Ociviste
07.03.09,22:22
Dobry vecer. Chcela by som sa este spytat, ked auto bolo povodne vo firme - SZCO a prevedene po ukonceni leasingu do osobneho vlastnictva, ak je auto predane po 3 a pol roku, prijem sa SZCO zdanuje (ak je auto predane do 5 rokov od vyradenia). Moja otazka znie ci je v danovom priznani na to zvlast kolonka alebo to len zauctujem podla datumu predaja v penaznom denniku v jednoduchom uctovnictve (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html) ako iny zdanitelny prijem. Dakujem
skaspa
07.03.09,21:35
Dobry vecer. Chcela by som sa este spytat, ked auto bolo povodne vo firme - SZCO a prevedene po ukonceni leasingu do osobneho vlastnictva, ak je auto predane po 3 a pol roku, prijem sa SZCO zdanuje (ak je auto predane do 5 rokov od vyradenia). Moja otazka znie ci je v danovom priznani na to zvlast kolonka alebo to len zauctujem podla datumu predaja v penaznom denniku v jednoduchom uctovnictve (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html) ako iny zdanitelny prijem. Dakujem
ak si auto vyradila z obchodného majetku podnikateľa a preradilo sa do jeho osobného vlastníctva, príjem z predaja bude príjmom u tejto FO podľa § 8 a nie podľa § 6; príjem z predaja samozrejme účtovať nebudeš u FO v jeho účtovníctve, lebo tam to auto už nemá
Ociviste
07.03.09,22:13
Teraz nerozumiem, ak bolo auto prepisane do osobneho vlastnictva po ukonceni leasingu a po 2 mesiacoch bolo auto predane, povodny majitel SZCO si ho nedava ako prijem?
Lotarka
08.03.09,11:02
Nemá si ho zdaňovať pôvodný majiteľ (SZČO),ale ten kto to auto vlastníl v čase predaja (vlastnil ho ako nepodnikateľ-mal ho už v osobnom vlastníctve), takže je to už príjem mimo živnosti.
Ociviste
10.03.09,20:32
Takze ak teraz robim danove priznanie, takze nemusim davat prijem z predaja auta do tohto danoveho priznania pre SZCO. Pochopila som to spravne?
skaspa
11.03.09,12:43
Takze ak teraz robim danove priznanie, takze nemusim davat prijem z predaja auta do tohto danoveho priznania pre SZCO. Pochopila som to spravne?
predpokladám, že SZČO podáva daňové priznanie typu B:rolleyes:, kde sa okrem príjmov podľa § 6, zdaňujú aj príjmy podľa § 5, 7 a 8; ak píšeš, že SZČO previedol auto z obchodného majetku do osobného vlastníctva a neuplynula lehota 5 rokov od vyradenia auta z obchodného majetku nie je príjem z predaja oslobodený; takže sa zdaňuje a zdaňuje sa podľa § 8 v tom istom daňovom priznaní v ktorom si zdaňuje SZČO príjmy podľa § 6
Ociviste
15.03.09,21:16
Takze sa to zdanuje. Dakujem za odpoved a mam to teda dat do oddielu VI. alebo az VIII. ako hnutelny majetok?
Ociviste
24.03.09,15:30
Takze sa to zdanuje. Dakujem za odpoved a mam to teda dat do oddielu VI. alebo az VIII. ako hnutelny majetok?

prosim pomozte :eek:
veronikasad
24.03.09,15:32
Auto bolo vyradené z obchodného majetku a "predané" živnostníkovi alebo inej osobe ?
Ociviste
24.03.09,16:14
Auto bolo vyradene z majetku, bolo prepisane z ICO na rodne cislo a nasledne po cca pol roku predane FO (uplne chudzi clovek).
veronikasad
24.03.09,16:19
Auto bolo vyradene z majetku, bolo prepisane z ICO na rodne cislo a nasledne po cca pol roku predane FO (uplne chudzi clovek).
v odd. VIII.
Ociviste
24.03.09,16:23
Dakujem a ak by bolo napr. naburane a je este v evidencii majetku a preda sa za nejaku cenu tiez FO, tak to zauctujem v jednoduchom uctovnictve ako do penazneho dennika ako iny zdanitelny prijem alebo to tiez ide do oddielu VIII? Asi skor to prva moznost.
veronikasad
24.03.09,16:27
Dakujem a ak by bolo napr. naburane a je este v evidencii majetku a preda sa za nejaku cenu tiez FO, tak to zauctujem v jednoduchom uctovnictve ako do penazneho dennika ako iny zdanitelny prijem alebo to tiez ide do oddielu VIII? Asi skor to prva moznost.Pokial predávaš auto v obchodnom majetku, je to iný zdanitelný príjem v § 6
Ociviste
24.03.09,16:33
Takze to dam normalne do uctovnictva a pri danovom priznani sa to odrazi v prijmoch podla § 6 (ako su vsetky prijmy oddiel VI.riadok 2) ako pises. Dobre som to pochopila?
veronikasad
24.03.09,16:35
Takze to dam normalne do uctovnictva a pri danovom priznani sa to odrazi v prijmoch podla § 6 (ako su vsetky prijmy oddiel VI.riadok 2) ako pises. Dobre som to pochopila?
Teraz som nepochopila ja.

"Auto bolo vyradene z majetku, bolo prepisane z ICO na rodne cislo a nasledne po cca pol roku predane FO (uplne chudzi clovek)"
Ociviste
24.03.09,16:44
pytam sa preto, lebo mam obidva pripady. Jedno auto bolo prepisane na rodne cislo a nasledne po pol roku predane FO ako Dsom pisala, po vyradeni z majetku. ruhe auto bolo po havarii predane, ale to druhe bolo v majetku firmy pri predaji. :-)