amorka
08.03.09,10:09
Dobry den poradte mi mam peniazky aj priestory no okolo priestorov je zla lokalita.priestory su skor ako sklad..a jedna sa tiez o priestory v dedine,...s cim by som tam mohol rozbehnut obchod..dakujem
durisovad
08.03.09,09:21
Poobzeraj sa, co v dedine chyba a o co by bol medzi ludmi zaujem a tymto smerom orientuj svoje podnikanie.
Kemoslav
09.03.09,22:04
Dalsia moznost je ak su peniazky (samozrejme ak ich je dost) pouvazovat nad tym, ci nie je vyhodnejsie zacat podnikat v meste. Ako si pisala ak je to na zlom mieste a k tomu este v dedine tak to moze byt dost problem. Ja byvam v meste, ale mam starych rodicov na dedine a tam bol vzdy problem s normalnymi obchodmi. Na dedine mas relativne malu zakaznicku zakladnu. No znovu zalezi od tvojich predstav.
A teraz priamo k veci :) Je tam daky podnik na styl kaviarne, cajovne alebo cokoladovne? Ja mam skusenosti, ze mladi chodia do barov pretoze nic ine na dedine nie je. U nas v meste je cajovna na dost zapadnutom mieste. Prve roky mali problemy no teraz to uz je v celku slusne rozbehnute.
convict
09.03.09,22:36
Pokiaľ obchod a dokonca v dedine tak rozličný tovar od papiernictva, domáce potreby cez železiarstvo, záhradkárske potreby až po drogériu. Tam sa dokážeš zrealizovať a slušne vyžiť i keď je to drina. Je to vekovo širokospektrálne.

Coop Jednota je takmer všade a je to tvrdá konkurencia, krčma je paráda ale je to trápenie hlavne na dedine keď je pomaly v každom dome. Reštaurácia patrí skôr do rodinného podnikania. Rozbehnúť dnes stavebniny je šialenosť, prinajmenšom neprezrievavosť. Čajovňa v dedine je krok do neznáma
treba čeknúť vekové zloženie potenciálnych čajovákov.

Na dedine okolo 1000 obyvateľov sa dobre vodí remeslám hlavne okolo áut ako autoservis, autosklo....
Kemoslav
10.03.09,10:33
Každopádne by som si urobil prieskum trhu. Na dedine to môže byť dosť jednoduché, pretože tam poznáš vysoké percento obyvateľov. Ak by som si zakladal kamenný obchod ja, či už na dedine alebo aj v meste, spojil by som ho s e-shopom. Tovar už máš na sklade. Môžeš tým efektívnejšie vyplniť hluché časy, kedy nemáš v kamennom obchode zákazníkov a samozrejme to môže dosť pomôcť obratu :)
duves
10.03.09,12:21
Dobry den poradte mi mam peniazky aj priestory
Možno OT: Neviem prečo, ale osobne si myslim, že najväčším kapitálom sú ludia, ludske zdroje. Firmu nerobi pekna budova a moderne zariadenia, nove PC, ale ludia.
Filip Glasa
11.03.09,15:41
na dedine môžeš mať sklad pri ktorom nezáleží na lokalite - veľkoslady, eshopy, a podobne zväčša nemajú dobré, ale skôr lacné lokality.
ELBANDEE
11.03.09,16:51
ja som na to opacne .mám nápady ale kapitál?! -len to co mám v hlave.......
padro
11.03.09,20:53
ja som na to opacne .mám nápady ale kapitál?! -len to co mám v hlave.......
podla mna ak su to dobre napady tak sa da zacat aj s malym kapitalom a postupne ti to narastie,... ja si myslim ze aj tu nas je dost takych co zacinali od "nuly"... nic v zlom ale nemam rad ked niekto povie "mam napad ale nemam kapital" ;) ... vacsinou su to napady takeho typu, kde je maly kapital aj keby mali miliony
ELBANDEE
12.03.09,05:08
podla mna ak su to dobre napady tak sa da zacat aj s malym kapitalom a postupne ti to narastie,... ja si myslim ze aj tu nas je dost takych co zacinali od "nuly"... nic v zlom ale nemam rad ked niekto povie "mam napad ale nemam kapital" ;) ... vacsinou su to napady takeho typu, kde je maly kapital aj keby mali miliony
ani tak som to nemyslel. presne viem ,ako je zacat od nuly.pred rok a pol som nemal vobec nic akurát som vedel ze chcem uz nieco zacat.teraz mám dopravnu firmu a velkoobcho s odevom.
a ten nápad co som uz spominal , to asi budem moct realizovat v priebehu 3-4 rokov.ale aj to dokázem-lebo chcem!
keby som ja nemyslel pozitivne, v dnesnej dobe by som neinvestoval do nic, ale ja som uz len taky...............
amorka
14.03.09,16:34
A oplati sa rozbehnut vybobu europaliet.....v tejto dobe? tam by to aj slo nie?
rastikus
15.03.09,17:04
co keby si tie priestory zacala prenajimat remeselnikom z dediny a okolia. Na dedine byva vela remeselnikov.
amorka
20.03.09,08:05
no aj ja jedneho mam doma...a tie europalety...nema s tym niekto niejake skusenosti...ci je lepsie ist na urad a tam sa povypytovat?co mi k tomu vsetko treba no samozrejme zivnost by si musel otvorit a asi pozhanat niejakych dodavatelov nie,,?