rajchler
08.03.09,09:34
zdravim,
ktore z okien by ste si vybrali?
1. Inconn - 6 komorovy profil luxury, kovanie incon aktivpilot, hlbka 76mm, 3sklo u=0.6, 4-15-4-15-4
2. Schuco, 5 komorovy, hlbka 70mm, u=0.7, kovanie maco, 4-15-4-15-4
3. rehau - brillant, 6komorovy, 80mm, 4-12-4-12-4, u=0.7, dve tesnenia - vymenitelne

cena je rovnaka akurat pri rehau je asi o 30 tisic viac....ale snad sa to bude dat vyjadnat nizsie este.

dakujem za pripomenky
deli.
08.03.09,12:10
Rajchler, podla mna najpodstatnejsie je , aku hodnotu U ma ram okna. Zasklenia sa uz teraz daju kupit vo velmi dobrej kvalite, ale tie ramy su stale najslabsou castou okna, vlastne aj celeho domu. Takze treba vyberat co najkvalitnesi ram okna. Nemenej dolezite je aj kvalitne osadenie okna, najlepsie pomocou pasok 3i system, pretoze aj tadial su najvacsie tepelne straty. Takze, podla mna, porovnat U ramov...
marcelka1210
08.03.09,18:54
my máme rehau a sme velmi spokojný
rajchler
08.03.09,19:47
Deli: urcite budem montovat okna na pasky. Jasne, ze je dolezity ram okna. len ked ti mam pravdu povedat neviem ktory je najidealnejsi....skus poradit ktory....a aka sirka.... Rehau aj Schuco su urcite dobre profily ale asi aj tam je viac verzii.aj ked som sa presne pytal predavajucich ze ake je U okna a U ramu tak na mna kukali ze vsak U=0.7....takze tiez nie je lahke najst pradajcu co vie toho viac ako bezny clovek...takze ak mozes budem rad ak poradis. diky
brano11111
09.03.09,11:38
Hodnota u, ktoru pises je hodnota pre cele okno Uok? Pre sklo Ug? Pre ram okna Uf? Dnes sa bezne pouzivaju skla s Ug=1,1. Dolezite je, aby malo okno aj kvalitny ram. Tiez je dolezite, aby mali okna stredove tesnenie /nie vsetky okna maju/ a aby boli dobre osadene. Nezabudni na difuzne otvorenu foliu z exterierovej strany a paronepriepustnu foliu z interierovej strany.
deli.
09.03.09,11:57
Deli: urcite budem montovat okna na pasky. Jasne, ze je dolezity ram okna. len ked ti mam pravdu povedat neviem ktory je najidealnejsi....skus poradit ktory....a aka sirka.... Rehau aj Schuco su urcite dobre profily ale asi aj tam je viac verzii.aj ked som sa presne pytal predavajucich ze ake je U okna a U ramu tak na mna kukali ze vsak U=0.7....takze tiez nie je lahke najst pradajcu co vie toho viac ako bezny clovek...takze ak mozes budem rad ak poradis. diky

rajchler, podla mojich info by malo byt to naj-nizkoenergetickejsie na trhu momentalne REHAU Geneo. V idealnom pripade maju U celeho okna 0,62 W/m2K pri okne 1200/1600mm (maju na to certifikat), pritom Uf (sucinitel prechodu tepla ramuˇ) je az do 0,85.

nie som predajca, len som to dnes hladala pre jedneho zakaznika s pasivnym domom...

Mimochodom, dolezite je aj to zabudovanie okna, ako sme uz hovorili (velmi dolezite), ale aj hrubky ramov, aby boli co najnizsie...
brano11111
09.03.09,12:27
A kde vlastne chces tie okna pouzit?
rajchler
09.03.09,13:17
do maleho rodinneho domu, s podkrovim, a chcem sa dostat na co najnizsie tepelne straty tak preto to informujem ze ktore je najlepsie
deli.
09.03.09,13:22
jedna vec je, ze okno ma najmensie tepelne straty. Druha vec je, kolko to okno stoji...
220870
09.03.09,20:45
Luxury je vynikajúci.Za tých pár rokov čo ho montujem som nemal jedinú reklamáciu.Kvalita výroby v Incone je tiež na najvyššej úrovni.S montážami je to horšie.Rehau je taktiež špičkový profil,mám ho namontované už 12 rokov.Na profile nevidieť žiadne chemické zmeny, a tvarová stáloť je tiež v poriadku.
Prorok
09.03.09,21:34
Ja neviem, ten Inconn a trojsklo sa mi nezdá celkom vhodná kombinácia, každopádne to neber bez potvrdenky, aby si to aj vyreklamoval keď ti odtrhne pánt... 3ks 4 mm skla, to už je váha, na také dačo by som použil rám s poriadnou výstužou!!!
3 sklá je nový módny hit firiem, aby ponúkli niečo nové, ale straty sú najväščie v ráme. (v Poľskom ráme)
Ja mám doma nemecký profil SALAMANDER, aj brácho...