LidaP
08.03.09,21:45
Dobrý deň - iste viete aj o tomto programe - už ste to niekto skúšali - neviem, či je to nové - lebo som niečo našla aj v spojení so školskou jedálňou, ale tento program sa týka MŠ - nie sme extra počítačovo vybavení, ale nemám s tým žiadne skúsenosti. Podelíte sa? Ďakujem
gabriela2579
09.03.09,05:54
Ahoj, pripájam znenie z výzvy na predkladanie projektu:

2. Oblasti aktivít

• podpora aktivít na realizáciu výchovno-vzdelávacích podujatí a záujmových aktivít
pre deti, pedagogických zamestnancov a rodicov,

• revitalizácia detských a ucitelských knižníc s cielom podpory rozvíjania a rozvoja
predcitatelskej gramotnosti detí predškolského veku – nákup detskej literatúry
a odbornej literatúry pre pedagogických zamestnancov, aplikacných softvérov,

• podpora rozvoja psychomotorických kompetencií detí predškolského veku
prostredníctvom vhodného náradia, nácinia a didaktického materiálu,

• zjednodušenie administratívnych prác prostredníctvom IKT,

• materiálno-technická podpora výchovno-vzdelávacej cinnosti prostredníctvom
elektronickej komunikácie (napr. PC zostavy vrátane príslušenstva, videotechnika
a digitálne nosice, elektronické didaktické pomôcky, vytvorenie webových stránok,
pripojenie na internet).

V tej našej Materskej škole tiež pripravujeme projekt - po dohode s riaditeľkou MŠ sme sa rozhodli zostaviť projekt nasledovne:
- nákup notebooku + multifunkčné zariadenie
- nákup výučbových CD-čiek pre deti - na internete určite nájdeš ponuky
- nákup detskej literatúry


Bolo by škoda nevyužiť šancu na získanie pár eur navyše...

Ak máš ďaľšie otázky, rada ti poradím.
gabriela2579
09.03.09,05:57
A ešte link:

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=3695

a info - v našom prípade je zriaďovateľom obec - tá bude žiadať aj o poskytnutie dotácie
A v žiadosti sa ako realizátor vypisuje MŠ, ktorá žiada dotáciu
edka29
10.03.09,14:46
Nám zaslal zriaďovateľ dokumenty na tento program Elektronizácia a revitalizácia materských škôl, nemám žiaľ s tým žiadne skúsenosti, musí sa urobiť nejaký "projekt",či koncepciu načo nám to treba? Máme napísať, že nemáme žiaden počítač,ani len písací stroj? Prosím pomôžte, čo je potrebné uviesť. Ďakujem
gabriela2579
11.03.09,11:58
A kto je vašim zriaďovateľom?
gabriela2579
11.03.09,12:12
pripájam žiadosť, červeno zvýraznenému textu venujte pozornosť
gabriela2579
11.03.09,12:22
pripájam aj osnovu, konkrétne na nákup počítača, ale vy môžete mať aj iné ciele
gabriela2579
11.03.09,12:23
vy môžete mať aj iné ciele, napíšte aké a poradím vám ako štylizovať projekt
edka29
11.03.09,13:15
Našim zriaďovateľom je obec. Starosta mi to poslal, aby som ten projekt vypracovala, ale neviem, kde ani ako začať.
edka29
11.03.09,13:22
našim zriaďovateľom je obec. Starosta mi to doniesol, aby som vytvorila projekt, ale žiaľ neviem, kde a ako začať, nemám s tým skúsenosť. My by sme chceli jeden počítač, multifunkčné zariadenie, diaprojektor.Neviem ako to správne sformulovať.
LidaP
12.03.09,14:17
My sme tiež pod obcou - teda zriaďovateľom je starosta. Je pravda, že počítač máme - síce je storočný, ale keby sa dalo, aj my by sme požiadali, ale už dlho rozmýšľame o zriadení webovej stránky a na to sa tiež dá tento program využiť - je to tam písané. Netreba však uviesť aj nejaké aktivity? - lebo som ešte nepísala nič podobné a naozaj je škoda to nevyužiť, aspoň za pokus by to stálo - Inak nemáme ani pripojenie na internet, ale všetci máme internet doma. To by asi cez zriaďovateľa neprešlo....neviem, myslíte, že by to stálo za to?
gabriela2579
12.03.09,17:29
My sme tiež pod obcou - teda zriaďovateľom je starosta. Je pravda, že počítač máme - síce je storočný, ale keby sa dalo, aj my by sme požiadali, ale už dlho rozmýšľame o zriadení webovej stránky a na to sa tiež dá tento program využiť - je to tam písané. Netreba však uviesť aj nejaké aktivity? - lebo som ešte nepísala nič podobné a naozaj je škoda to nevyužiť, aspoň za pokus by to stálo - Inak nemáme ani pripojenie na internet, ale všetci máme internet doma. To by asi cez zriaďovateľa neprešlo....neviem, myslíte, že by to stálo za to?

