Lucyone
08.03.09,16:03
Ahojte, mám problém s pleťou. Je veľmi suchá a nepomáha mi už asi žiadny krém. pravdepodobne máme tvrdú vodu, pretože vždy keď si umyjem tvár, tak sa mi hneď vysuší. Druhá vec je, že keď si dám make-up tak to vyzerá hrozne! na tvári mám šupinky a na čelo si make-up ani náhodou nemôžem dať lebo to sú šupinky všade! skúšala som už make-up na citlivú pleť alebo na suchú pleť, no nič nepomáha. A aj keď to niekedy náhodou vyzerá v pohode tak do hodiny je to už zlé! vysušená pokožka. Neviete mi niečo poradiť? niečo účinné čo by zabralo? v lete s tým až taký problém nemám horšie je to od septembra do takého mája....dosť dlhý čas! Prosím, ak sa niekto s takým prípadom stretol a viete mi poradiť napíšte. Ďakujem
arizona
08.03.09,17:53
Bežné krémy z drogérií Ti moc nepomôžu.
Navštív kožného lekára, ten Ti najlepšie poradí ,ako pleť preliečiť:)
Lucyone
08.03.09,18:17
Dúfala som, že to nebude až také vážne že by som mala navštíviť nejakú kožnú kliniku..myslela som že mi pomôže kvalitný a účinný krém...ale asi nie...:(
piggos
08.03.09,19:43
Keď nechceš ísť na kožné,tak skoč aspoň do lekárne,možno sa tam niečo na tento tvoj problém nájde...Ak by som ti ja mohla povedať svoj názor, tak skús si kúpiť marynu alebo niveu sú to také mastnejšie krémy a mne to pomohlo pretože som mala presne tento istý problém...Tak tiež sa snaž veľa piť.. (nemyslím alkohol ). http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif .. počula som že to má tiež fpliv na pokožku..A makeup si kupuj radšej tekutý...Veľa šťastia...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
alla66
08.03.09,19:53
Na čistenie pleti používaj len mydlo s neutrálnym pH a pleťovú vodu s rastlinným výťažkom, napríklad aloe vera, ktorá viaže vlhkosť. V nijakom prípade si nekupuj pleťovú vodu s obsahom alkoholu, používaj namiesto krému olej. Vhodný je najmä jojobový, mandľový alebo avokádový olej. Pre suchú pleť sú nepriateľom číslo jeden alkoholické nápoje a cigarety.
Lucyone
09.03.09,06:11
niveu som skúšala, ale nič, len mi zamastila pleť ale nie do hlbky. V lekárni som bola a poradili mi kozmetiku Larocheposay...ale tiež to nie je ono, make-up tiež nedrží. Alkohol pijem zriedka a nefajčím, takže to by som mohla viacmenej vylúčiť. Ďakujem za radu s tým olejom, tom a nenapadlo. Možno aj tie pre deti, to by mi snáď mohlo robiť dobre na pokožku.

Tekutý make-up používam, ale po určitom čase sa mi spravia flaky na tvári a nevyzrá to dobre....vyzerá to tak ako by sa ten make-up zrazil, alebo čo... skúsim zájsť za odborníkom, som zvedavá na jeho názor, lebo vidím že to asi nebude také jednoduché ako som si myslela....
korduľa
09.03.09,06:36
ak mas suchu pokozku neznamena to, ze potrebujes mastny krem, je mozne, ze plet je malo hydratovana.
Danielle369
09.03.09,06:56
Neviem či ti dobre poradím ale mala som tento istý problém.Začala som chodiť na lekársku kozmetiku do Apolla centrum v BA a najprv som musela absolvovať 9 sedení pod Omniluxom..to je laser ktorý prebúdza kolagén v koži.Možem ti uprimne povedať že už po 5 sedení sa moja tvár začala prebúdzať. Odvtedy nemám už tieto suché problémy a makeup pekne drží. Treba skúsiť.
belanka
09.03.09,06:59
mne pomohlo tehotenstvo:).mám pleť ako bábätko:).ale asi trochumimotemy
dana9
09.03.09,07:09
Ahoj,

ja to poznam tak, ze v pripade takjto citlivej pleti treba na cistenie tvare pouzivat vodu z flias - stolovu vodu, a nepouzivat vodu z vodovodu.
Heni
09.03.09,07:59
vyskúšaj Excipial lipolotio alebo Excipial hydrolotio... dá sa kúpiť voľne v lekárni
http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolotio-mlieko-200ml
Lucyone
09.03.09,09:55
ten laser Omnilux to bola draha zýležitosť? ako už mi je to viacmenej jedno kolko to bude stat ale chcela by som sa toho uz nadobro zbavit!
Lucyone
09.03.09,09:59
Excipial??? to je niečo ako mastička? ako pozeram je dost lacny, nehovorim ze len drahe veci dokazu pomoct..niekedy je to presne naopak....skúsim sa na to opýtat v lekárni. Ďakujem

