bsbs
08.03.09,18:11
Dobrý deň.
Môžete mi prosím zodpovedať na problém finančného príspevku (FP) daného zamestnávateľom na stravu a odvodmi do jednotlivých fondov ?
Podľa toho, čo je o tejto problematike v poradách napísané, FP zvyšuje základnú mzdu zamestnanca, a teda aj VZ do všetkých fondov alebo len niektorých? Poraďte, prosím.
Za odpoveď predom ďakujem.
veronikasad
08.03.09,17:15
Dobrý deň.
Môžete mi prosím zodpovedať na problém finančného príspevku (FP) daného zamestnávateľom na stravu a odvodmi do jednotlivých fondov ?
Podľa toho, čo je o tejto problematike v poradách napísané, FP zvyšuje základnú mzdu zamestnanca, a teda aj VZ do všetkých fondov alebo len niektorých? Poraďte, prosím.
Za odpoveď predom ďakujem.
finančný príspevok na stravu je predmetom dane u zamestnanca a zvyšuje vymeriavací základ na zdravotné poistenie. Do sociálnej poisťovne sa z neho odvody neplatia.

Prečo to neriešite zakúpením stravovacích poukážok ?
bsbs
08.03.09,17:28
Bol som v tom, že FP zvyšuje niektoré fondy ako nemocenský, garančný a zdravotný. Z Vašej odpovede vyplýva, že FP zvyšuje len zdravotný fond ?
veronikasad
08.03.09,17:33
Bol som v tom, že FP zvyšuje niektoré fondy ako nemocenský, garančný a zdravotný. Z Vašej odpovede vyplýva, že FP zvyšuje len zdravotný fond ?
zdravotný fond neexistuje. Sú len odvody do zdravotnej poisťovne.