inculik
08.03.09,22:45
Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.
Chobot
09.03.09,08:12
Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.

A to má aký význam? Radšej si kúp byt s balkónom.
Milan.Žiška
09.03.09,08:18
Videl som nejaké projekty, kde bolo toto naprojektované. jednalo sa o oceľové konštrukcie. Nebolo to nič strašné, ale klasika to tiež nebola. Boli tam výpočty, statika návrh konštrukcie a povrchové úpravy... V pohľadoch to ušlo, ide o to čo sa komu páči.
Podklady robila firma realizujúca únikové požiarne schodištia, skúsim zistiť kontakt ale nič nesľubujem.
buchač
09.03.09,08:34
A to má aký význam? Radšej si kúp byt s balkónom.

Ja by som bol zvedavý ani nie tak na stránku statickú ako na tú stránku estetickú ;)

Čistý Bronx :cool::eek:

Juraj
aviator
09.03.09,09:02
Ja by som bol zvedavý ani nie tak na stránku statickú ako na tú stránku estetickú ;)

Čistý Bronx :cool::eek:

Juraj

Ale dá sa to ľahšie vyriešiť bez tepelných mostov než klasika. Určite by to šlo aj z dreva...
duves
09.03.09,09:25
A ja by som chcel riešenie ako dat do starsieho auta novy motor.:---
Milan.Žiška
09.03.09,10:24
Účel svätí prostriedky.

Aj v Bronxe.
buchač
09.03.09,11:13
Účel svätí prostriedky.

Aj v Bronxe.


Prostriedky , ktoré spľňajú svoj účel v Bronxe .......ale to je už do inej témy .

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=guns&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Juraj
Milan.Žiška
09.03.09,13:33
Juraj, je vidieť, že ty vo svojom balkón máš.
Ten kdo nemá, bral by asi aj oceľový - "moderný".
buchač
09.03.09,18:09
Juraj, je vidieť, že ty vo svojom balkón máš.
Ten kdo nemá, bral by asi aj oceľový - "moderný".

Jest pravdou , ale len v jednom ...V ostatných nie :cool:
A čo , keď nie je , svet sa ešte nezborí , či ....

Ale tiež by som porozmýšľal nad všetkými okolnostiami :

1. Koľko bytov má barák ? Lebo zároveň je aj toľko názorov a ešte aj v tom jednom byte ich môže byť viac .

2. Koľko bytov z tohoto počtu má balkón ? Nemusí mať každý byt v baráku balkón , poznáme aj také .

3. Koľko by táto sranda stála ? Pri slovenskej mentalite to by bolo pindania okolo toho . A ešte kríza k tomu !!!!
Ideme zateplovať náš blok - ach jáááááááááááááááááááj , to bude ešte rečí , koľko už bolo ....:eek:

4. Ako by sa riešilo financovanie ? Lebo tí , čo majú / ak majú balkón / budú ako sršne , len bodať a bodať.....

5. Keď by sa robili balkóny , predpokladám , že fasádu by ste asi nenechali len tak , alebo hádam by ostala rozbitá ?

6. Samozrejme predpokladám , že by sa museli robiť balkóny na celom obytnom dome a nie len na pár bytoch , inak by to hádam neprešlo a keď hej , tak potom zbohom rodina aj s našimi úradmi ...

7. ..........xxxxxxxxx?????????? - určite je tých dôvodov viac ;)

Včera som pozeral zhodou okolnosti / chcel som pozerať - presnejšie / na Tv JOJ reláciu " Nové bývanie " .
Milan , či veríš alebo nie , tá kúpyschopná rodina chcela ísť do 3.200.000,- a v ponuke realitky na nete som ju videl o 500.000 ,- viac .
Je pochopitelné , že aj realitky majú réžiu , ale jej ponuku nemusí predsa záujemca akceptovať .

Pointa celej omáčky spočíva v tom , že tá dotyčná rodinka chcela za málo peňazí až príliš veľa muziky , no z tých drístov som chytal osýpky , proste na :eek:
Je síce jasné , že každý by chcel , samozrejme , čo najlepšie bývanie a všetky výhody s tým súvisiace , no na druhej strane niekedy menej je oveľa viac .
Normálne som bol komplet znechutený a odišiel som z izby ......