Ono keď nemám make-up tak je to celkom OK..len si aspon 2-3 krat denne musím nakrémovať tvár...ale ked si dám make-up je to naozaj katastrofa!
Slovanka
09.03.09,10:04
To s tou vodou mi je známe. Odkedy som sa presťahovala sa mi voda zdá otrasná a agresívna. Dobrým riešením je zaobstarať si filter na vodu. Myslím, že do toho sa oplatí investovať. Pod make-up musí ísť nejaký dobrý hydratačný krém. Tie šupinky neviem, možno nejaký peeling.
Lucyone
09.03.09,10:13
No tou vodou je to vselijaké, ale vsetci sa doma umyvame tou istou vodou a len ja mam take problemy so suchou pletou...asi je chyba vo mne..snazim sa najst riesenie tohto problemu, ale uz si pripadam ako testovaci kralik!
Kristína
09.03.09,10:13
Excipial??? to je niečo ako mastička? ako pozeram je dost lacny, nehovorim ze len drahe veci dokazu pomoct..niekedy je to presne naopak....skúsim sa na to opýtat v lekárni. Ďakujem

Ono keď nemám make-up tak je to celkom OK..len si aspon 2-3 krat denne musím nakrémovať tvár...ale ked si dám make-up je to naozaj katastrofa!

Nie si alergická na niektorú zo zložiek make-upu alebo na niektoré zložky kozmetiky ako takej? Alergie zvyknú byť na parafín, minerálne oleje, farbivá, chemické konzervanty a iné kadejaké chemické zložky ako propylene glykol, sodium lauryl (laureth) sulfate...
ZuzuT
09.03.09,10:27
.. mna len tak napadlo, co tak skusit "prirodnu kozmetiku" - jemno vmasirovat do pokozky cisty, panensky olivovy olej ;) Ked to funguje na malych detoch, mozny by to mohlo aj Tebe
Slovanka
09.03.09,10:34
To je tiež dobrý nápad. Možno stačí skúsiť aj nejaké detské krémy, ktoré nie sú také agresívne (kamarátka mi raz spomínala, že jej pomáha iba krém Bübchen). Alebo kozmetiku na prírodnej báze bez všetkých tých chemických prísad, niečo ako Alverde. Majú to v DM a cenovo je to fajn. Ja som z toho radu skúšala len očný krém a bolo to veľmi jemné.
Danielle369
09.03.09,10:36
ten laser Omnilux to bola draha zýležitosť? ako už mi je to viacmenej jedno kolko to bude stat ale chcela by som sa toho uz nadobro zbavit!


