sluzby
07.03.09,15:00
dobry den, vela som toho tu prestudovala ohladne dane z prenajmu, ale stale mi to nie je jasne a neviem ako mam postupovat ak mam dosiahnuty zdanitelny prijem z prenajmu 15tis. tj. celkovy prijem minus 25650,-, ci podavam DP - podla mna asi nie a ci platim dan? prosim poradte mi este raz. dakujem.
abel
07.03.09,14:31
Ak nemáš žiadny iný zdaniteľný príjem, tak ti nevzniká povinnosť podať daňové priznanie a teda ani platiť daň. Keďže ale si zaregistrovaná na daňovom úrade - máš pridelené DIČ, tak daňový úrad bude pravdepodobne očakávať od teba DP a je možné, že ťa k tomu vyzve. Potom ti už vzniká povinnosť daňové priznanie podať - aj keď nulové. Takže máš tri možnosti.
1) Nemáš povinnosť podať DP a teda ho ani nepodáš ( jedine až po výzve DÚ)
2) Oznámiš listom DÚ, že daňové priznanie nepodávaš, nakoľko si dosiahla príjem len do výšky, ktorý je od dane oslobodený.
3) Podáš nulové daňové priznanie ( ja osobne by som volila túto možnosť ako najjednoduchšiu).
abel
07.03.09,14:35
Teraz som si ešte raz prečítala tvoju otázku, a opravujem bod 3)
Ak si dosiahla príjem z prenájmu 40650.- Sk, tak v DP by si uviedla do príjmov 15000, k tomu 40% výdavky a daňová povinnosť je aj tak 0.-
sluzby
07.03.09,15:27
dakujem pekne za odpoved, je to uz jasne, urcite podam DP.
diky.