Dana7
08.03.09,10:02
Dobrý deň, prosím nevie mi niekto poradiť, kto kontroluje, či firma v súlade so zákonom zabezpečuje povinné prehliadky a preskúšanie vodičov z povolania?
Mám totiž trochu obavy, manžel pracuje ako vodič z povolania, a keď sústavne upozorňoval firmu, že má mať preskúšanie a prehliadku, tak mu asi po pol roku vrazili do ruky 2 doklady, jedno potvrdenie od lekára, ktorého v živote nevidel, lebo je z druhého konca republiky a druhé ako preskúšanie vodičov, na ktorom v živote nebol, lebo podľa pečiatky bolo v sobotu. Ja viem, že ak by sa nebodaj niečo stalo, tak v prvom rade bude mať problémy asi firma, že vydala falošné doklady, ale nemôže mať problém aj manžel, že o tom vedel a neinformoval príslušné orgány na takéto praktiky? Viete, ak sa nič nestane, nejaká havárka alebo úraz tak o nič nejde, ale dnes je taká doba, že človek sa už ozaj bojí všetkého? Prosím, ak máte s niečím takým skúsenosti tak poraďte ako sa zachovať?:mee:
willma
08.03.09,14:56
manžel mať problémy nebude, len nech drží u seba vydané doklady. Inak kontrolu robí inšpektorát práce