msmoke
08.03.09,14:40
Zdravim,

cize najprv fakty ,
Ukoncena skola Pedagogicka Fakulta v Presove / Ucitelstvo pre prvy stupen ZS. 1998 - 2003 , 11 rokov praxe v MS ako ucitelka .
V tomto obdobi 1998 , 99 nebol este otvoreny odbor Ucitelstvo pre MS na na fakulte v Presove
podla noveho zakona nie som kvalifikovana na ucitelstvo v materskej skole .
ako ziskat kvalifikaciu na ucitelstvo na materskej skole ak zohladnime uvedene fakty ?
- je nezmysel absolvovat 2 roky strednej pedagogickej skoly , kedze vsetky predmety som uz uspesne absolvovala na VS ?
- je mozne doplnit si kvalifikaciu pomocou rigoroznej alebo nejakej doplnkovej prace ?
- kto o tom moze rozhodnut ? dekan ?
- ministerstvo skolstva ?

dakujem pekne za odpoved
edu21
19.04.09,10:23
Ahoj. Mala som tiež ten problém. Ja som v 5.ročníku Vš začala chodit na 2-ročné pomaturitné št´dium- predškolská pg a vychovávateľstvo. Bolo to bezplatné a navyše som s kvalitou štúdia na SPGŠ bola spokojná. Následne som si tam urobila aj špec.pg..
luzucas
30.05.11,20:28
ahojte, potrebovala by som poradit ak si chcem urobit pedagogicke minimum externe,mam ukoncenu strdnu skolu s maturitou, ze z akych predmetov sa robia prijimacky? vie niekto pomoct ? dakujem :-*
zdenka131
31.05.11,03:52
ahojte, potrebovala by som poradit ak si chcem urobit pedagogicke minimum externe,mam ukoncenu strdnu skolu s maturitou, ze z akych predmetov sa robia prijimacky? vie niekto pomoct ? dakujem :-*
Ahoj, na externom DPŠ sa prijímačky nerobia. Niekde sa robia prijímacie pohovory, inde ani tie. Konkrétne informácie Ti poskytnú tam, kde si chceš DPŠ urobiť.