Juraj
220870
09.03.09,20:20
Stretol som sa s niečím podobným asi pred dvomi rokmi.Zákazník chcel rozšíriť balkón.Mal 2,5m x 0,4m (len taký výstupok z fasády činžiaku).Technicky to bolo možné.Ale po roku vybavovačiek to vzdal.Tvrdil že len všetky papiere a úplatky by ho stáli cez pol milióna.A bolo celkom možné ,že by to stroskotalo na poslednom papieri.A to si chlapčisko trúfal že vraj pozná pol okresu.
Deganova
10.03.09,04:28
Ako SVB sme sa pokúsili o dotáciu zo ŠFRB. Pri výbere zhotoviteľa stavby sme oslovili viaceré firmy a jedna z nich nám ponúkla aj zhotovenie balkónov na tie byty, ktoré ich nemajú. Cena jedného bola cca 90.000 až 100.000,- Sk. Kedže týchto bytov máme 9, neprešlo to z hľadiska financií, ale ich prácu som videla a až mi srdce poskakovalo (tiež nemám balkón). Ak budeš mať záujem pošlem Ti kontakt.
Milan.Žiška
10.03.09,06:01
Nedá sa nesúhlasiť, ale to ale tam vždy bude. Kde je vôľa tam je aj chuť, alebo tak nejak sa to neikedy hovorilo. :D:D:D
Určite by neoponovali ludia s malými detmi ( napr. mamča na materskej vyloží kočík s drobcom na balkón, dôchodca s nižšou mobilitou si posedí na slniečku zabalený v deke, na sídlidku v strede ti kvitne záhrada na balkóne ....). Pre a proti je veľa, určite dôvod potreby balkóna ocenia tí čo ho nemajú alebo nemali a vedia čo to je.:)
Moja osobná skúsenosť je byt bez balkóna. Realita deška mám byt s dvomi balkónmi ( s opačnou orientáciou).:)

mimotemyA k súčasnému dianiu - niečo mi to pripomína - dúfam že namal pravdu.

Memento alebo predpoveď:

"Majitelia kapitálu stimulujú proletariát ku kúpe stále väčšieho množstva
a stále drahšieho tovaru. K tomu využívajú pôžičky, ktoré sami poskytujú
Zvrat nastane vo chvíli keď sa tieto pôžičky stanú nesplatiteľnými.
Nesplatené pôžičky nútia banky k pôžičkám u štátnych inštitúcií.
Rozhodujúca rola štátu v pôžičkách súkromným firmám bude prvím znakom
nástupu novej éry - éry komunizmu a to celosvetovo.

Karol Marx 1867 "Kapitál"
buchač
10.03.09,09:12
balkónmi ( s opačnou orientáciou).:)


So 4 % percentnou ???:D:D:D:D Aj také máme ???:---:---:---


Juraj

P.S.
Nedalo sa , musel som , sorry :cool:
sarasara
10.03.09,10:51
Každý chce to, čo nemá. Ak niekto nemá balkón, je z toho nešťastný. Ak má, tak ho prekryje veľkým oknom a dá naň záclonu.
Milan.Žiška
10.03.09,11:30
Je to vec názoru - môj balkón je obrastený brečtanom, v lete tam grilujem ( na elektrike). Mám tam kreslo - v budúcnosti bude hojdacie. Deťi tam majú v lete minibazénik. Skúsim pridať fotografie možno zmeníš názor.:):)
aviator
10.03.09,18:03
Nedá sa nesúhlasiť, ale to ale tam vždy bude. Kde je vôľa tam je aj chuť, alebo tak nejak sa to neikedy hovorilo. :D:D:D
Určite by neoponovali ludia s malými detmi ( napr. mamča na materskej vyloží kočík s drobcom na balkón, dôchodca s nižšou mobilitou si posedí na slniečku zabalený v deke, na sídlidku v strede ti kvitne záhrada na balkóne ....). Pre a proti je veľa, určite dôvod potreby balkóna ocenia tí čo ho nemajú alebo nemali a vedia čo to je.:)
Moja osobná skúsenosť je byt bez balkóna. Realita deška mám byt s dvomi balkónmi ( s opačnou orientáciou).:)

mimotemyA k súčasnému dianiu - niečo mi to pripomína - dúfam že namal pravdu.

Memento alebo predpoveď:

"Majitelia kapitálu stimulujú proletariát ku kúpe stále väčšieho množstva
a stále drahšieho tovaru. K tomu využívajú pôžičky, ktoré sami poskytujú
Zvrat nastane vo chvíli keď sa tieto pôžičky stanú nesplatiteľnými.
Nesplatené pôžičky nútia banky k pôžičkám u štátnych inštitúcií.
Rozhodujúca rola štátu v pôžičkách súkromným firmám bude prvím znakom
nástupu novej éry - éry komunizmu a to celosvetovo.