Jedno sedenie vyjde na 800 sk...ale mne pomohlo a je to od vtedy už 2 roky a nemám problém.
Lucyone
09.03.09,10:46
Takze mam sa vrhnut na kozmetiku pre deti? aloe vera a podobne? mozno to zaberie na tvar ale myslite ze aj na make-up? Ako nie som tip co sa od rano do noci maluje a kazdy den na seba dava vsetko co kupelna da! ale ide mi o licenie ked chcem ist do spolocnosti...hocikam...snazim tym padom nezatazovat plet make-upom casto...lenze aj ked je to len zriedka tak to nevyzera ze by bola plet oddychnuta...jeden cas som pouzivala olivovu masku, ta mi robila velmi dobre na plet ale ako nahle som naniesla make-up vydrzalo to peken mozno hodinku...na konci vecera som mala plet vysusenu, so supinkami v oblasti nosa a cela...Make-up sa snazim vyberat vyhradne pre citlivu plet a suchu...mala som make up znaky Declere...ale tiez nic...
Kristína
09.03.09,11:08
Takze mam sa vrhnut na kozmetiku pre deti? aloe vera a podobne? mozno to zaberie na tvar ale myslite ze aj na make-up? Ako nie som tip co sa od rano do noci maluje a kazdy den na seba dava vsetko co kupelna da! ale ide mi o licenie ked chcem ist do spolocnosti...hocikam...snazim tym padom nezatazovat plet make-upom casto...lenze aj ked je to len zriedka tak to nevyzera ze by bola plet oddychnuta...jeden cas som pouzivala olivovu masku, ta mi robila velmi dobre na plet ale ako nahle som naniesla make-up vydrzalo to peken mozno hodinku...na konci vecera som mala plet vysusenu, so supinkami v oblasti nosa a cela...Make-up sa snazim vyberat vyhradne pre citlivu plet a suchu...mala som make up znaky Declere...ale tiez nic...
Kozmetika s certifikátom (bez chémie) má aj dekoratívnu radu. U nás dostať kúiť niekoľko značiek.
Nie každá detská kozmetika je bez chémie. Spomínaný Bübchen má iba niektoré výrobky také výrobky.
Dobré by bolo zájsť za kožným lekárom a dať si urobiť kožné testy. Tak zistíš, či si alergická na nejaké zložky v kozmetike a budeš vedieť, čomu sa vyhnúť alebo či je v tom niečo iné.
Ja som podstúpila taký test pred rokmi a zistili mi alergiu na chemické konzervačné prostriedky v kozmetike a kadejaké iné chemické prísady.
Našťastie je dnes už výber rôznej kozmetiky a dokonca aj dekoratívky, takže už nemám s tým problém.
Lucyone
09.03.09,11:16
takze asi URCITE vyhladam odbornika, ja totižto nie som na nic alergicka..nikdy v zivote som nemala s alergiami nic spolocne... bojim sa len jednej veci ze natrafim na takeho "kozneho odbornika" ktorý mi totalne znici tvar... Kristína ty si mala tiet takyto problem so suchou pokozkou?
LubicaN
09.03.09,13:14
takze asi URCITE vyhladam odbornika, ja totižto nie som na nic alergicka..nikdy v zivote som nemala s alergiami nic spolocne... bojim sa len jednej veci ze natrafim na takeho "kozneho odbornika" ktorý mi totalne znici tvar... Kristína ty si mala tiet takyto problem so suchou pokozkou?


Ten olejček by som neskúšala. Mne kožná tvrdila (keď mala dcérka problémy) že olej vysušuje, že treba používať mliečko...a predpísala tu už spomínaný excipial U lipolotio.

Istý čas som robila kozmetické poradenstvo (aj tu som pár kočkám cez SS a maily radila a myslím, že boli spokojné) a viem, že základom je správna starostlivosť. Nielen správna kozmetika, vhodná pre náš vek a typ pleti, ale aj správne kroky, postupnosť, frekvencia. Nepíšeš nič veku, o tom ako sa o svoju pleť staráš ráno, ako večer...ako často používaš píling a pleťovú masku (tiež dôležité akú).

Ako si písala, pokiaľ nie si nalíčená, musíš sa viackrát denne krémovať, keď nalíčená si, makeup po hodinke vyzerá zle...

Pokiaľ cítiš, že sa musíš znovu nakrémovať, nesedí ti krém. Neviem aké pocity na pleti máš, ale pravdepodobne je krémik málo hydratačný.

Pod makeup určite treba krém. Môžeš vyskúšať aj fixatér makeupu. Vyberaj si makeup pre suchú pokožku a dôležitá je tiež konzistencia makeupu, niekomu viac vyhovuje tekutý, inému penový, ... ale nezabudni po nanesení makeup zafixovať púdrom. Potom lepšie drží a vyzerá dobre dlhší čas.


Určite ti odporúčam kožné vyšetrenie a dodržiavaj rady, čo ti kožná dá. Nečakaj však výsledky hneď. Ja som extra veľké problémy s pleťou nemala, aj tak je trvalo cca 2 mesiace kým bola OK.
Lucyone
09.03.09,14:19
Mám 20 rokov a o svoju pleť sa starám asi tak, že večer sa odlíčim, ráno zase umyjem vodou tvár, nakrémujem sa, dám si make-up (niekedy) peeling používam tak 2 krát do týždňa. Masku nemám momentálne žiadnu, ale doteraz som používala olivovú z Avonu, nebola zlupovacia ale zmyvatelna. A to je tak vsetko. Momentálne pouzivam kozmetiku La roche posay...krem je fajn...ale aj tak si musim niekolko krat kremovat tvar denne. Ked si dam make-up tak chvilu je to ok..potom ked s pozriem do zrkadla tak vidno supinky..necitim velmi napnutu plet...len uz ked to vidim tak znevozniem a najradsej by som si vsetko dala dole....myslim ze puder by mi iba viac zviditelnil supinky...snazim sa jest vela zeleniny a ovocia....vela pit...rozmyslala som ze mozno by mi to mohlo pomoct..ale aj tak nic...pouzivam iba tekutys make-up, fixujem to maximalne rozjasnujucimi gulickami...Po make-up dava vzdy krem. Mozno pouzivam zly krém, alebo make-up...ale tych som vyskusala uz hodne vela. ja uz fakt neviem. Skusim vyskusat to mlieko excipial a mozno to pomoze, ale hlavne pojdem aj na kozne.
Kristína
09.03.09,14:42
takze asi URCITE vyhladam odbornika, ja totižto nie som na nic alergicka..nikdy v zivote som nemala s alergiami nic spolocne... bojim sa len jednej veci ze natrafim na takeho "kozneho odbornika" ktorý mi totalne znici tvar... Kristína ty si mala tiet takyto problem so suchou pokozkou?

