muriam
29.06.05,08:29
Ahojte

mate niekto skusenost pri osobnom aute co s dph v takomto pripade?
Johanka
29.06.05,09:59
Zákon o DPH § 49 ods.7 a ) : platiteľ nemôže odpočítať daň pri kúpe a nájme osobného automobilu.
muriam
29.06.05,10:04
Ďakujem

len som sa chcela uistit ze je to tak
nebola som si ista ci sa operativny leasing neberie ako normalny najom
aj pri osobnom aute
Veronia
15.10.07,11:00
znamena to, ze ked mam na fakture rozpisanu sumu za najom a za sluzby, z najmu si DPH neodpocitam, ale zo sluzieb ano?
Kirk
15.10.07,11:44
znamena to, ze ked mam na fakture rozpisanu sumu za najom a za sluzby, z najmu si DPH neodpocitam, ale zo sluzieb ano?

Zaujímavá otázka, aké služby tam ešte máš napísané?
VATspecialist
15.10.07,11:47
znamena to, ze ked mam na fakture rozpisanu sumu za najom a za sluzby, z najmu si DPH neodpocitam, ale zo sluzieb ano?

Závisí aj od kategórie osobného auta podľa technického preukazu.
Pri kategórii M1 nie je možný odpočet DPH, cela suma ide do výdavkov (aj DPH).
Pri kategórii N je možný odpočet DPH.
Ak je auto požívané aj na súkromné účely a sú fakturované služby súvisiace napr. s údržbou auta (umývanie, výmena pneumatík...) doporučujem s prihliadnutím na ust. § 49 ods. 5 posl. veta stanoviť pomerné percento na odpočítanie DPH.
ekonom99
15.10.07,11:50
Závisí aj od kategórie osobného auta podľa technického preukazu.
Pri kategórii M1 nie je možný odpočet DPH, cela suma ide do výdavkov (aj DPH).
Pri kategórii N je možný odpočet DPH.
kategória N nie je osobné auto!
VATspecialist
15.10.07,11:54
kategória N nie je osobné auto!
Súhlasím, len "sa tvári" - v niektorých prípadoch bez overenia v techničáku je rozdiel takmer nepoznateľný.
Veronia
15.10.07,11:56
podla zmluvy mame s leas. spolocnostou dohodnute, ze je v polozke "sluzby" zahrnute: nakl. na doplnky, vybavu, zabezp. zariadenie, prihlasenie do evid. a nejake dalsie veci. u aut, ktore mame N sa pri najme a sluzbach DPH odpocita, a pri M1 sa neodpocita ani pri najme ani pri sluzbach. pochopila som to spravne?
Vladimír Ozimý
15.10.07,12:33
podla zmluvy mame s leas. spolocnostou dohodnute, ze je v polozke "sluzby" zahrnute: nakl. na doplnky, vybavu, zabezp. zariadenie, prihlasenie do evid. a nejake dalsie veci. u aut, ktore mame N sa pri najme a sluzbach DPH odpocita, a pri M1 sa neodpocita ani pri najme ani pri sluzbach. pochopila som to spravne?


strašne široký pojem "pri službách" - vo všeobecnosti pri N1 DPH neriešite tam máte nárok na odpočet, pri M1 si nemôžete odpočítať dph pri kúpe a nájme a kúpe príslušenstva k osobnému automobilu. Ale službou je aj oprava a pri nej nárok na odpočet máte :)
koňo
16.10.07,07:22
Veronia,
ja by som pri službách odpočítaval DPH vždy, bez ohľadu na typ auta. Nepredpokladám, že by v skužbách bola zahrnutá kúpa príslušenstva podľa § 49 ods. 7 písm. b) zákona o DPH (ale to by sa týkalo iba odobného auta - M1).
eco 1
28.12.07,12:53
Dobrý deň,
tiež mame penajaté osobné automobily na operatívny leasing. Cenu prenájmu máme rozpísanú na položky : amortizácia, úrok,daň z MV,povinné zml.poistenie, havarijne poistenie, poplatok za správu zmluvy a koncesionársky poplatok.Mám otázku, či leasingovka správne prirátala ku všetkým položkám dph? ďakujem za odpovede.
KEJKA
28.12.07,18:30
Dobrý deň,
tiež mame penajaté osobné automobily na operatívny leasing. Cenu prenájmu máme rozpísanú na položky : amortizácia, úrok,daň z MV,povinné zml.poistenie, havarijne poistenie, poplatok za správu zmluvy a koncesionársky poplatok.Mám otázku, či leasingovka správne prirátala ku všetkým položkám dph? ďakujem za odpovede.
všetky položky vstupujú do kalkulácie nájomného... a nájomné ako také sa zdaňuje. Preto postupuje správne.