Karol Marx 1867 "Kapitál"

Ten citát z Kapitálu je podvod. K.M. to nenapísal. Je to spam, starí absolventi politických vied to odhalili.
Milan.Žiška
11.03.09,05:43
Že, pozdravujem starých absolventov - ale nemôžeš uprieť, že to má niečo na odlahčenie a zamyslenie. Podotýkam príspevok nesie označenie mimo témy.:D:D:D
Chobot
17.03.09,12:05
mimotemy

Pripájam obrázok jedného "maxi" balkóna. Je to kúsok od nášho domu (vidím na neho z okna), ale ešte som nikoho na tom balkóne nevidel...:D:D
Halli
22.04.09,13:30
Takýto balkón by som si fakt nepredstavovala...:D Ale môžem povedať, že osobne pre mňa je balkón veľmi dôležitý, aj keď mám len jeden. Ten pocit vyjsť na vzduch mimo tú "krabicu" je fakt výborná vec. Ja by som mala rada radšej malý byt s veľkou terasou otočenou niekde do prírody...Chápem veľmi dobre tých, čo nemajú žiaden balkón a nechápem tých čo sa o balkón absolutne nestarajú a nevážia si ho. Čakajú až im spadne na hlavu, alebo im ho niekto urobí z fondu opráv...:rolleyes:
pisoir
07.08.09,23:53
Uvazujem o presne rovnakej veci. Deganova, mohla by si napisat tu firmu? Ja nedokazem nic najst..maximalne tak rekonstrukcie starych balkonov, resp. tie zavesne kovove. Akoby neexistovala firma, ktora by vedela pristavat normalny "betonovy" balkon. Vdaka.
220870
08.08.09,03:54
Takýto môže byť?
ciners
08.08.09,07:55
Takýto môže byť?

Vyzera to tam ako päsť na oko :D:D:D
220870
08.08.09,17:21
To je v Trenčianskom Jastrabí ,nevyzerá to až tak zle ,fotka je spred pár mesiacov teraz to je celé obrastené zeleňou
Milan.Žiška
08.08.09,19:16
Tej zelene musím byť veľa, ale veľa...veľmi veľa.:)

