Maatulko02
07.03.09,20:52
ako by som mohol nahodit autorun spät ked mi isiel a z nicoho nic prestal ist.......ked vytvorim novy ucet v PC tak v tom druhom novom ide...........
sthruska
08.03.09,09:08
Osobne ho mám vypnutý - bezpečnostné riziko. Do autorun-u dávajú háveď. Použi nejaký Tweak nástroj. Napríklad Power Toys od MS. Jednoduchý a ná základné nastavenia stačí.
ivoovi
09.03.09,20:49
ako by som mohol nahodit autorun spät ked mi isiel a z nicoho nic prestal ist.......ked vytvorim novy ucet v PC tak v tom druhom novom ide...........

Aky mas OS?
Ak Vistu tak musis ist na Ovladacie Panely a tam mas ikonku "prehrat automaticky" a zaskrtnes vsetko ako si zelas.
Maatulko02
10.03.09,15:01
mam windovs XP:(:(
ivoovi
11.03.09,21:06
mam windovs XP:(:(

Nevadi..
Ak ide o CD/DVD tak chod na tento pocitac a pravy klik na CD/DVD druha zalozka automaticke spustenie. tam si vyberies co sa ma urobit pri vlozeni CD/DVD.
To iste plati aj pre USB kluc.

Mozes aj skusit tieto registracne subory.Funguju. Jeden je na povolenie a druhy na zakazanie autorun-u.
Napis ako si dopadol.
Maatulko02
17.03.09,20:05
no stale to nejde..............aj ked kliknem pravym dam vlastnosti na mechaniku a dam automaticke otvaranie a zmenim to na hudobne subory tak mi to stale meni na to co tam je stale..........
ivoovi
18.03.09,13:37
Skusal si aj tie subory registru?
Ak ani to nepomohlo tak skus ten tweakovaci nastroj co pisal sthruska.
ivoovi
18.03.09,13:46
este som nasiel tento link
http://autorun.moonvalley.com/enable.htm
Maatulko02
18.03.09,19:11
no hej aj som to regnul a nic a ta stranka to je na co dobre sak tam je len navod pisany...........
ivoovi
18.03.09,22:08
no hej aj som to regnul a nic a ta stranka to je na co dobre sak tam je len navod pisany...........

Skus si spomenut odkedy trva tento stav?
Neistaloval si nieco?Pripadne nejeky nastroj na upravu regitrov?
Nemoze ti blokovat tento proces antivir pripadne firewall?
Maatulko02
19.03.09,15:40
no trva to uz takeho dobreho polroka neviem o tom ze bych nieco instaloval........a som odinstaloval antivirak a stale nic...........ja uz sa z toho scvoknem
Vlado.s
19.03.09,18:34
ako by som mohol nahodit autorun spät ked mi isiel a z nicoho nic prestal ist.......ked vytvorim novy ucet v PC tak v tom druhom novom ide...........

A ktory autoran ti nejde? CD alebo usb? Kazdy sa nastavuje v registroch zvlast. Ak je to CD tak: start - spustit - napis tam 'regedit' {bez uvodzoviek} a stlac enter - rozbal HKEY_LOCAL_MACHINE - SYSTEM - CurrentControlSet - Services - Cdrom. Klikni raz na Cdrom, tym ho oznacis a v pravej polovici obrazovky sa ti zobrazi okrem ineho aj Autorun. Pravy klik na neho - zmenit - otvori sa ti nove okno kde bude blikat oznacene cislo. Bud to bude 0 alebo jednotka. Ak tam je nula, tak to zmen na 1, lebo 0 znamena ze je autorun vypnuty. Potom klikni OK a pozatvaraj vsetko. Nespominam si teraz ci je treba restartovat pocitac. POZOR, pri zasahu do registrov bud stale opatrny, nedvojklikuj bezhlavo... a ak si nie si isty tak radsej nic nemen. Registre su zakladom pocitaca. Ved sam vidis, ze zmenou jedneho ciselka ti prestal fungovat autorun.

Ak ide o USB tak tu si nie som isty, preto musis hladat dalej. Len neprestavuj nastavenia skusobne, lebo si dokopes cely system.
Maatulko02
21.03.09,11:30
no tak ja som tam mal jednotku ked som to otvoril.............tak neviem....ale som si vsimol ze jeden riadok pod tym autorunom co som mal otvorit som mal napisane ze "AutoRunAlwaysDisabla" tak ci to nebude mat nieco s tym spolocne....????
sthruska
22.03.09,07:05
//AutoRunAlwaysDisable

Autorun vždy vyradený
Maatulko02
22.03.09,16:41
ja viem co to znamena ale kde to mozem zmenit???????
kergulaan
23.03.09,07:16
Neviem ci ti to pomoze, ale ja som si autorun vypol, dostavali sa mi odtial cez usb kluce virusy. Na vypnutie som pouzil nizsie citovany navod, takze skus to opacne, povolit
Dufam, ze sa autor clanku odkial citujem neurazi.

CITUJEM:
Názvy budú v angličtine nakoľko mám anglický Windows a neviem ich presné slovenské ekvivalenty. Ak ich niekto viete, doplňte prosím do diskusie.
Takže, pome teda na to:
Musíte mať administrátorské práva. Ak nemáte, tak si ich zožeňte :) Kliknite na tlačidlo Start – Run – sem napíšte „gpedit.msc“ bez úvodzoviek a potvrďte kliknutím na OK.
Otvorí sa Vám nové okno s názvom „Group Policy“. V ľavej časti v „Computer Configuration“ rozbaľte ponuku „Administrative Templates“. Potom kliknite na „System“ a teraz v pravej časti okna nájdite „Turn off autoplay“. Zobrazte vlastnosti tejto položky buď dvojklikom na ňu alebo kliknutím pravého tlačidla myši a potom na „Properties“. Znova sa Vám zobrazí nové okno s názvom „Turn off Autoplay Properties“ a hneď môžete vidieť, že je zvolená možnosť „Not Configured“. Zvoľte možnosť „Enabled“ a pod tým zvoľte v „Turn off Autoplay on:“ možnosť s názvom „All Drives“. Potvrďte kliknutím na OK. Zatvorte všetko. Po reštarte počítača bude fukncia autorun úplne vypnutá a Váš počítač bude ochranený.


Na záver asi len toľko, že jedinou „nevýhodou“ je, že si potom vložené média budete musieť manuálne otvárať cez „My Computer“.

KONIEC
Maatulko02
24.03.09,18:42
no ja uz fakt neviem ty vole co to mam za soviet PC sak nie a nie to nahodit!!!!!!
Vlado.s
25.03.09,22:03
Tak sorry, ale ďalej neviem.
ivoovi
26.03.09,14:24
Sorry aj ja som v koncoch.
Ale ved to nechaj tak. Za tych par klikov navyse pre otvorenie DVD/USB to za bezpecnost stoji.