Mickya
29.06.05,08:16
Podnikateľ si zaregistroval ochrannú známku, ale na potvrdení o podaní prihlášky ochrannej známky nemá uvedené sídlo firmy, ale trvalé bydlisko. Môžem to zaúčtovať ako výdavok OVZD alebo keď tam nemá uvedené sídlo podnikania nemôžem? Žiadny iný doklad nemám (ani mať nebudem), dokladom je len toto potvrdenie). Na prihláške je uvedený aj názov ochrannej známky.
Ďakujem
Jana Acsová
30.06.05,08:45
V tomto prípade je dobré prihliadnuť na to, aké údaje boli uvedené na prihláške a kto je osoba oprávnená požiadať o zaregistrovanie ochrannej známky. Pri účtovaní výdavku by som zohľadnila fakt, či možnosť zaregistrovať si ochrannú známku má iba FO ako občan, alebo aj FO ako podnikateľ. Ak mohol požiadať o registráciu ochrannej známky ako podnikateľ - premietla by som tento fakt pri účtovaní a len v tomto prípade by som výdavok zahrnula do daňových. V opačnom prípade by musel ochrannú znánmku občan predať (previesť) - ale táto možnosť sa určite premieta v ďalších právnych predpisoch.
Nemám skúsenosti s podobnými prevodmi, takže doporučujem preštudovať podmienky zákona, v zmysle ktorého bola "ochranná známka zaregistrovaná" a všimnúť si aj odvolávky na súvisiace predpisy.
Vyššie uvedené uvádzam len ako názor, prípadne náčrt východísk.