majkl77
07.03.09,09:34
Pekný deň želám.

Mal by som nasledovnú otázku vyplývajúcu z tejto situácie:

Sme s.r.o., ktorá je zameraná (okrem iných činností) na poskytovanie elektro-technických služieb ako napr. inštalácie špecifických (rozličných) elektronických systémov.
Konkrétna forma: naše služby na inštalácie týchto systémov a práce s nimi súvisiace (čiže nie vždy len inštalácie, ale napr. aj len ich kontroly, opravy..) si u nás objednáva IBA JEDNA (a tá istá) firma a tá je anglická / jej sídlo je priamo v UK.
My ako s.r.o., pre ňu však realizujeme (resp. budeme) nielen na území SR, ale prevažne v zahraničí.
Mal by som preto otázky kedy, kde a v akej výške máme faktúrovať naše služby s DPH a kedy bez DPH.

Krajiny (miesta výkonu práce / poskytnutia služby) sú to nasledovné: A) Slovensko*, B) Česká republika, C) Rakúsko, D) Maďarsko, E) Poľsko, F) Nemecko..... predpokladám však, že ak to budú iné krajiny, ako tieto ktoré som uviedol, pre ne budú platiť zase iné podmienky fakturácie/nefakturácie za naše služby s DPH.

Druhá časť mojej otázky sa týka v podstate toho istého vyššie uvedeného problemu, avšak poskytnutých tovarov v daných krajinách.
Jednoducho povedané: my sme nakúpili material (spojovací materiál, káble atď..) na Slovensku, avšak použité boli (budú) v inej krajine, podľa toho, kde bude inštalácia realizovana - a buď v krajine A(*), B, C, D, E, F...

*ak sa nemýlim, keďže sme slovenská firma, za služby a tovary vydané na území SR faktúrujeme akémukoľvek zahraničnému objednávateľovi (teda v našom prípade UK firme) vždy s DPH, alebo nie?

Vopred vám dakujem za (po)radu!
Prijemný víkend.

M.
majkl77
07.03.09,22:58
nechcem byt prilis otravny, ale neviete mi naozaj s touto problematikou pomoct?

vopred este raz dakujem
cloe
07.03.09,23:17
Pekný deň želám.

Mal by som nasledovnú otázku vyplývajúcu z tejto situácie:

Sme s.r.o., ktorá je zameraná (okrem iných činností) na poskytovanie elektro-technických služieb ako napr. inštalácie špecifických (rozličných) elektronických systémov.
Konkrétna forma: naše služby na inštalácie týchto systémov a práce s nimi súvisiace (čiže nie vždy len inštalácie, ale napr. aj len ich kontroly, opravy..) si u nás objednáva IBA JEDNA (a tá istá) firma a tá je anglická / jej sídlo je priamo v UK.
My ako s.r.o., pre ňu však realizujeme (resp. budeme) nielen na území SR, ale prevažne v zahraničí.
Mal by som preto otázky kedy, kde a v akej výške máme faktúrovať naše služby s DPH a kedy bez DPH.

Krajiny (miesta výkonu práce / poskytnutia služby) sú to nasledovné: A) Slovensko*, B) Česká republika, C) Rakúsko, D) Maďarsko, E) Poľsko, F) Nemecko..... predpokladám však, že ak to budú iné krajiny, ako tieto ktoré som uviedol, pre ne budú platiť zase iné podmienky fakturácie/nefakturácie za naše služby s DPH.
Ak bude miestom dodania služby iná členská krajina EU, vy budete faktúrovať bez DPH a odberateľ je povinný odviesť DPH v príslušnom štáte.

Druhá časť mojej otázky sa týka v podstate toho istého vyššie uvedeného problemu, avšak poskytnutých tovarov v daných krajinách.
Jednoducho povedané: my sme nakúpili material (spojovací materiál, káble atď..) na Slovensku, avšak použité boli (budú) v inej krajine, podľa toho, kde bude inštalácia realizovana - a buď v krajine A(*), B, C, D, E, F...

*ak sa nemýlim, keďže sme slovenská firma, za služby a tovary vydané na území SR faktúrujeme akémukoľvek zahraničnému objednávateľovi (teda v našom prípade UK firme) vždy s DPH, alebo nie?

V podstate áno. Ak tovar neopustí Slovensko alebo služba bude vykonaná na území SR, musíte faktúrovať so slovenskou sadzbou DPH.

Vopred vám dakujem za (po)radu!
Prijemný víkend.
M.

...Odpoveď v texte
majkl77
07.03.09,23:29
Cloe, velmi pekne Vam dakujem!

ked to teda este raz zhrniem:

1) nami (slovenskou firmou) vykonana sluzba / alebo dodany tovar na inom uzemi ako Slovensko, fakturujeme dalsej zahranicnej (v nasom pripade britskej) firme VZDY bez DPH, bez ohladu na to, ci sme to vykonali/odovzdali na uzemi CZ, AT, PL...atd.... a odberatel je povinny DPH odviezt vo svojom prislusnom state (ted v UK)?

2) v pripade, ze dodame nasou firmou (slovenskou) vykonanu sluzbu alebo mu predame tovar, v ramci Slovenska, fakturujeme uz opät (tomu istemu britskemu) odberatelovi fakturu S DPH!
Ano?

Michal
majkl77
09.03.09,13:27
viete mi to prosim teda este raz niekto potvrdit, ze je to tak, ako som napisal vyssie?
este raz vdaka