anakin
06.03.09,23:53
Ahoj poráďáci,potrebujem pomôcť s výpočtom BSM.Najlepší je pohľad nezainteresovaných strán.V tomto prípade ide všetko na 1/2.Je tu nehnuteľnosť v hodnote 49 800 eur,pripadá žalovanej strane ktorá vypláca žalobcu. Je tu spoločný úver a v čase právoplatného zániku manželstva mal hodnotu 4600 eur.Tento úver od zániku manželstva čiže aj BSM hradí výlučne žalovaná strana. Ako to vyrátať s presnosťou ak ten úver sa stále spláca ( asi do konca 2009) a jeho hodnota narastá o priebežné úroky t.j.,že keď sa splatí celý úver žalovaná strana zaplatí cca 5300 eur. Skúste pomôcť
anakin
08.03.09,16:31
Ahojte všetci, zatial ste mi nikto neporadil aj ked na prvý pohľad sa to možno zdá byť jednoduché a nedá sa v tejto téme rozvíjať fantázia. Mám 2 rôzne rozhodnutia z okresného súdu a potom z odvolacieho súdu. Ide o to ,že sa nezhodujú a ja som chcela poprosiť o pohľad bežného sedlickeho rozumu bez tých všetkých motaníc paragrafmi. Stijí za zamyslenie ,keď sa nevedia ani sudcovia jednoznačne k tomu vyjadriť a preto som potrebovala vedieť viac pohľadov Skúste to ,možno VIP členovia snáď sa nájde niekto. Ďakujem