size
29.06.05,08:51
Poraďáci, kto vie č.§ v zákone o OOU, že sa nemusím registrovať, ak mzdy a personalistiku nerobím na PC pripoenom na internete?
M0NIKA
29.06.05,06:57
Poraďáci, kto vie č.§ v zákone o OOU, že sa nemusím registrovať, ak mzdy a personalistiku nerobím na PC pripoenom na internete?Ak spĺňaš všetky ostatné podmienky, tak § 25 ods.2c v preklade znamená, že softvér na personalistiku a mzdy neregistrujem iba EVIDUJEM.
size
29.06.05,07:01
uvedený § je c) osobné údaje spracúva sprostredkovateľ.
Ale mi si ich spracúvame sami. To predsa nehovorí o tom, že nepodieham registrácii. Ja som už na porade dávala tento dotaz, a niekto mi odpovedal, že pokiaľ mám smernicu atď, ale mzdy a personalistiku robím na PC, ktorý nie je na internete, nemusím sa registrovať. Ja už mám z toho hlavu v smútku.
M0NIKA
29.06.05,07:19
uvedený § je c) osobné údaje spracúva sprostredkovateľ.
Ale mi si ich spracúvame sami. To predsa nehovorí o tom, že nepodieham registrácii. Ja som už na porade dávala tento dotaz, a niekto mi odpovedal, že pokiaľ mám smernicu atď, ale mzdy a personalistiku robím na PC, ktorý nie je na internete, nemusím sa registrovať. Ja už mám z toho hlavu v smútku.Neviem, ale ja tam nevidím, že to platí pri iba sprostredkovateľovi....
size
29.06.05,07:31
Neviem potom čo čítam, ale mam pred sebou zákon 428/2002 a tam sa tebou uvedený § 25 odst 2 písm c: osobné údaje spracúva sprostredkovateľ

a potom mám pred sebou zákobn z 3.2.2005, ktorým sa mení a dop´´ňa zákon 428/2002 a tam je pod §25 odst. 2
Povinnosť registrácie sa vzťaqhuje na všetky IS, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania s výnimkou tých informačných systémov, ktoré:
písm c:obsahujú osobné údaje FO spracúvané na účely plnenia predzmluvných vzťahov alebo uplatňovania práv ....

alebo pozerám niečo iné? Poradte mi !!!!
M0NIKA
29.06.05,07:40
Tak teda takto:

citujem § 25 ods 2c:

Povinnosť registrácie sa vzťahuje na všetky Is, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanámi prostriedkami spracúvania s výnimkou tých IS, ktoré obsahujú OÚ FO spracúvané na účely plnenia....

Takže čítame to isté, ale ja tam fakt nikde nevidím nič o sprostredkovateľovi... je mi ľúto...

Pozri aj tému OOÚ, tam sa tiež o tomto debatuje...
evae
29.06.05,08:18
a co v pripade, ze mam pocitac napojeny na internet, ale mam rozdeleny na dva systemy. v jednom mam ucto, mzdy a ine secret udaje a cez ten druhy system (resp. profil) sa pripajam. je to takto bezpecne, ale aj tak musim mat ten bezp. projekt?
vladan
29.06.05,08:38
a co v pripade, ze mam pocitac napojeny na internet, ale mam rozdeleny na dva systemy. v jednom mam ucto, mzdy a ine secret udaje a cez ten druhy system (resp. profil) sa pripajam. je to takto bezpecne, ale aj tak musim mat ten bezp. projekt?
podľa mňa musíš mať bezpečnostný projekt, lebo tvoj IS je prevádzkovaný v počítačovej sieti, ktorá je prepojená na verejne prístupnú počítačovú sieť (internet)
Nataša
29.06.05,13:37
My sme s.r.o.-čka, máme zakúpený mzdový program /na samostatnom PC/, ale mzdy nám chodí rátať iná firma - združenie FO. Máme na úrade zaregistrovať informačný systém? §25 2c/ Skúšala som vypísať to tlačivo ale som z toho magor.