daniela1109
29.06.05,08:25
Ahojte všetci chcela by som rozobrať tému s.r.o. verzus a.s. !
Verím, že sa vás veľa pridá do diskusie na túto tému.

My sme s.r.o. , účtujeme v PU. Ale šéfik si myslí, že keď budeme a.s. bude to lepšie.

Vyššie ZI nie je problém, ani uzávierka overená auditorom /On to berie ešte ako výhodu/ takže mi kázal to porovnať. Myslí si, že si bude môcť dať viac vecí do nákladov ako teraz /napr. oblek/, väčšie odpisy, iný zisk. Ja neviem kde na takého "halušky" chodí ja takéto informácie nemám.

Skúste aj vy niečo poradiť ako mu to mám porovnať. Určite sa niektorí z vás rozhodovali pre určitú formu, a preto ste to zhodnocovali, čo je vyhodnejšie.

Prosííííííííííííím prispejte nejakým názorom k tejto téme.
Vopred velice ďakujem!
magnum
29.06.05,06:42
IMHO otazka sa neda postavit s. r. o. versus a. s.
to je ako ked chcem chodit do terenu tak si kupim terenne auto a ked chcem chodit 250 tak si kupim sportove auto. podla toho v com a ako chcem podnikat tak si vyberiem pravnu formu. pri a. s. sa robi lepsie s kapitalom v s. r. o. s majetkom (trochu hlupo vyjadrene ale snad ma pochopite ;) )
Sany
29.06.05,07:00
V bežnom účtovaní s.r.o. a a.s. nie je žiaden rozdiel, neviem, kam na to chodí....žiadne iné náklady a ani odpisy...
Jara
29.06.05,07:41
No neviem aka veľká ste firma, ale a.s. je niečo úplne iné ako s.r.o. Naozaj je potrebné nové stanovy a registrácia, akcie - ich hodnota, valné zhromaždenia, zapisy, rada a.s. ktorá všetko schvaľuje, audit... No proste neviem či ste naozaj veľká firma s veľkým obratom a viacerými spoločníkmi, alebo je to len sám jeden šefinko, ktorý tomu nerozumie, ale počul že možno bude môcť mať vyššie zisky... Inak zober si obchodný zákonník a tam mu orafaj všetko o a.s.
Johanka
29.06.05,09:05
Súhlasím s Jarou, ale zmenila by som "zober si " Obch.zákonník na " podaj mu" Obch.zákonník, myslím ,že ho to rýchlo prejde.
Jana Acsová
29.06.05,09:53
Skúste aj vy niečo poradiť ako mu to mám porovnať. Určite sa niektorí z vás rozhodovali pre určitú formu, a preto ste to zhodnocovali, čo je vyhodnejšie.
Jediný rozdiel, ktorý mi vyplýva z kontextu položenej otázky je "imidź". (čo sa týka registrácie a zakladateľských dokumentov, o tie spravidla majiteľom nejde, resp. nie je problém ich vybaviť.)
Akciovka vyzerá lepšie navonok ako s.r.o. (jednoznačne aj z pohľadu kapitálu).
daniela1109
29.06.05,13:14
IMHO otazka sa neda postavit s. r. o. versus a. s.
to je ako ked chcem chodit do terenu tak si kupim terenne auto a ked chcem chodit 250 tak si kupim sportove auto. podla toho v com a ako chcem podnikat tak si vyberiem pravnu formu. pri a. s. sa robi lepsie s kapitalom v s. r. o. s majetkom (trochu hlupo vyjadrene ale snad ma pochopite ;) )
Vôbec tvojmu príspevku nerozumiem a tým autám už vonkoncom. /neviem ci som taka natvrdlá či čo/
Sú dvaja spoločníci a ja jediný zamestnanec, platili sme za rok 2004- 80 000Sk DPPO, zisk teraz mesačne máme cca 500 000Sk, sme obchodno-stavebná firma, naša náplň jeden den kupiť druhý predať, robíme určité stavebné zákazky, máme 3 autá na leasing a iný HIM nemáme a to je asi vsetko. Chystajú sa rozbehnúť projekt za 200 mil. Sk /postaviť bytovu jednotku cca 60 bytov po 90 m2 v ZA-byty predajú a k tomu recepciu a bazen-čiže prevádzkovú časť/ a mať cca 20 zamest.

