Konzulta
09.03.09,09:36
Dobrý deň,
chcela aby som sa spýtať, aké máte skúsenosti s nákupmi v Maďarsku/Poľsku, týkajúce sa oblečenia! Poprosila by som Vás ak je to možné, aby ste mi uviedli aj názovy obchodov v ktorých nakupujete.
Ďakujem
Tarif
09.03.09,12:25
vo štvrtok som bola s kamarátkami v Mošonmagyarovári aveľmi dobre sme nakúpili. Oplatí sa ísť do Tesca na potraviny a oproti sú značkové obchody dá sa kúpiť aj o 40 percent lacnejšie ako u nás. Nehovoriac o kozmetike .Platte s kartou.
bonita
12.03.09,17:41
Chodi niekto na potraviny do Gyoru? Kde sa tam oplati nakupit? A co? Kde je lepsie menit eura na forinty - u nas alebo u nich?
pasuliatko
12.03.09,17:54
rodičia boli v Maďarsku na nákupe (síce nekupovali oblečenie) hovorili,že viac slovákov ako maďarov. názvy boli maďarsky,slovensky a nemecky a pri pokladňách sa dalo aj slovensky dorozumieť, platili kreditkami lebo to je výhodnejšie ako si remieňať peniaze a keby ste platili eurami maďari si za to pýtajú dosť veľký poplatok.
hanelie
13.03.09,06:59
dievčatá, kedy bývajú trhy v gyori?
Zuzka10
13.03.09,07:22
Trhy sú v stredu a v sobotu. Je tam dosť dobrý výber.
Zuzka10
13.03.09,07:27
Nákupné centrum ÁRDKÁD /ako u nás AVION/ - značkové obchody,dobrý výber a hlavne dobré ceny.
Kika69
13.03.09,08:15
Okrem nákupov doporučujem natankovať plnú nádrž auta. Ceny PHM sú omnoho lacnejšie ako u nás cca 25 Sk/l. A Árkád v Gyori je super.
pivko
14.03.09,10:44
V Miškolci som minulú nedeľu nechal cca 700 EUR.
oplatí sa komplet všetko od potravin ,drogerie až po oblečenie.
napr. detsky čaj HIPP stojí u nás 4 EUR tam 2,20 EUR.
Nafta 60Centov, kuracie prsia 100 Skk/kg , morčacie stehno vykostene 80 Skk/kg , 10kg prášok ARIEL 20 EUR.
http://www.metro.co.hu/index.php?

http://www.auchan.hu/
bulnova
14.03.09,10:56
Platí tam naša Metro karta ?
pivko
14.03.09,10:59
Platí tam naša Metro karta ?
Pri vchode ti po predložení našej karty s OP vydajú jednodňovú.
seda
14.03.09,11:35
Dobrý deň, o tom Auchane som ešte nepočula, je tam potrebné mať nejakú kartu pre vstup, tak ako v metre, alebo je vstup voľný? Ďakujem
pivko
14.03.09,15:29
Dobrý deň, o tom Auchane som ešte nepočula, je tam potrebné mať nejakú kartu pre vstup, tak ako v metre, alebo je vstup voľný? Ďakujem
Nie netreba nič je to podobny hypermarket ako TESCO , je to oproti Metru v Miškolci.
seda
16.03.09,06:11
Ďakujem za informáciu.
Braňo
16.03.09,07:16
Vedeli by ste pridať nejaké aktuálne linky na katalógy maďarských hypermarketov?
bonita
16.03.09,10:42
Tak bola som v Gyori, sestra ma zaviedla do tesca na sidlisku a skoro som mala klaustrofobiu - velkost ako nasa jednota. Jedine co som si kupila bol slenecnicovy olej 5 l za 1660 forintov, inak nic take vyhodne som nevidela.

V Arkadii je celkom dopry dopredaj textilu, svetre po 100 -120 sk.

Inak Spar je tam dost drahy, ten rakusky sa mi zda lacnejsi - teda lepsie si viem vyratat tie akcie. Je to asi tym, ze sa mi to zle preratuva. 1 sk mi vychadza podla kurzu ako som menila na 9,33 forinta.

Je inde v madarsku vacsie tesco? Alebo v Gyori nejake vacsie potraviny? Zostalo mi 8 tis. forintov, ktore mienim este minut.