Mne sa robili lišaje, ktoré boli zo začiatku na povrchu suché, robili sa tam šupinky. Potom začali svrbieť a mokvať, koža mi potom uschla a zošúverila sa... nebolo to ktoviečo. Kožný lekár mi zistil alergiu na tia veci, ktoré som spomenula. Takže nesmiem používať bežnú kozmetiku, ani tú z lekárne, pokiaľ nemám záruku že sa jedná o čisto prírodný produkt. Takže používam certifikovanú biokozmetiku.
Napr. Avon nie je zložením ktoviečo. Už som počula z viacerých strán, že mali po výrobkoch z Avonu problémy s pokožkou.
Akej značky používaš make-up?
wagner
09.03.09,18:23
Podľa mňa nepoužívaš kozmetiku, ktorá je vhodná na Tvoju pleť. Vyskúšaj mydlo DOVE - je s obsahom krému, nevysušuje. A čo tak vyskúšať kozmetiku YVES ROCHERS - na deň hydratačný krém kamilkový, na noc tiež niečo z tejto značky. Ja používam túto značku kozmetiky už 14 rokov a žiadne problémy s pleťou. Zo Šamorína do BA to nemáš ďaleko, choď sa tam zaregistrovať a môžeš začať nakupovať. Ak chceš adresu sídla, napíš mi správu, napíšem Ti. Nechcem tu robiť reklamu.
Lucyone
09.03.09,20:25
No mala som aj Avon, ale to velmi nie je pre mna...teraz mam make-up La Roche Posay...v lete som mala vzorku z tohto make-upu a robil mi dobre...no teraz v zime mi nejako nesedi. Kludne by som vyskusala aj nejaku kozmetiku na prirodnej baze...aj ked ziadnu zatial tak velmi nepoznam. ale skusim sa poradit s koznym...s dochadzanim do BA nie je absolutne ziaden problem, lebo tam pracujem...Zatial si nemyslim ze to mam take ze by mi to mokvalo...a ani ma to nesvrbi....iba ma msuchu tvar a strasne ma to rozculuje ked si chcem dat make-up a nie a nie dosiahnut pekny vzhlad kvoli supinkam a suchej pleti.... nevedeli by ste mi poradit nejakeho kozneho odbornika? lekara?
LubicaN
10.03.09,08:12
Mám 20 rokov si mladučká a o svoju pleť sa starám asi tak, že večer sa odlíčim čím?, ráno zase umyjem vodou tvár, nakrémujem sa, dám si make-up (niekedy) peeling používam tak 2 krát do týždňa. Masku nemám momentálne žiadnu, ale doteraz som používala olivovú z Avonu, nebola zlupovacia ale zmyvatelna. A to je tak vsetko. Momentálne pouzivam kozmetiku La roche posay...krem je fajn...ale aj tak si musim niekolko krat kremovat tvar denne. Ked si dam make-up tak chvilu je to ok..potom ked s pozriem do zrkadla tak vidno supinky..necitim velmi napnutu plet...len uz ked to vidim tak znevozniem a najradsej by som si vsetko dala dole....myslim ze puder by mi iba viac zviditelnil supinky - chyba, pri správnom makeupe ti to zafixuje na pleti, nič nezvýrazňuje...snazim sa jest vela zeleniny a ovocia....vela pit...rozmyslala som ze mozno by mi to mohlo pomoct..ale aj tak nic...pouzivam iba tekutys make-up, fixujem to maximalne rozjasnujucimi gulickami guľôčkový púder je len "lícenka" v inej forme...Po make-up dava vzdy krem. Mozno pouzivam zly krém, alebo make-up...ale tych som vyskusala uz hodne vela. ja uz fakt neviem. Skusim vyskusat to mlieko excipial a mozno to pomoze, ale hlavne pojdem aj na kozne.


