kittike23
08.03.09,15:41
.
jedna sa o takyto problem.
rozviedli sme sa s manželom.
ex manžel vždy nahlasi otca a brata že mu slovne nadavaju a že sa vyhražaju / vymysli si škarede vyhražky/

ked toto nahlasenie spracuju na policii tak pride policajt a opyta sa od mojho otca a brata o čo sa jedna.
otec a brat povedali policajtovi že o ničom nevedia ,
policajtovi podpisali papier.
o cca 1 mesiac prišiel doporučeny list od obvodného úradu, - ktory list neprevzali.
teraz sme dostali:
oznámenie o začatí výkonu rozhodnutia - všetko napišem čo tam je.
vykonatelnym rozhodnutím obvodného úradu, odbor VVS, čislo konania ..., ktoré nadobulo právoplatnosť 13.10., vám bola uložená povinnosť zaplatiť trovy konania vo výške 500 sk v lehote do 30 dí odo dna doručenia rozhodnutia.
/ rozhodutie sme neprevzali - cez postu./
nakolko ste túto povinnosť v určenej lehote dobrovoľne nesplnili, oznamuje vám v zmysle § 74 zákona č. 71/1967 zb. o správnom konaní začatie výkonu rozhodnutia. trovy mozete uhradit na ucet alebo pp do 15dní od doruečnia tohto oznámenia.
Poučenie:
proti tomuto oznámeniu možno podať námietky do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Obvodnom úrade v..., odbor VVS- Námietky nemajú odkladaný účinok / majú odkladaný účinok len v prípadoch uvedených v § 76 ods. 2 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní/
O námietkach rozhoduje orgán uskutočnujúci výkon rozhodnutia.
takze o toto sa jedna.
chcela by som napisat Námietku ale neviem ako to mám zoštylizovať.
že naši o ničom nevedia, a nie sme ochotný zaplatit tie trovy ani brat ani otec.
prosim z praxe napiste mi cca čo by som sem mohla napísať aby sme boli od trov oslobodeny.
dakujem. pekny den prajem a cakam skoru odpoved.
ps. ked nezaplatíme trovy aky problem by sme mali, ved sme mi neurobli nic.
jana987
09.03.09,06:10
niekto mi tu pred casom daval mailovu adresu na pravnicku firmu,ktora ochotne radi zadarmo mailom.a fakt poradili,dokonca este v den ked som ich o radu ziadala.
mariavia
09.03.09,14:25
Pre jana987,
prosím vedala by si zistiť tú e-mailovú adresu na právnickú firmu, ktorá radí grátis? Aj mne tečie do topánok... mariavia ďakujem.
kittike23
09.03.09,15:13
prosim uverejnite tu adresu sem alebo do sukromnej spravy, dkaujem.
jana987
10.03.09,05:19
na svojom maile uz adresu nemam,a z prispevku ju chobot vymazal:mee:
Chobot
10.03.09,08:20
prosim uverejnite tu adresu sem alebo do sukromnej spravy, dkaujem.


na svojom maile uz adresu nemam,a z prispevku ju chobot vymazal:mee:

Adresu tej stránky som vymazal, lebo to bola stránka konkrétneho advokáta a to by bola reklama. kitike, ale poslal som ti ju v súkromnej správe, ak ju chceš využiť.

Na internete je ale veľa možností, ako sa dostať k právnej rade:

http://www.lpsituriec.szm.sk/In/elpp.htm
(dočasne je to síce mimo prevádzky, ale každú chvíľu by to mali obnoviť)

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h40&htm=h4/cpp.htm
(pre osoby v hmotnej núdzi v rôznych mestách)

http://www.financnik.sk/pravna-poradna/

http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone2/id3/id1/lbtnFolderOpen
(právna pomoc osobám v hmotnej núdzi)
books
15.05.09,10:28
Dobrý deň, nechcem otvárať ďalšiu tému, dúfam, že dostanem odpoveď.
Moja sestra je rozvedená (má dve deti), žije s priateľom, ktorý je rozvedený (má dve deti) a kúpili si rodinný dom (na liste vlastníctva sú uvedení obaja pomerom 1/2). Priateľ sestru požiadal o ruku a mali by sa zobrať (asi tak o mesiac). Lenže jej priateľ je trošku nerozvážny a nabral si hodne pôžičiek ešte pred tým ako sa poznali. A moja otázka znie: Keď sa zoberú, tak za pôžičky nebude zodpovedná moja sestra? Preto sa pýtam, keby náhodou ich prestal splácať, či by sa to nejako dotýkalo mojej sestry?
Ď.
Chobot
15.05.09,12:27
Dobrý deň, nechcem otvárať ďalšiu tému, dúfam, že dostanem odpoveď.
Moja sestra je rozvedená (má dve deti), žije s priateľom, ktorý je rozvedený (má dve deti) a kúpili si rodinný dom (na liste vlastníctva sú uvedení obaja pomerom 1/2). Priateľ sestru požiadal o ruku a mali by sa zobrať (asi tak o mesiac). Lenže jej priateľ je trošku nerozvážny a nabral si hodne pôžičiek ešte pred tým ako sa poznali. A moja otázka znie: Keď sa zoberú, tak za pôžičky nebude zodpovedná moja sestra? Preto sa pýtam, keby náhodou ich prestal splácať, či by sa to nejako dotýkalo mojej sestry?
Ď.

Určite sa jej to dotkne. Faktom jeuž len to, že on bude mať dlhy už pri vstupe do manželstva - veď z čoho bude tie dlhy splácať - predsa zo spoločných peňazí, ktoré budú mať ako rodina (jeho + jej príjem). Takže tie dlhy zaťažia ich rodinný rozpočet.