Dotáciu na počítač môžete tiež žiadať. Určite to stojí za to. Ja robím projekt, kde žiadame o počítač, multifunkčné zariadenie - skener, kopírka a fax v jednom, dataprojektor, ďalej nákup rôznych výučbových CD pre deti - určite nájdete ponuku na internete, ďalej zriadenie internetového pripojenia Wimax, a nakoniec rozšírenie detskej a pedagogickej knižnice. riaditeľka MŠ našla nejaké ponuky na tieto knihy na internete.
A aktivity - prínosom projektu bude určite uľahčenie práce riaditeľky, nakoľko veľa informácií vie nájsť práve na internete. A ohľadne tých CD-čiek: ako aktivitu tam môžete dať, že budete výučbové CD-čka premietať deťom k čomu vám poslúži dataprojektor.
gabriela2579
12.03.09,17:31
našim zriaďovateľom je obec. Starosta mi to doniesol, aby som vytvorila projekt, ale žiaľ neviem, kde a ako začať, nemám s tým skúsenosť. My by sme chceli jeden počítač, multifunkčné zariadenie, diaprojektor.Neviem ako to správne sformulovať.

Postupujte podľa bodov osnovy, určite nepíšte nejaké odborné slová, aby to nevyznelo nejako "umelo". Stačí jednoduchými slovami.
Vyššie som priložila dokumenty, ak si s niečím neviete rady, popíšte, ktorý to je bod a pomôžem.
Fany1000
15.03.09,12:38
Môžem sa aj ja pripojiť? Tiež nad tým sedím a neviem si rady. Ak mi viete poradiť. V bode 8 osnovy: Rozpočet aktivity. Píšete tam niečo do tej tabuľky? Alebo vypisujete len tie časti, ktoré ste označili červenou?
gabriela2579
15.03.09,18:14
Môžem sa aj ja pripojiť? Tiež nad tým sedím a neviem si rady. Ak mi viete poradiť. V bode 8 osnovy: Rozpočet aktivity. Píšete tam niečo do tej tabuľky? Alebo vypisujete len tie časti, ktoré ste označili červenou?

Bod 8 si označte: Rozpočet aktivít a potom sem skopírujte tabuľku, ktorú vidíte pod bodom 8.
Do tabuľka dajte požadovanú dotáciu od MŠ SR a aj spoluúčasť zriaďovateľa.

Čiže kompletná žiadosť bude vyzerať nasledovne:

1. PRÍLOHA:
Ž i a d o s ť o poskytnutie dotácie v rámci programu „Elektronizácia a revitalizácia materských škôl 2009
- kde bude vymedzené:

Identifikačné údaje o žiadateľovi
a) u právnickej osoby
názov a právna forma žiadateľa sídlo identifikačné číslo meno a priezvisko štatutárneho zástupcu:

[Bb) u fyzickej osoby
meno a priezvisko:
adresa trvalého pobytu
miesto a predmet podnikania, identifikačné číslo
dátum narodenia


Realizátor aktivity/aktivít
Adresa materskej školy
Riaditeľ materskej školy
telefón , mail

Garancia spoluúčasti (vyjadrenie dotknutých subjektov, podpis zodpovednej osoby

Finančný príspevok
Účel
Pečiatka a podpis
Dátum Pečiatka a podpis žiadateľa


Dátum Pečiatka a podpis realizátora aktivity/aktivít


++++++ VŠETKY ČESTNÉ VYHLÁSENIA A PRÍLOHY PODĽA BODU 3





[U][B][COLOR=red]2. PRÍLOHA:
1. Názov aktivity/aktivít
2. Zameranie aktivity/aktivít
3. Stručná charakteristika súčasného stavu v oblasti, ktorá je predmetom navrhovanej aktivity/aktivít
4. Ciele, ktoré sa majú predkladanou aktivitou/aktivitami dosiahnuť
5. Popis aktivity/aktivít
6. Spôsob riadenia a organizačného zabezpečenia projektu
7. Časový harmonogram realizácie aktivity/aktivít
8. Rozpočet aktivity/aktivít -SEM PREKOPÍROVAŤ TABUĽKU a doplniť ju v zmysle toho, čo požadujete od ministerstva a čo prispeje zriaďovateľ
9. Realizátor aktivity/aktivít
10. Názov realizátora, meno a priezvisko osoby zodpovednej za realizáciu aktivity/aktivít
11. Tel. číslo/fax/e-mail
Dátum Pečiatka a podpis žiadateľa