mimotemy Sorry ale chýbajú tam len vežičky :D:D:D

Každý má iný vkus. Ale iné zábradlie by to možno spravilo.:)
220870
08.08.09,19:30
Ved majú luteránsky aj katolícky.
himalajaa1
21.08.09,07:23
tiez s manzelom rozmyslame nad balkonom...zatial sme nasli iba ocelove ale mame obavy ci je takyto balkon dost bezpecny (koly detom).tento balkon bol fakt velky ale hadam by sa dal trochu(velmi) okresat.viac by ma vsak zaujimal kontakt na ludi co robili toto cudo.a vobec ak ma niekto dobry typ na firmy ktore robia taketo balkony tak to uvitam
ciners
21.08.09,07:35
Trosku nechapem, preco by mal byt ocelovy pre deti menej bezpecny? Mozes upresnit?
himalajaa1
21.08.09,09:57
nasli sme firmu ktora tieto balkony pripevni len zvonku.jednoducho ho len pripevni o mur a pri rozmeroch cca 250 x 130 sa mi to nezda velmi bezpecne aj ked mame hrubku muru 50 cm.neviem ako to umiestnuju ine firmi stale hladame...a mozno som len matka hysterka..
ciners
21.08.09,09:59
Pytaju staticky posudok kotvenia, niekto musi byt papierovo zodpovedny.
ciners
21.08.09,10:00
Preklep: ma byt Pytaj staticky posudok...
himalajaa1
21.08.09,11:09
zatial sme sa tak daleko nedostali...ale urcite to musi mat splnene nejake bezpecnostne kriteria.aj tak sa obavam.najlepsi by bol aj tak klasicky betonovy...ale kde najst firmu...celkom sa mi este pozdavali ocelove balkony ktore robi nejaka ceska firma ale ta zrejme nebude mat zaujem pracovat na vychode slovenska...
ciners
21.08.09,11:33
Najprv treba seriozny projektik,kde sa o bezpecnost postaraju, potom firmu,co to spravi a projektant statiky nech si to autorsky oddozoruje, potom mozete kludne spat :)
chandler
21.08.09,13:36
zabudni na betonovy, to nikto nerobi lebo by to bolo tazke a navyse je problematicke kotvenie.
himalajaa1
22.08.09,14:51
dakujem za rady uz som v obraze...zbohom betonovy balkonik:mee:...asi ste si vsimli ze nie som technicky typ cloveka...vyzera to tak ze predsa len ten ocelovy vyhral.projekt si dame urobit asi spolocny lebo viacery susedia chcu -spachat balkon...len dufam ze sa nam teda mne podari najst nejaku firmu ktora ked nam ten balkon urobi tak sa nebudem bat nanho pustit deti...(este stale matka hysterka):)
chandler
24.08.09,08:22
o deti sa neboj, ked ten balkon spadne tak pri silnom vetre alebo zemetraseni. vtedy tam deti aj tak nebudu.
himalajaa1
24.08.09,12:05
chandlerovi-no ved sme tu aj tornado mali mozno pride aj to zemetrasenie.... :-D D D D D
navynavy
15.12.09,19:48
takze - balkony sa prirobit daju . jedna sa o ocelove konstrukcie zavesene na kotve . kotva je rozdielna podla typu bytoveho domu . pouzivaju sa ine kotvy na byt z tehal, ine na nenosne panely, ine ak sa jedna o jeden balkon , a ine ak sa doplnaju balkony na vsetky poschodia. dokonca sa jedna o balkony väcsie ako je prevazna väcsina /standard 2500x 1000/ tie ktore montujeme my su 2500x 1300! alebo az 3600 x1300. skuste si dat v googly zavesne-balkony urcite najdete odkaz na nasu slovensku stranku, kde sa dozviete viac. je tam tiez mail , ktorym Vam rad zodpoviem blizsie otazky.
ako ste spravne podotkli k uvedenemu je ale cesta trnista - v zassade sa treba prehryzt cez tri zakladne veci a sice-1. suhlas vlastnikov bytov
2. vyjadrenie architekta mesta resp. mestskej casti
3. stavebne povolenie
K balkonom dalej potrebujete staticky posudok ktory dodame my aj s vykresom balkona k stavebnemu povoleniu.
Idealny stav je ak sa pre balkon rozhodnu vsetci vlastnici bytov nad sebou , potom je jednoduchsie vybavovanie, hlavne s architektom mesta. ak som nieco opomenul rad doplnim info , ktore chybaju .

TAK ODHODLANIE A PEVNE NERVY.
Halli
15.12.09,20:01
Túžim po väčšom balkóne, tá tvoja tretia možnosť by ma potešila ... ale na prízemí nevidím v tom veľkú výhru a ani v schopnosti ostatných nado mnou :(...poznám túto stránku ;)
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.12.09,20:13
takze - balkony sa prirobit daju . jedna sa o ocelove konstrukcie zavesene na kotve . kotva je rozdielna podla typu bytoveho domu . pouzivaju sa ine kotvy na byt z tehal, ine na nenosne panely, ine ak sa jedna o jeden balkon , a ine ak sa doplnaju balkony na vsetky poschodia. dokonca sa jedna o balkony väcsie ako je prevazna väcsina /standard 2500x 1000/ tie ktore montujeme my su 2500x 1300! alebo az 3600 x1300. skuste si dat v googly zavesne-balkony urcite najdete odkaz na nasu slovensku stranku, kde sa dozviete viac. je tam tiez mail , ktorym Vam rad zodpoviem blizsie otazky.
ako ste spravne podotkli k uvedenemu je ale cesta trnista - v zassade sa treba prehryzt cez tri zakladne veci a sice-1. suhlas vlastnikov bytov
2. vyjadrenie architekta mesta resp. mestskej casti
3. stavebne povolenie
K balkonom dalej potrebujete staticky posudok ktory dodame my aj s vykresom balkona k stavebnemu povoleniu.
Idealny stav je ak sa pre balkon rozhodnu vsetci vlastnici bytov nad sebou , potom je jednoduchsie vybavovanie, hlavne s architektom mesta. ak som nieco opomenul rad doplnim info , ktore chybaju .

TAK ODHODLANIE A PEVNE NERVY.

Nič v zlom, ľudia dnes lietajú aj do kozmu, ale zbytočne by som nedával ilúzie.

