stastlivka
08.03.09,14:58
Uz davnejsie som niekde videla jahody vysadene na malom slnecnom kusku. Vysadene vsak boli na jednom mieste v tvate stvorca a tak zvlastne na sebe. Pamatam si , ze tam boli pouzite dosky a jahody tvorili akoby kopec - plby jahod. Neviete mi niekto poradit co si to vlastne pamatam? :rolleyes:

Budem vdacna i za kazdy napad ako vysadit co najviac jahod na malom priestore slnecnom. VDAKAAAAA

Zuzana
hetty
09.03.09,13:22
My sme to mali na záhrade ako pyramídu. Bolo to z dosák. V stede bola PVC rúra s prevrtanými otvormi - vyššia ako vrch pyramídy. Postavíš spodné poschodie. Do stredu umiestniš tú rúru. Naplníš to poschodie zemou. Potom dáš štvorec z menších dosák, aby sa tam vytvoril priestor na sadenie cca 30 cm. Znova naplníš zemou atď .
Polievali sme to tak , že do PVC rúry sa dala hadica. Rúra sa naplnila vodou a cez navrtané diery sa dostala voda na všetky poschodia.

Neviem, či je to zrozumiteľné.
kukučka
09.03.09,14:21
dno tej pyramídy by malo tvoriť husté pletivo - ochrana pred hlodavcami
stastlivka
09.03.09,14:54
Dakujem Vam za radu - presne nieco taketo som potrebovala.....tak a teraz je rad na manzelovi. Moze makat :o

pa pa Zuzana
wabi
10.03.09,12:11
Ak to chcete úplne vymakať, tak sa dá použiť ešte netkaná textília ako podklad, má to niekoľko výhod:

1. Netreba plieť burinu
2. Zadržiava vlahu a zároveň ju prepúšťa
3. Jahody sú čisté, nezašpinia sa od blata a menej plesnia
4. Priťahuje slniečko
5. Nie je problém s poplazmy, rastliny sú presne tam, kde ich chcete mať.
6. Jahody je ideálne sadiť koncom leta a najeseň
7. Nezabudnite pridať aqaholder - to sú tie granulky, ktoré obsahujú aj plienky - zadržiavajú vodu keď jej je veľa a vypúšťajú v období sucha.