Dátum Pečiatka a podpis realizátora aktivity/aktivít
Gabi731
16.03.09,16:08
...milá menovkyňa, práve som hľadala pomoc k tejto problematike. Bola som milo prekvapená, že som na tomto fóre našla kopu užitočných informácii. Som tiež nováčik vo vypracovaní projektov. Ďakujem!
gabriela2579
16.03.09,17:25
...milá menovkyňa, práve som hľadala pomoc k tejto problematike. Bola som milo prekvapená, že som na tomto fóre našla kopu užitočných informácii. Som tiež nováčik vo vypracovaní projektov. Ďakujem!


...tak vitaj na tejto stránke a nájdi si tu veľa užitočných rád...
elyanna
19.03.09,11:44
Dobrý deň, aj ja sedím nad projektom elektonizáciou a revitalizáciou materských škol a mám nejasnosti. Ak podopĺňam všetky údaje, ciele a popis súčasného stavu MŠ, spolu s harmonogramom činností,podľa osnovy pre vypracovanie žiadosti(t.j. príloha č.2 výzvy)TO NEMÁ PRESIAHNUŤ 3 STRANY????? Ako to je?Alebo aj so žiadosťou (Príloha č.1 výzvy)Možno to zle chápem, ale keď podopĺňam všetko, tak mi na to nebudú stačiť 3 strany. Ako to je s tými čestnými vyhláseniami, ktoré majú byť súčasťou žiadosti podľa bodu 3?S veľkou prosbičkou: PoRAĎTE PROSÍM
gabriela2579
19.03.09,18:37
Dobrý deň, aj ja sedím nad projektom elektonizáciou a revitalizáciou materských škol a mám nejasnosti. Ak podopĺňam všetky údaje, ciele a popis súčasného stavu MŠ, spolu s harmonogramom činností,podľa osnovy pre vypracovanie žiadosti(t.j. príloha č.2 výzvy)TO NEMÁ PRESIAHNUŤ 3 STRANY????? Ako to je?Alebo aj so žiadosťou (Príloha č.1 výzvy)Možno to zle chápem, ale keď podopĺňam všetko, tak mi na to nebudú stačiť 3 strany. Ako to je s tými čestnými vyhláseniami, ktoré majú byť súčasťou žiadosti podľa bodu 3?S veľkou prosbičkou: PoRAĎTE PROSÍM

Nie, celkovo len žiadosť - čiže príloha č. 1 - nemá presiahnuť 3 strany.
Čiže žiadosť je žiadosť a ostatné sú povinné prílohy.

A k tým čestným vyhláseniam, má to vyzerať nasledovne:

Obec/mesto ...., v zastúpení......., starostom/primátorom obce, týmo čestne vyhlasuje, že:
- súhlasí so zhromažďovaním a spracúvaním osobných údajov žiadateľa - len v prípade, že žiadateľom je fyzická osoba,
- má vysporiadané finančné vzťahy so štátnym rozpočtom za predchádzajúci rozpočtový rok,
- nie je v konkurze alebo v likvidácii alebo voči nemu nie je vedené exekučné konanie
- neporušil zákaz nelegálneho zamestnávania