Večer sa odlíčiš, na suchú pleť používame čistiace mliečko (pleť navlhči, a rukami-nie vatou pleť vyčisti, opláchni vodou), následne je nutné póry uzavrieť tonizačnou vodou bez alkoholu (nanesieme na mokrý vatový tampón). Aj večer je treba použiť krém. Raz do týždňa by si mala použiť jemný píling, následne hydratačnú masku (nie zlupovaciu! to je len iná forma pílingu) medzi umývaním a tonizáciou.

ráno tiež mliečko, voda, krém.

Pokiaľ ti čosi v lete robilo dobre, a v zime nie...tak to poznám. Je to normálne, lebo pleť v zime je vystavená klimatickým zmenám...veď si len predstav - v byte máš 21 stupňov, vyjdeš von do mínus neviem koľko... sú to šoky čo robia zle celému organizmu, nielen pleti. Ja v zime znesiem mastnejší krém, na jar/leto potrebujem hydratačný... cez SS mi pošli adresu, skúsim ti poslať vzorku toho, čo si myslím, že by ti mohol robiť dobre...
Lucyone
10.03.09,08:14
Ďakujem velmi pekne za radu! vyskúsam to :)
Baška 111
11.03.09,15:03
Podobný problém som mala aj ja, odporúčam neumývať sa vodou z vodovodu, ale v lekárni si kúpiť vodu v spray od francúzkej firmy AVENE, na noc masku -
Dermo-Chlorophyl, v lekárni to predávajú vo forme gelu alebo spray, je to zelené farbivo budeš zelená ako vodník, počas celej noci Ti to vsiakne do pokožky nemusíš sa báť, na deň si kúp v lekárni Lipikár baume - krém na premastenie pleti. Je to trochu finančne náročnejšie, ale ja som mala za týždeň pleť v poriadku.
piggos
17.03.09,06:32
Dlho ti už nikto nepísal,tak som sa rozhodla že to zmením.K tvojmu problému s pletou ma napadla ešte jedna vec. Vyskúšaj si každé ráno poprípade večer oplachovať pleť studenou vodou samozrejme koľko znesieš.
Mohla by ti pomôcť aj masáž tváre (vyhľadaj si cez Google)..pridaj k tomu dáky krém na ktorý si prišla že je pre teba vhodný..
Možno ti stačí pokožku poriadne prekrviť a problému sa môžeš za nedlho zbaviť
ak si sa ho už ovšem nezbavila http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif..neboj sa viem o čom píšem mám to odsúšané....
Lucyone
20.03.09,14:18
no studena voda je fajn :) kazde rano sa umyvam studeno..no nie ladova ale... :) potom si ju zvyknem nakremovat a potom nanasam makeup....vyskusala som uz vela kremov...aj med na tvar som si plieskla ale nepomohlo...teraz som si kupila od Garenier cistiacu vodu na citlivu plet a celkom je to fajn...ked si vycistim tvar tak ozije....po case zacina schnut tak to nakremujem....a ked nanasam make up je to lespie...plet mam jemnejsiu....a dokonca ked som si dala tekuty make up aj to vyzeralo dobre...ale na celo si este stale nemozem nic dat...stale je podstatne suchsie ako v oblasti nosa...uz som sa objednala ku dermatologicke..tak snaaaad mi poradi nieco nie velmi nakladne ale zato ucinne....rozmyslam este nad tym mliekom Excipial u lipolotio....
alex09
23.03.09,05:51
Tiež mám v poslednej dobe problémy s pleťou - je suchšia a citlivá, hoci donedávna bola skôr polomastná s klasickým problematickým Téčkom. Bola som aj na kožnom, kde mi odporučili na nejaký čas vylúčiť akúkoľvek kozmetiku a používam teraz len bórobú vodu a čistú lekárenskú vazelínu. Samozrejme je treba dodržiavať pitný režim, aspoň 2-3 l minerálky a bylinkových čajov. Po necelom mesiaci mám ozaj pleť lepšiu a pevnejšiu...odporúčam vysúšať!
Aj pleť si zaslúži občas si oddýchnuť od kozmetiky...:)
barborabee
04.05.09,16:17
Zabudni na vodu z kohutika.Rano: plet. mlieko, plet. voda, nakremovat. Bubchen proti mrazu a vetru je naozaj vyborny- nakremuj sa a o 5-1o min si daj makeup. Niekt. velmi vysusuju! Ja som mala vzorku od Loreal- este nejaky starsi makeup to bol a nemala som supinky. treba sa pravidelne kremovat. Vecer sa odlic- plet. mlieko, plet. voda, mozes si strieknut termalnu vodu od La Roche- teda hydratovat aj zvonku a nakremuj sa. Pit tekutiny, nestresovat sa a sem tam na kozmetiku-raz za mesiac. Je to poznat. Excipial U Lipolotio je vyborny- pouzivam ho len na telo. Obsahuje ureu, prijemne vonia a rychlo sa vstrebe...Dolezita je kazdodenna starostlivost.:)
BXLmiami
10.05.09,17:27
Dosť veľa rád tu bolo dobrých,ale je jedna absolutne podstatná rada,ktorá Ti ušetrí veľké množstvo penazi a nervov.Kožné testy na kožnej ambulancii,ktoré v pribehu 72 hodín ukážu,či si alergická,alebo nie.Pretože ak je tam alergia,môžeš si kupiť aj modré z neba,detské a od Diora,aj tak budeš mať nadalej problémy.A to,že si nikdy nebola alergická neznamená,že ani nikdy nebudeš,alebo že nie si dnes alergická.Ved ani Tvoja stará mama nemá cukrovku/vysoký tlak,asthmu,neviem čo) od narodenia,ale prišla k nej v priebehu života.:)
zuzkahris
10.05.09,18:55
ak ti môžem poradiť choď do lekárne a opýtaj sa či náhodou nezarábaju mliečnu masť.
Alebo ti napíšem recept a skús poprosiť či ti ju nenamiešajú.
Ac. lactici 1,0
Aq. destil. 10,0
Glycerini 10,0
Syndermani ad 100,0 .
Opiš si to zloženie a opýtaj sa. Odporúčam, sú s ňou veľmi dobré skúsenosti a je výborná na premasťovanie.
alex09
26.10.09,13:25
OPRAVA: vyskúšať! (nie vysúšať!)...chybička se vloudila...
wellnesska
27.10.09,18:20
vo firme nuskin maju skvele veci na ultra suchu plet a hlavne je to na prirodnej baze - ja som mavala supinky na brade a v okoli nosa, tu treba volit specialne cistenie, vyzivu aj specialnu starostlivost a nie liecit ale najst pricinu a doplnit ten nedostatok
danse
28.10.09,07:24
Ja mam velmi dobru skusenost s Kozmetikou Bioderma. Ja mam sice opacny problem a to mastnu a aknoznu plet, ale viem, ze ma radu aj na velmi suchu pokozku. A ak je taka dobra ako na mastnu plet, a to si predpokladam, ze je, tak urcite ju odporucam. Pripadne sa treba poradit s lekarom. Tu najdete vsetky produkty z uvedenej kozmetiky: www.bioderma.sk