Základné otázky :

Koľko tých balkónov máte už zrealizoavných ?
Prečo neponúknete svoju službu aj s inžinieringom ?
Prečo ste nedali link na Vami uvádzanú adresu ?
____________________________________________

Nedoporučujem robiť si ilúzie. Technicky je to možné, z hľadiska legislatívy je to komplikované. Netvrdím, že to nie je možné, ale každý prípad treba posudzovať jednotlivo. Mimochodom treba pozrieť na ÚPD - územný plán a jeho regulatívy.


CIMOM
Halli
15.12.09,20:18
Nič v zlom, ľudia dnes lietajú aj do kozmu, ale zbytočne by som nedával ilúzie.

Základné otázky :

Koľko tých balkónov máte už zrealizoavných ?
Prečo neponúknete svoju službu aj s inžinieringom ?
Prečo ste nedali link na Vami uvádzanú adresu ?
____________________________________________

Nedoporučujem robiť si ilúzie. Technicky je to možné, z hľadiska legislatívy je to komplikované. Netvrdím, že to nie je možné, ale každý prípad treba posudzovať jednotlivo. Mimochodom treba pozrieť na ÚPD - územný plán a jeho regulatívy.


CIMOM

Cimom prečo hneď takým tónom? :rolleyes:V Čechách to robia vo veľkom a nieje to problém ani tu. Mnohým domom by to skvalitnilo bývanie, hlavne tam , kde balkóny vôbec nie sú. Je to oveľa rozumnejšie ako búrať v bytoch celé nosné priečky a robiť takto škody, ktoré sa odstraňujú len veľmi ťažko. A je toho čím ďalej viac.

PS....nedáš link, je zle -dáš link je zle , lebo si robíš reklamu...tak ako? nerob hneď poriadky...:---
ciners
15.12.09,20:46
CIMOM ma trosku pravdu, urobit na to statiku, ci zrealizovat, to je hracka....problem je to legislativne vybavit, vsetci vlastnici bytov ked sa dohodnu, to je na novy druh nobelovej ceny....ale dat sa da vselico,to je pravda :)
Halli
15.12.09,20:52
CIMOM ma trosku pravdu, urobit na to statiku, ci zrealizovat, to je hracka....problem je to legislativne vybavit, vsetci vlastnici bytov ked sa dohodnu, to je na novy druh nobelovej ceny....ale dat sa da vselico,to je pravda :)

S tou nobelovou máš pravdu, to je kameň úrazu... ale mňa zarazilo ako sa k tomu cimom postavil...v tých jednotlivých bodoch.Netreba to ale zahadzovať, je jasné, že v dome kde je populácia na 50 rokov nebudú skákať od radosti, že "ide sa do balkónov"...Ale snáď nám k tomu viac povie ten ,kto túto debatu začal a prinesie nám viac poznatkov. ;)
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.12.09,21:56
Cimom prečo hneď takým tónom? :rolleyes:V Čechách to robia vo veľkom a nieje to problém ani tu. Mnohým domom by to skvalitnilo bývanie, hlavne tam , kde balkóny vôbec nie sú. Je to oveľa rozumnejšie ako búrať v bytoch celé nosné priečky a robiť takto škody, ktoré sa odstraňujú len veľmi ťažko. A je toho čím ďalej viac.

PS....nedáš link, je zle -dáš link je zle , lebo si robíš reklamu...tak ako? nerob hneď poriadky...:---

Myslel som to úprimne.

- V prvom rade treba usporiadať vzťahy s vlastníkmi budovy a pozemku. Určite treba prehodnotiť podiely na pozemkoch. Takáto zmena si vyžaduje zmluvu, zápis v katastri nehnuteľností atď.

- V druhom rade treba pozrieť regulatívi územného plánu (ak je). Samozrejme , že si to viem predstaviť pri nejakej bytovke na nejakej obci, ale v meste, kde je územie už zastabilizované veľmi ťažko.

- V treťom rade, myslím si, že ešte sa ani nezačne stavať a už je preinvestovaných min. 2 až 3 tisíc € na právne úkony a min 5 tis. € na PD (len statik berie cca 1 tis. €). (dá sa ušetriť, ak niekto za stavebníkov bude vykonávať úkony potrebné s vybavovaním)

- To nehovorím o tom, že ak je všetko OK, tak niekto s vlastníkov, ktorí s tým nesúhlasia sa a boli prehlasovaní sa môžu obrátiť na súd.

- Uvedené peniaze ešte neznamenajú, že sa môže a bude stavať.