Benzin je alcnejsi, ale akurat sa tam menili sluzby , tak sa mi tam nechcelo vyckavat.
Braňo
16.03.09,11:28
Stačí ich ceny predeliť 10,1 a máš ich v SKK. :cool:
bulnova
16.03.09,12:20
Tak som bola včera v Miškolci na nákup. Všetky obchodné strediská sme videli zďaleka, prípadne nás k nim doviedli značenia na ceste. Proste všetko bez problémov. Avšak pre mňa (ako aj možno stovky ďalších) to nebol deň nákupu. Maďari si zmysleli mať veľký sviatok a všetko bolo zatvorené. Kúpili sme plnú nádrž benzínu (1l/253,90for. Nakupili sme v Košiciach v Metre - možno tiež výhodne - chladené kur. prsia bez kosti 1kg/ 3,9 eur, eidam cca 2,7 eur, atd
zalobaba
16.03.09,12:27
Tak bola som v Gyori, sestra ma zaviedla do tesca na sidlisku a skoro som mala klaustrofobiu - velkost ako nasa jednota. Jedine co som si kupila bol slenecnicovy olej 5 l za 1660 forintov, inak nic take vyhodne som nevidela.

V Arkadii je celkom dopry dopredaj textilu, svetre po 100 -120 sk.

Inak Spar je tam dost drahy, ten rakusky sa mi zda lacnejsi - teda lepsie si viem vyratat tie akcie. Je to asi tym, ze sa mi to zle preratuva. 1 sk mi vychadza podla kurzu ako som menila na 9,33 forinta.

Je inde v madarsku vacsie tesco? Alebo v Gyori nejake vacsie potraviny? Zostalo mi 8 tis. forintov, ktore mienim este minut.

Benzin je alcnejsi, ale akurat sa tam menili sluzby , tak sa mi tam nechcelo vyckavat.

Boli ste v nesprávnom TESCU. V Gyori je ešte jedno veľké TESCO, neďaleko BAUMAXU. Ja som bola v sobotu, oblečenie som síce nekupovala, ale potraviny (hlavne morčacie mäsko, syry a na trhu miestne špeciality a drogériu).
zalobaba
16.03.09,12:28
Tak som bola včera v Miškolci na nákup. Všetky obchodné strediská sme videli zďaleka, prípadne nás k nim doviedli značenia na ceste. Proste všetko bez problémov. Avšak pre mňa (ako aj možno stovky ďalších) to nebol deň nákupu. Maďari si zmysleli mať veľký sviatok a všetko bolo zatvorené. Kúpili sme plnú nádrž benzínu (1l/253,90for. Nakupili sme v Košiciach v Metre - možno tiež výhodne - chladené kur. prsia bez kosti 1kg/ 3,9 eur, eidam cca 2,7 eur, atd

Ten štátny sviatok majú každý rok, treba pred vycestovaním trochu pokukať kalendár.
Excise Duty
16.03.09,12:35
Tak som bola včera v Miškolci na nákup. Všetky obchodné strediská sme videli zďaleka, prípadne nás k nim doviedli značenia na ceste. Proste všetko bez problémov. Avšak pre mňa (ako aj možno stovky ďalších) to nebol deň nákupu. Maďari si zmysleli mať veľký sviatok a všetko bolo zatvorené. Kúpili sme plnú nádrž benzínu (1l/253,90for. Nakupili sme v Košiciach v Metre - možno tiež výhodne - chladené kur. prsia bez kosti 1kg/ 3,9 eur, eidam cca 2,7 eur, atd
Maďari si to nezmysleli zo dňa na deň, 15. marec je jednoducho v Maďarsku štátny sviatok. Ak sa nabudúce vyberieš do sveta za nákupom, otvor si stránku ministerstva zahraničných vecí, vyhľadaj si príslušný štát a tam máš vypísané všetky štátne sviatky toho štátu.
bonita
16.03.09,22:02
Vdaka zalobaba. Nasla som ho, hodila som si do googla tesco, gyor. nenapadlo ma to skor, netusila som ci tam je. Je tam aj kika, family a pod. Mne sa tam strasne pozdavali psie granule: chapi 10 kg zlacnene na 239 sk, friskies 10 kg na 299 sk. Uz viem kam chodit nakupovat, tie sumy u nas su katastrofalne - chapi cez 400 sk a friskies cez 500. Silan 2l za 79 sk, elseve loreal za 100 sk 400 ml, atd.
Kupila som tiez zeminu na kvety 50 l za 49 sk, cibulky dahlii, irisov za 32 sk, uhorky , mrkva semiacka po 4,40 sk, atd. A rohliky ako kedysi karlovarske - chrumkave, chutne.