v .........dňa ...................... meno a priezvisko starostu/primátora

Toto čestné vyhlásenie môžete napísať na jeden dokument, nemusíte každé čestné vyhlásenie zvlášť. Ja som radšej osvedčila podpis starostu.
Fany1000
19.03.09,19:54
A znova revitalizácia:-). Prosím Vás, ak máme naplánovaných viac aktivít v rôznych oblastiach, ako máme vypĺňať žiadosť? Na aktivity v každej oblasti zvlášť? Máme vybraté tri oblasti. Tak tri žiadosti? A aj tabuľku požadovaných dotácií a garancií. Na každú oblasť zvlášť? A ešte... Ako píšete realizáciu aktivít? Ako môžem teraz vedieť, kedy budeme môcť realizovať aktivity, ak nevieme, kedy nám budú poukázané prostriedky z ministerstva??? Naše aktivity sú viazané na počítače, ktoré si plánujeme zakúpiť z ponúkanej dotácie. A ak tie peniaze nebudeme mať do konca mája, tak ako máme zabezpečiť realizáciu aktivity už v polovici júna!!!!!Ak môžete, poraďte. Je možné, že tomu zle rozumieme :-). Ďakujem.
gabriela2579
19.03.09,20:06
A znova revitalizácia:-). Prosím Vás, ak máme naplánovaných viac aktivít v rôznych oblastiach, ako máme vypĺňať žiadosť? Na aktivity v každej oblasti zvlášť? Máme vybraté tri oblasti. Tak tri žiadosti? A aj tabuľku požadovaných dotácií a garancií. Na každú oblasť zvlášť? A ešte... Ako píšete realizáciu aktivít? Ako môžem teraz vedieť, kedy budeme môcť realizovať aktivity, ak nevieme, kedy nám budú poukázané prostriedky z ministerstva??? Naše aktivity sú viazané na počítače, ktoré si plánujeme zakúpiť z ponúkanej dotácie. A ak tie peniaze nebudeme mať do konca mája, tak ako máme zabezpečiť realizáciu aktivity už v polovici júna!!!!!Ak môžete, poraďte. Je možné, že tomu zle rozumieme :-). Ďakujem.

V žiadosti si môžete naplánovať aj viac aktivít, nielen jednu a podávate len jednu žiadosť.

Obdobie realizácie projektu je od 15. júna 2009. Všetky aktivity v rámci projektu musia byť ukončené do 31. októbra 2009.
Na základe vlastných skúseností ohľadom schválených dotácií z MŠ SR predpokladám, že aj v tomto prípade budú výsledky zverejnené v priebehu mesiaca apríl, veď uzatváranie prijímania žiadostí je 30. marec.
Ak váš projekt bude schválený, tak nedostanete peniaze na poslednú chvíľu ale v predstihu, aby ste stihli začať aj s realizáciou projektu včas.
Fany1000
20.03.09,18:10
Ešte sa chcem opýtať. Jednou z priorít je revitalizácia učiteľskej knižnice, nakoľko detskú sme si obnovili v priebehu 1. polroka tohoto školského roka. Keď píšeme vymedzenie priorí (píše sa to podľa oblasti aktivít, daných vo výzve) máme odpísať celé znenie tej oblasti? Keď my nechceme kupovať detské knihy, ale len odbornú literatúru. ďakujem.
gabriela2579
21.03.09,04:31
Ešte sa chcem opýtať. Jednou z priorít je revitalizácia učiteľskej knižnice, nakoľko detskú sme si obnovili v priebehu 1. polroka tohoto školského roka. Keď píšeme vymedzenie priorí (píše sa to podľa oblasti aktivít, daných vo výzve) máme odpísať celé znenie tej oblasti? Keď my nechceme kupovať detské knihy, ale len odbornú literatúru. ďakujem.

Nepíšte celé znenie oblasti, vypíšte len skutočnosť, že chcete revitalizovať učiteľskú knižnicu.
zeppka
23.03.09,15:08
Dobrý deň, super, že sa tu preberá táto téma. Ja ako nováčik vo vypracúvaní projektov to veľmi oceňujem.
Chcem sa opýtať:
- v 3. bode žiadosti, písmeno c)- čo sa myslí pod pojmom predmet činnosti žiadateľa a treba to tam uvádzať aj ked je zriaďovateľom a teda aj žiadateľom obec?
- Potom v bode3, pís. d)- ktorá činnosť, na ktorú môžem žiadať dotácie, je predmetom podnikania?
- A posledné- v bode3, pís. h) riadnu účtovnú závierku k poslednému dňu účtovného obdobia- to urobí mzdárka? Pomôžte, prosím!!!
gabriela2579
24.03.09,06:47
Dobrý deň, super, že sa tu preberá táto téma. Ja ako nováčik vo vypracúvaní projektov to veľmi oceňujem.
Chcem sa opýtať:
- v 3. bode žiadosti, písmeno c)- čo sa myslí pod pojmom predmet činnosti žiadateľa a treba to tam uvádzať aj ked je zriaďovateľom a teda aj žiadateľom obec? - nevypisovať, ak je zriaďovateľom obec
- Potom v bode3, pís. d)- ktorá činnosť, na ktorú môžem žiadať dotácie, je predmetom podnikania? - obec nie je podnikateľom, nevypisovať
- A posledné- v bode3, pís. h) riadnu účtovnú závierku k poslednému dňu účtovného obdobia- to urobí mzdárka? - účtovníčka priloží koncoročnú uzávierku k 31.12.2008 - fotokópia Pomôžte, prosím!!!