Nepíšeš, na aké účely si tie úvery zobral. Ak z nich budú mať osoh obaja, tak je to v poriadku. Ak to bolo na financovanie nejakých výhradne jeho potrieb, tak ....

Ak by tie úvery nesplácal, tak uzatvorením manželstva budú mať spoločný majetok (až na ten byt, ktorý je už teraz v podielovom vlastníctve), ale tým, že sú manželia, tak nie je vylúčené, že exekútor môže siahnuť aj na ten byt.
books
16.05.09,16:35
Určite sa jej to dotkne. Faktom jeuž len to, že on bude mať dlhy už pri vstupe do manželstva - veď z čoho bude tie dlhy splácať - predsa zo spoločných peňazí, ktoré budú mať ako rodina (jeho + jej príjem). Takže tie dlhy zaťažia ich rodinný rozpočet.

Nepíšeš, na aké účely si tie úvery zobral. Ak z nich budú mať osoh obaja, tak je to v poriadku. Ak to bolo na financovanie nejakých výhradne jeho potrieb, tak ....

Ak by tie úvery nesplácal, tak uzatvorením manželstva budú mať spoločný majetok (až na ten byt, ktorý je už teraz v podielovom vlastníctve), ale tým, že sú manželia, tak nie je vylúčené, že exekútor môže siahnuť aj na ten byt.

Ďakujem.
Úvery si zobral, lebo potreboval peniaze, takže na nič konkrétne.
Len som si myslela, že zobraté úvery pred manželstvom nemusí znášať potom moja sestra, keby ich nesplácal.
Teraz keď bývajú spolu, tak on financuje svoje veci a platí el. energiu a sestra tiež svoje + strava, deti, atď. Takže si musí dobre rozmyslieť, či prijme jeho ponuku na sobáš.
Ešte raz ďakujem.
books
18.05.09,05:33
Ďakujem.
Úvery si zobral, lebo potreboval peniaze, takže na nič konkrétne.
Len som si myslela, že zobraté úvery pred manželstvom nemusí znášať potom moja sestra, keby ich nesplácal.
Teraz keď bývajú spolu, tak on financuje svoje veci a platí el. energiu a sestra tiež svoje + strava, deti, atď. Takže si musí dobre rozmyslieť, či prijme jeho ponuku na sobáš.
Ešte raz ďakujem.

Posúvam.
Poradí mi dakto, čo by bolo najlepšie pre sestru, aby sa nepopálila a nespravila chybu? Ja viem, že sa musí rozhodnúť ona, ale pýtala sa ma na radu a ako sestra jej chcem poradiť aj s vašou radou.
Ďakujem.
Chobot
18.05.09,07:24
Posúvam.
Poradí mi dakto, čo by bolo najlepšie pre sestru, aby sa nepopálila a nespravila chybu? Ja viem, že sa musí rozhodnúť ona, ale pýtala sa ma na radu a ako sestra jej chcem poradiť aj s vašou radou.
Ďakujem.

Tu nie je veľa čo poradiť. Buď si ho zoberie aj s tými dlhmi (teda záväzkami z mladosti) a budú spolu znášať radosti aj starosti spoločného života, alebo si nájde nejakého, kto nemá záväzky (či už finančné alebo iné).

Jednoducho nemôže spraviť hrubú čiaru v jeho živote a povedať, že "odteraz hospodárime spoločne". Veď z niečoho on tie staré dlhy musí splácať a bude ich splácať zo spoločného. Ak ich nebude splácať, ako by si to sestra predstavovala, že sa nebude podieľať na splácaní jeho dlžob? To by sa museli rozviesť, aby každý hospodáril len so svojimi financiami. Alebo súdne rozdeliť BSM na podielové, ale to sa potom nemusia vôbec sobášiť.
books
18.05.09,07:43
Tu nie je veľa čo poradiť. Buď si ho zoberie aj s tými dlhmi (teda záväzkami z mladosti) a budú spolu znášať radosti aj starosti spoločného života, alebo si nájde nejakého, kto nemá záväzky (či už finančné alebo iné).

Jednoducho nemôže spraviť hrubú čiaru v jeho živote a povedať, že "odteraz hospodárime spoločne". Veď z niečoho on tie staré dlhy musí splácať a bude ich splácať zo spoločného. Ak ich nebude splácať, ako by si to sestra predstavovala, že sa nebude podieľať na splácaní jeho dlžob? To by sa museli rozviesť, aby každý hospodáril len so svojimi financiami. Alebo súdne rozdeliť BSM na podielové, ale to sa potom nemusia vôbec sobášiť.


Ďakujem.
samod
11.09.09,05:47
No neviem či to bude ešte aktuálne, ale bezplatnú právnu pomoc nájdete na stránke www lawblog sk Je tam i rozsiahly archív odpovedí z rôznych oblastí i z daňového práva.
samod
11.09.09,06:00
Vážená pani,

dá sa predpokladať, že začalo priestupkové konanie, tým, že ste neprebrali poštu rozhodlo sa bez Vás , pretože doručenie ( náhradné ) bolo vykázané.
To znamená, že námietky týkajúce sa pôvodného konania sa pri výkone rozhodnutia v správnom konaní nedajú uplatniť. Jediné čo by ste teoreticky mohla urobiť, je že by ste mohla namietať závady pri doručovaní, pričom by ste musela preukázať, že ste sa na adrese doručovania z objektívnych dôvodov nezdržovala ( napríklad ste bola v zahraničí, v nemocnici a pod. )