CIMOM
Halli
16.12.09,16:02
Myslel som to úprimne.

- V prvom rade treba usporiadať vzťahy s vlastníkmi budovy a pozemku. Určite treba prehodnotiť podiely na pozemkoch. Takáto zmena si vyžaduje zmluvu, zápis v katastri nehnuteľností atď.

- V druhom rade treba pozrieť regulatívi územného plánu (ak je). Samozrejme , že si to viem predstaviť pri nejakej bytovke na nejakej obci, ale v meste, kde je územie už zastabilizované veľmi ťažko.

- V treťom rade, myslím si, že ešte sa ani nezačne stavať a už je preinvestovaných min. 2 až 3 tisíc € na právne úkony a min 5 tis. € na PD (len statik berie cca 1 tis. €). (dá sa ušetriť, ak niekto za stavebníkov bude vykonávať úkony potrebné s vybavovaním)

- To nehovorím o tom, že ak je všetko OK, tak niekto s vlastníkov, ktorí s tým nesúhlasia sa a boli prehlasovaní sa môžu obrátiť na súd.

- Uvedené peniaze ešte neznamenajú, že sa môže a bude stavať.


CIMOM


Verím, že si to myslel úprimne, ale neboj kôli balkónom na Slovensku nebude "Bum" s pristavovaním, najskôr treba riešiť, aby nám nepadali na hlavu :o
Ale ak už sa na to niekto vôbec dá a dohodnú sa všetci zúčastnení ,dá sa to zmáknúť, ak sa veľmi chce. Treba na to len schopneho jedinca :) a pár vlastníkov s podobným zmýšľaním. ;)
Laco-monter
16.12.09,16:08
Technicky to nie je problem,len je problem schválenia takoho dačoho od príslušných "orgánov".

Ja myslím,že by to neprešlo,už len kvoli narušeniu celkového vzhĺadu budovy.
Halli
16.12.09,16:13
Technicky to nie je problem,len je problem schválenia takoho dačoho od príslušných "orgánov".

Ja myslím,že by to neprešlo,už len kvoli narušeniu celkového vzhĺadu budovy.

Jasne zabudla som dodať , že to zavisí aj od lokality, územného planu atď...ako písal cimom...ja som na konci mesta za nami už len slepá ulica a garaže, myslím že tam by to nebol problém...ale ja mám čo robiť, tak netreba mi ďalších starostí :D
navynavy
16.12.09,18:01
zopar odpovedi- cimom- link som nedal lebo som novy clen a nedovoli mi to system
- laco monter - uplna pravda, vzhlad budovy to je to preco sme sa do toho nedali skor. chybal precedens dnes uz je. nieje to ziadne terno ale je. V Sišskej Nove Vsi je na bytovke 6 balkonov uplne bez ladu a skladu . mam foto
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.12.09,19:13
zopar odpovedi- cimom- link som nedal lebo som novy clen a nedovoli mi to system
- laco monter - uplna pravda, vzhlad budovy to je to preco sme sa do toho nedali skor. chybal precedens dnes uz je. nieje to ziadne terno ale je. V Sišskej Nove Vsi je na bytovke 6 balkonov uplne bez ladu a skladu . mam foto

ok

CIMOM
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.12.09,19:19
Nechcem to dať úplne do éteru, ale iba jednu vec Vám uvediem.

Ak sa dohodnú všetci spoluvlastníci (majetkovoprávne veci budú OK) a územný plán to nezakazuje v smernej časti (regulatívach) a aj to len pre územný plán zóny (nie pre územný plán ako celok) , tak stavebný úrad nemá zákonný dôvod to nepovoliť. (pozrieť usmernenie s názvom "Metodické usmernenie MVRR SR, odboru štátnej stavebnej správy a územného plánovania k vydávaniu záväzných stanovísk obcí ako dotknutých orgánov v správnych konaniach podľa stavebného zákona (70.0 Kb)" na linku - http://www.build.gov.sk/mvrrsr/index.php?id=1&cat=300&lang=sk&docfld=1302 )

Treba ísť cestou územného konania a násl. stavebného konania.

Poznámka :
Za ľudí a osobné a iné záujmy neručím.


Najväčší problém je podľa mňa v tom, že niekto (napr. architekt, starosta, primátor alebo ... ) povie, že to nie je pekné. Bez zákonného podkladu sa jedná len o subjektívny názor. A v tom je problé, že proti vetru sa .....................



CIMOM