ostatné som vám zaslala mailom
kachniatko
24.03.09,16:00
Gabriela 2579 mohla by som ťa tiež o mail ohľadom revitalizácie ....
A ešte sa chcem spýtať termín do 30.marca sa považuje ako termín doručenia alebo pečiatky na pošte?
ďakujem.
Fany1000
24.03.09,19:58
Ja som z toho jeleň .-). Sedím nad tým už týždeň a mám pocit, že to aj tak nie je dobre napísané. Ako ste robili komentár k jednotlivým položkám príjmovej a výdavkovej časti? Máme aj INÉ ZDROJE. Dobrovoľníci technicky zabezpečia aktivity bez nároku na odplatu. Kde to, prosím Vás, vykážete, ako výdavok? Stačí, keď do komentára napíšeme , že je to vyplatené ako náhrada za mzdu? Len nechápem: v podstate nám títo dobrovoľníci "dajú" svoju prácu za určitý peniaz (len fiktívne) a my im to máme potom vykázať ako predpokladaný výdavok , kolonka MZDY??? Hovorím o tabuľke k rozpočtu aktivity a následne komentár. Ak ešte vládzete, tak poraďte. Ďakujem.
gabriela2579
25.03.09,05:42
Gabriela 2579 mohla by som ťa tiež o mail ohľadom revitalizácie ....
A ešte sa chcem spýtať termín do 30.marca sa považuje ako termín doručenia alebo pečiatky na pošte?
ďakujem.


Do 30. marca to tam musí byť.
gabriela2579
25.03.09,06:01
Ja som z toho jeleň .-). Sedím nad tým už týždeň a mám pocit, že to aj tak nie je dobre napísané. Ako ste robili komentár k jednotlivým položkám príjmovej a výdavkovej časti? Máme aj INÉ ZDROJE. Dobrovoľníci technicky zabezpečia aktivity bez nároku na odplatu. Kde to, prosím Vás, vykážete, ako výdavok? - vykážete to ako nulová výdavok a do projektu všade kam len treba /tabuľka k rozpočtu, komentár,.../ napíšete, že dobrovoľníci budú pre vás pracovať bez nároku na honorár . Stačí, keď do komentára napíšeme , že je to vyplatené ako náhrada za mzdu? Len nechápem: v podstate nám títo dobrovoľníci "dajú" svoju prácu za určitý peniaz (len fiktívne) a my im to máme potom vykázať ako predpokladaný výdavok , kolonka MZDY??? Hovorím o tabuľke k rozpočtu aktivity a následne komentár. Ak ešte vládzete, tak poraďte. Ďakujem.

komentár k rozpočtu sme robili nasledovne:
my sme si spravili zvlášť tabuľku v programe excel, kde je uvedené: názov projektu, zriaďovateľ a jednotlivé položky, na ktoré žiadate dotáciu: napríklad:
Projekt: ............................................uveďt e názov Elektronizácia ....
Zriaďovateľ: .................
rozpočet: bežné výdavky:
- nákup počítača .... počet kusov ..... cena za kus .... spolu
- nákup výučbových CD .... počet usov .... cena za kus .... spolu
atď... takto pokračujete s rozpisom všetkých položiek, ktoré plánujete v prípade schválenia dotácie nakúpiť, spravte si jednoduchú tabuľku, nie je to nič komplikované.

Všetko sú bežné výdavky - počítač, CD, dataprojektor,... - ktoré chcete zakúpiť.
A k príjmom : ak vás niekto okrem MŠ SR finančne v tomto proekte podporí, uvediete ho tam. Dá sa do projektu napísať aj to, že vás finančne podporí Združenie rodičov alebo iná fyzická či právnická osoba.
LidaP
25.03.09,17:02
...ja som to už prenechala riaditeľke a veľmi ďakujem za cenné informácie a debatu...ďakujem
edu21
26.03.09,12:00
Mám podobný problém. Urgentný. Do zajtra mám odovzdať vypracovaný projekt na nákup PC s príslušenstvom, internet, CD a revitalizáciu knižnice....Naozaj neviem ako postupovať...poradíte konkrétnejšie, ? Je potrebné pripojiť aj ponuku od dodávateľa? Ďakujem
gabriela2579
26.03.09,12:58
Mám podobný problém. Urgentný. Do zajtra mám odovzdať vypracovaný projekt na nákup PC s príslušenstvom, internet, CD a revitalizáciu knižnice....Naozaj neviem ako postupovať...poradíte konkrétnejšie, ? Je potrebné pripojiť aj ponuku od dodávateľa? Ďakujem

ponuku nepripájate k žiadosti