Kupit sa da v kazdej druhej lekarni. Mne velmi pomohla.
Lenka*1
28.10.09,07:42
babyyy, hlavne neumyvat vodou. treba si kupit cistiace mlieko a tonikum na suchu a citlivu plet. peeling raz do tyzdna, hydratacna maska a kazdy vecer hydratacny krem. a ako podklad pod makeup odporucam napr. Gosh podkladovu bazu - je priesvitna a na pokozku krasne prilne, vytvori vrstvicku ktora plet akoby zjemni, prekryje rozsirene pory a tiez matuje. makeup sa potom krasne rozotrie a plet vyzera zdravo ziarivo. taktiez predlzuje jeho trvanlivost na tvari ;)
podstanom
21.09.15,21:19
baby vidím to doma na žene a aj mame. žiadne hovxxx čo vidíte v reklamách neužívajte, to len povolené limity v kozmetike ropných látok na seba dávate. Majte sa radi ako moje babi a kupujte len veci 100% bez chemických a konzervačných látok. U nás doma vidím len kozmetiku Dr.Dudek a podobné a sú prirodzene krásne. Ja na lyžovačku len regeneračnú masť od Dr.Dudek a frčím celý deň :-)
kukučka
21.09.15,22:23
Je mi ľúto, ale bonznem ťa. :--- Ak chceš reklamu, oslov admina.