mi nepoznane: Meggido, zidovske pamiatky kdesi hore pri Tiberiase, hrobka patriarchov v Hebrone. Uz som si to tento rok preveroval, chcel som to spojit s Petrou, ale zda sa mi to casovo a financne nakladne. Tu Petru totiz komplikuje prechod hranice a zajazdy poriadane z Jeruzalema su 3 dnove. Lepsie je to z Eilatu, ale ten ma nelaka. Takze pre tento rok som sa rozhodol neist nikam, potom ked tak poznavak Syria, Jordansko s druhym pasom bez Izraelskeho razitka a az neskor zrealizovat solo len Izrael.
Izrael je krásna krajina, ale tento rok by som rada išla niekam inám. Do inej krajiny. Mne omše neprekážajú, je to pre mňa plus, ale moj manžel je asi ten typ ako ty pre neho nemusia byť, ale tiež sa prispôsobil.Nemôžem chcieť, aby išiel dva roky po sebe na pútnicky zájazd, aj keď on to bral z čisto historického pohľadu.
Takže tento rok hľadam inú krajinu než Izrael.
tutiola
10.03.09,15:32
Dobry den,
odporucam CK BUBO alebo CK ADREN TOUR alebo SANCHO TOUR.
Vsetky spomenute maju skvelych sprievodcov, ktori maju radi krajiny po ktorych sprevadzaju (vacsinou v nich aj nejaky cas zili), a urcite s nimi uvidite a zazijete mnoho veci, ku ktorym by ste sa s "beznymi" cestovkami nedostali.
Prajem prijemnu dovolenku
Tieto CK ani nepoznám, ale rada si pozriem ich ponuku. Ďakujem za typ.
tutiola
04.04.09,13:30
Niektoré CK mi posielajú ponuky na dovoleku, ale netušila som, že bude tak málo poznávacích pobytov z odletom z Košíc. CK ADREN TOUR a SANCHO TOUR som ani nenašla. Uvítam typy na CK, ktoré majú vo svojom programe poznávacie pobyty z odletom z Košíc.
tutiola
12.04.09,11:29
Nuž čo sa dá robiť. Tu si veru dovolenku tento rok nevyberiem. Musím sa poobzerať inde. Aj to sa stáva.