daeton
09.03.09,08:34
Dobry den,

Otazka: Zamestnavatel mi dava na sluzobnu cestu v Nemecku istu sumu plus vreckove. Zabezpecil mi hotel, kde v cene izby su aj ranajky. No ja neranajkujem a kedze som sa na ranajkach nezucastnoval aj z casovych dovodov, tak ma pravo zamestnavatel mi alikvotnu cast za ranajky odratat z diet? Kedze ja som ziadal o izbu bez ranajok a na hoteli mi povedali ze to nieje mozne, lebo cena je uz stanovena, ale ze na ranajky chodit nemusim a napisu mi, ze som na ranajky nechodil.

Ako je v tom pripade zamestnavatela ake ma prava a co zamestanec?
Jeden znamy mi povedal,ze zamestnavatel moze prikazat ako vyuzit 50% diet. Teraz neviem.


Vopred dakujem
Tweety
09.03.09,07:38
Dobry den,

Otazka: Zamestnavatel mi dava na sluzobnu cestu v Nemecku istu sumu plus vreckove. Zabezpecil mi hotel, kde v cene izby su aj ranajky. No ja neranajkujem a kedze som sa na ranajkach nezucastnoval aj z casovych dovodov, tak ma pravo zamestnavatel mi alikvotnu cast za ranajky odratat z diet? Áno, má povinnosť krátiť diéty, tak káže Zákon o CN.A Kedze ja som ziadal o izbu bez ranajok a na hoteli mi povedali ze to nieje mozne, lebo cena je uz stanovena, ale ze na ranajky chodit nemusim a napisu mi, ze som na ranajky nechodil.

Ako je v tom pripade zamestnavatela ake ma prava a co zamestanec?
Jeden znamy mi povedal,ze zamestnavatel moze prikazat ako vyuzit 50% diet. Teraz neviem.


Vopred dakujem
Odpoveď v texte.
kay2s2
09.03.09,10:09
Za poskytnute ranajky ti zamestnavatel opravnene krati diety (odst. 6). Ale pises, ze z casovych dovodov si sa nezucastnila ranajok (potom pozri odst. 8 zakona).
Zakon o cestovnych nahradach 40/2009 § 5 - Stravne.
Odst. (6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky...
(8) Zamestnávateľ stravné nekráti spôsobom ustanoveným
v odsekoch 6 a 7, ak zamestnanec nemohol využiť
zabezpečené jedlo alebo poskytnuté raňajky z dôvodov,
ktoré nezavinil.