Takže neviem, ak vám tieto informácie pomohli tak mi skúste poradiť či a.s. či s.r.o.
Vopred dakujem
magnum
29.06.05,13:17
sak tie auta znamenaju asik to ze rozhodovanie medzi s.r.o. a a.s. nie je o uctovnictve a dianiach ale o tom v com podnikas a aka to ma byt firma a kolko je spolocnikov a kolko je vlastneho kapitalu a pod...

edit:
a projekt za dvesto milkov by len blazon robil z vrecka, to je ucebnicovy priklad na upisovanie akcii...

edit2:
btw nevediet sa rozhodnut o pravnej forme a pripravovat projekt za 200 milionov sa mi zda dost "zvlastne" (a rozmyslat o obleku do vydavkov az uchylne)... ale vsetko dobre a aby ste neskoncili ako s*n
daniela1109
30.06.05,06:21
sak tie auta znamenaju asik to ze rozhodovanie medzi s.r.o. a a.s. nie je o uctovnictve a dianiach ale o tom v com podnikas a aka to ma byt firma a kolko je spolocnikov a kolko je vlastneho kapitalu a pod...

edit:
a projekt za dvesto milkov by len blazon robil z vrecka, to je ucebnicovy priklad na upisovanie akcii...

edit2:
btw nevediet sa rozhodnut o pravnej forme a pripravovat projekt za 200 milionov sa mi zda dost "zvlastne" (a rozmyslat o obleku do vydavkov az uchylne)... ale vsetko dobre a aby ste neskoncili ako s*n
Tak dík, my úž sme založený od 2003 a na projekt idú brať úver ktorý splatia do 5 rokov ked predajú byty a budú tam mať určite nejaký zisk ked si odratajú aj úroky co zaplatia banke/investorovi/.

Ale ak máte este niekto nejaký názor prispejte prosímmmmmmmmmmmm.
Ďakujem
Majka
07.11.05,11:48
prosim vie sa niekto vyjadrit k porovnaniu aky rozdiel s.r.o. a a.s.? v com vyhody,nevyhody.....
Kynolog
11.07.12,14:39
Podvojné účtovníctvo je pre všetky právne formy v základe rovnaké. Sú tam drobné rozdiely, ale pre malú firmu je to jedno. Rozdiely ktoré spomínaš (uznávanie nákladových položiek a podobne), podľa mňa niesu. Vôbec takéto prvoplánové rozdiely tam asi nenájdeš. Rozdiely sú skôr vo vedení a ovládaní spoločnosti spoločníkmi, obchodovateľnosti podielov, kapitále, formalitách potrebných k riadeniu (ako audity, zápisy zo všakovakých schôdzí rôznych orgánov) ktoré však tiež niečo stoja a tiež spomínaný imidž - akciovka vyzerá ako väčšia firma, ale každý zbehlejší človek si aj tak uvedomuje, že to nie je podstatné (poznám veľa živnostníkov, ktorí sú vo svojom obore veľmi významnými firmami - napr. nemenovaný veľkoobchod s kancelárskymi potrebami, billboardová spoločnosť, obchodný dom s nábytkom...).
Ešte drobnosť - ak by ste chceli založiť banku, tak musíte byť a.s. :-)
KEJKA
11.07.12,15:41
hlavný rozdiel, pre niekoho významný je ten, že akciovka má akcionárov "utajených"
ale spoločníci sro sú v OR zverejnení
ada159
12.08.12,12:20
Novozalozena a.s. Má v stanovach uvedené, že zabezpečí overenie účt. Závierky auditorom. Ak mu ale nevznikne povinnosť auditu, musí ju dat overovat ? Je potrebné registrovať okrem du, zp, sp aj niekde inde. Akcie sú kmenove v listinnej podobe
ada159
13.08.12,10:10
Poradí niekto z poradakov ?