Olko2
08.03.09,03:49
Vážení poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. Dňa 5.3.2009 som obdržal od p. hospodárky oznámenie o výške a zložení funkčného platu, na ktorom stálo, že od 1.2.2009 mi bol znížený osobný príplatok z 51 eur na 40 eur. Neurobilo vedenie zariadenia chybu, keď ma o danej skutočnosti informovalo s mesačným oneskorením. Kritéria na udeľovanie osobného príplatku neboli dostupné v zborovni učiteľov. Kéď som sa išiel informovať o dôvode zmeny, až vtedy mi boli dané k nahľadnutiu. Podľa týchto kritérií som získal 17,5 bodov, pričom jeden bod má hodnotu 2,2 eura. Pri prerátaní mi výsledná suma môjho osobného príplatku vyšla na 38,5 eura, keď som na to upozornil p. zástupkyňa, hneď si to prerátaním overovala. Následne mi povedala, že sa to zaokruhľovalo smerom hore, na 40 eura. Chcem Vás poprosiť o radu, na koho by som sa mal obrátiť, aby som sa dopracoval k určitej spravodlivosti. Pracuje v RC v košickom kraji. Vopred Vám ďakujem a všetkýc Vás zdravím
katica.vargova
09.03.09,15:24
Olko2, radu síce nedám, ale ak Ťa uteším s tým, že ja žiadne osobné príplatky nedostávam, žiadne podobné bodovanie u nás nefunguje, myslím, že hneď budeš mať krajší deň.:)
KATA50
09.03.09,20:29
Býva zvykom, že mzda za február sa v školstve vypláca cca do 15. marca. Ak sa udiali nejaké zmeny v platovom dekréte, tak to vedenie školy ešte stihlo oznámiť.
Situácia bola začiatkom roka 2009 veľmi napätá, pretože až koncom februára boli zverejnené na stránke www.minedu.sk normatívy pre každú školu. Potom mal zriaďovateľ určiť svojej škole výšku financií na rok 2009, s ktorou bude disponovať - teda až začiatkom marca sa mohlo vedenie školy dozvedieť či môže naďalej vyplácať OP a v akej výške.
Čo sa týka kritérií na udeľovanie OP majú sa prehodnocovať každoročne a byť súčasťou Kolektívnej zmluvy - teda k nahliadnutiu kedykoľvek.
A celkom nakoniec - OP a jeho výška je nenárokovateľná. Tak asi takáto je realita. Dosť tvrdá - si myslím. Pri dnešných učiteľských platoch znižovať OP - to je veľmi nepríjemné. :mee: