Evvina
09.03.09,07:06
Dobry den,

clenovia nasho klubu (sportovci) sa cez vikend zucastnili preteku. Prihlasku nan sme zasielali v predstihu, pretoze dana organizacia (ktora preteky organizovala) dava zvyhodnene (nizsie) startovne, ak sa prihlasime a zaplatime na ucet startovne skor. Pozadovala som vsak od nich fakturu, kedze som im zaslala peniaze na ucet. Moju poziadavku odmietli s tym, ze ved dokladom pre mna ma byt vypis z uctu, ze som peniaze zaslala. Ze oni to tak uctuju...??? Nedali si vysvetlit, ze na to aby som mohla niekomu poslat peniaze z uctu musim mat najskor uct. doklad - podklad. Mozte mi poradit, ako ich mam presvedcit ci postupovat?
Noeh
09.03.09,13:47
Záleží na tom, komu si tie peniaze posielala. Predpokladam, že dákej právnickej osobe, ktorá pretek organizovala. Ak áno, tak jednoznačne by mali vystaviť doklad. Asi sa im to zväčša hlasia fyzicke osoby, tak s tym asi nemaju moc problemy. Ja by trval na vratení peňaží, alebo niečo také podobne "agresívne", kedže "neexistuje" dôvod prečo by ste im mali niečo platiť. Možno sa potom umúdria. Však aj oni musia viesť nejaké účtovníctvo a nemôžu im len tak pribúdať penieze :-)
ego.mc
11.03.09,07:01
Zákonná povinnosť vystaviť faktúru platí iba pre plátcov DPH.
Účtovný prípad môžete dokumentovať napr. prospektom súťaže, prihláškou.
hetty
12.03.09,13:06
Aj ja bežne dokladám prihlášku . najprv oznámenie ktoré ti pošlú, že pretek bude, kto ho organizuje a potom aj vyplnenú prihlášku.