Betka 495
07.03.09,09:16
Mám potvrdenie o príjme zo záv.činnosti z ČR, v úhre príjmov je uvedená nižšia suma ako v základe dane, vlastne súčet úhrnu a poistného dáva základ dane. Je to zmena v ich legislatíve? Mám počítať úhrn príjmov z tuzemského potvrdenia s úhrnom príjmu z čes.potvrdenia /čo je u nich nižšia suma ako základ dane/, odpočítat poistné a postupovať ďalej so základom ktorý mi vyjde, potom v započítaní vlastne brať do úvahy čiastku ktorú ja vypočítam / ale taká nie je uvedená ako čiast.z.d. na ich potvrdení/ alebo postupovať logicky že vyšší príjem z potvrdenia je úhrn k nášmu príjmu , mínus poistné a základ dane je potom vlastne to čo oni uvádzajú do úhrnu príjmov. Nie je mi to jedno, lebo buď vyjde dan. povinnost 7200 alebo vratka 1300. Prosím poraďte kto ste mali takýto prípad. Ďakujem
veronikasad
07.03.09,08:26
Mám potvrdenie o príjme zo záv.činnosti z ČR, v úhre príjmov je uvedená nižšia suma ako v základe dane, vlastne súčet úhrnu a poistného dáva základ dane. Je to zmena v ich legislatíve? Mám počítať úhrn príjmov z tuzemského potvrdenia s úhrnom príjmu z čes.potvrdenia /čo je u nich nižšia suma ako základ dane/, odpočítat poistné a postupovať ďalej so základom ktorý mi vyjde, potom v započítaní vlastne brať do úvahy čiastku ktorú ja vypočítam / ale taká nie je uvedená ako čiast.z.d. na ich potvrdení/ alebo postupovať logicky že vyšší príjem z potvrdenia je úhrn k nášmu príjmu , mínus poistné a základ dane je potom vlastne to čo oni uvádzajú do úhrnu príjmov. Nie je mi to jedno, lebo buď vyjde dan. povinnost 7200 alebo vratka 1300. Prosím poraďte kto ste mali takýto prípad. Ďakujem
V ČR platí od r.2008 tzv. superhrubá mzda. Neberieš do úvahy základ dane, ale uhrn príjmov. A tiež neberieš zaplatené poistné z potvrdenia - to platil zamestnávatel. Musíš si vyžiadať potvrdenie o zaplatenom poistnom zamestnancom, ktorý by si mal v ČR najskôr vysporiadať daňovú povinnosť ročným zúčtovaním dane alebo daňovým priznaním.
Betka 495
07.03.09,12:49
môžem teda postupovať tak, že vychádzam z úhrnu príjmov a ked mám len potvrdenie o príjmoch zo z.č. tak to použijem a neberiem do úvahy poistné. čiže úhrn príjmov z tuzemska plus úhrn príjmov z ČR mínus poistné naše bez českého a to je základ dane, potom v započítaní beriem za základ dane to čo je vlastne uvedené ako úhrn príjmov na českom potvrdení?
tuta
07.03.09,14:23
Tebou uvádzaný postup je nesprávny. Vyžiadaj si potvrdenie o zrazenom poistnom, ak ho nedostaneš tak je to potrebné načítať z výplatných pások. Ak by si postupovala tak ako píšeš Tvoj daňový základ by nebol správny a to z dôvodu navýšenia o poistné z ČR.
tuta
07.03.09,14:24
Ešte Ti prikladám link na tému:

http://www.porada.sk/t77172-p11-prijmy-z-cr.html