Martinaporada
06.03.09,21:15
Prosim, poradte: Po vycerpani MD by som chcela vycerpat dovolenku, ktora mi zostala - 20 dni. Viem, ze ma v tom case moze zamestnavatel prepustit, ale nechce sa mi na peniaze za dovolenku cakat az po skonceni RD. Ako mam postupovat, aby som neprisla o 3mesacne odstupne, na ktore mam narok. Aky typ vypovede mozem v tomto case dostat? Viem, ze ak ma chce prepustit teraz, tak by to rovnako urobil zamestnavatel aj po skonceni MD. Takze som s tym zmierena, ale nechcem prist o odstupne. Odpracovala som vo firme viac ako 5 rokov. Na kolko dni dovolenky mam narok, ak mam MD od zaciatku roka 2009 do 20.4.2009, za predosly rok to viem, ide mi len o rok 2009. Berte, prosim, v uvahu aj pripadne nastupenie na dovolenku 24.4. 2009. Zamestnavatel mi totiz oznamil, ze za april uz nemam narok na dovolenku????? Dakujem za radu.
Tweety
07.03.09,06:34
Prosim, poradte: Po vycerpani MD by som chcela vycerpat dovolenku, ktora mi zostala - 20 dni. Viem, ze ma v tom case moze zamestnavatel prepustit, ale nechce sa mi na peniaze za dovolenku cakat az po skonceni RD. Ako mam postupovat, aby som neprisla o 3mesacne odstupne, na ktore mam narok. Aky typ vypovede mozem v tomto case dostat? Viem, ze ak ma chce prepustit teraz, tak by to rovnako urobil zamestnavatel aj po skonceni MD. Takze som s tym zmierena, ale nechcem prist o odstupne. Odpracovala som vo firme viac ako 5 rokov. Na kolko dni dovolenky mam narok, ak mam MD od zaciatku roka 2009 do 20.4.2009, za predosly rok to viem, ide mi len o rok 2009. Berte, prosim, v uvahu aj pripadne nastupenie na dovolenku 24.4. 2009. Zamestnavatel mi totiz oznamil, ze za april uz nemam narok na dovolenku????? Dakujem za radu. Zatiaľ za obdobie MD vznikol nárok na 3/12 D za KR. Ak dá zamestnáv výpoveď z organiz. dôvodov podľa § 63 budeš mať nárok na najmenej trojmesačné odstupné.