myšička
07.03.09,11:34
Dobrý deň,
som začiatočník v účtovnom programe Oberon. Potrebovala by som poradiť, ako nastaviť odpisovanie auta na leasing v programe.Je to 36 mesiacov.Ako vybrať účtovnú skupinu. Mám výpočítane odpisy v exceli, ale neviem ako to dostať do programu.V pomocníkovi sa píše len ako ich zúčtovať cez nepeňažné operácie, ale ja to potrebujem najskôr urobiť na karte investičného majetku?!
Budem vďačná za každú radu, prečítala som už toho o oberone na porade dosť, ale o odpisoch-leasingu som nenašla nič.Ak je taká téma, prosím o nasmerovanie.
Dúfam, že som príspevok dobre priradila, ešte sa neviem veľmi orientovať v porade.
Veľmi pekne ďakujem.
alicacka
26.03.09,08:43
Ak idete odpisovať tzv.časovo, tak si kľudne môžete dopísať rukou do jednotlivých riadkov - musíte otvoriť kartu IM, potom daňové odpisy a keď ťuknete na riadok (resp. asi je tam klávesnica - opraviť), tak môžete opraviť sumu. Inak Oberon nerobí leasingové odpisy, je to možné iba týmto spôsobom. Ja to robím tak. Mám ručne vypočítané na každý rok a potom dopisujem každoročne do tejto karty. Takto to funguje u mňa.
myšička
26.03.09,12:22
Ďakujem za radu,
ale už som to urobila týmto spôsobom ako píšete.Len som si myslela že sa to bude možno dať urobiť inak.Že program bude ponúkať aj takú možnosť.Tiež mám vypočítané odpisy v exceli.

Ešte raz ďakuje