ratam cca 1 sk - 10 forintov, platila som nieco cez 15000 for. a strhlo mi to 50 euro z karty.
Irencer
16.03.09,22:27
Maďari si to nezmysleli zo dňa na deň, 15. marec je jednoducho v Maďarsku štátny sviatok. Ak sa nabudúce vyberieš do sveta za nákupom, otvor si stránku ministerstva zahraničných vecí, vyhľadaj si príslušný štát a tam máš vypísané všetky štátne sviatky toho štátu.
Ďalšie sviatky v Maďarsku:
15. marec: Štátny sviatok
12. máj: Svätodušný pondelok
20. august: Sviatok sv. Štefana a Maďarskej ústavy
23. október: Deň republiky
VladoaKatka
17.03.09,03:59
Vdaka zalobaba. Nasla som ho, hodila som si do googla tesco, gyor. nenapadlo ma to skor, netusila som ci tam je. Je tam aj kika, family a pod. Mne sa tam strasne pozdavali psie granule: chapi 10 kg zlacnene na 239 sk, friskies 10 kg na 299 sk. Uz viem kam chodit nakupovat, tie sumy u nas su katastrofalne - chapi cez 400 sk a friskies cez 500. Silan 2l za 79 sk, elseve loreal za 100 sk 400 ml, atd.
Kupila som tiez zeminu na kvety 50 l za 49 sk, cibulky dahlii, irisov za 32 sk, uhorky , mrkva semiacka po 4,40 sk, atd. A rohliky ako kedysi karlovarske - chrumkave, chutne.

ratam cca 1 sk - 10 forintov, platila som nieco cez 15000 for. a strhlo mi to 50 euro z karty.
Aby to niekto nebral tak, že som totálne proti nákupom v Maďarsku,v Poľsku, v Čechách alebo v Rakúsku, to nie, každý má právo nakupovať kde chce, ... ja osobne jazdím do všetkých týchto štátov služobne a dosť často,(napr. Maďarsko 1x týždenne) ... ale zabudla si pripočítať náklady na cestu. Pokiaľ si nerobila nákup za 200-300 tisíc forintov,... potom je ten efekt asi rovnaký.;)
Okrem toho, u mňa ešte stále platí "čas sú peniaze", preto aj ten čas, ktorý si naviac strávila na nákupoch treba niekde pripočítať, ak to neberieš ako nákupnú turistiku, ... novodobý spôsob "kultúrneho vyžitia".
VladoaKatka
17.03.09,04:04
Aby som tu nebola ukameňovaná,:cool: tak niečo pridám:

http://www.preprava-tovaru.sk/index.php/sviatky-v-europe
Konzulta
17.03.09,05:26
Dobrý deň,
keďže nerozumiem maďarsky, tak by som sa chcela spýtať, kde si viem pozrieť leták metra?
Excise Duty
17.03.09,05:33
Dobrý deň,
keďže nerozumiem maďarsky, tak by som sa chcela spýtať, kde si viem pozrieť leták metra?
http://www.metro.hu
Konzulta
17.03.09,05:52
http://www.metro.hu
Ďakujem, ale kde konkrétne mám kliknúť, aby som mohla listovať v katalógu?
pivko
17.03.09,08:58
Ďakujem, ale kde konkrétne mám kliknúť, aby som mohla listovať v katalógu?
musíš zadať číslo METRO karty a až potom ti otvorí aktuálny katalog .
inga26
17.03.09,09:06
musíš zadať číslo METRO karty a až potom ti otvorí aktuálny katalog .

ale slovensku kartu nepozna::mad:
Konzulta
17.03.09,09:42
musíš zadať číslo METRO karty a až potom ti otvorí aktuálny katalog .

ale slovensku kartu nepozna::mad:
A ako môžem tú kartu získať?
pivko
17.03.09,10:29
musíš zadať číslo METRO karty a až potom ti otvorí aktuálny katalog .

ale slovensku kartu nepozna::mad:
Ja zadávam 22 miestne číslo na slovenskej karte ,ale mám zlatú tak neviem či aj obyčajné majú také číslo.
inga26
17.03.09,10:30
ak myslis madarsku, tak na zaklade slovenskej pozri metro.sk
inga26
17.03.09,10:32
Ja zadávam 22 miestne číslo na slovenskej karte ,ale mám zlatú tak neviem či aj obyčajné majú také číslo.


nemaju, aspon moja nie.:)
inga26
17.03.09,10:35
takze cisto teoreticky ti staci, ak ti majitel zlatej karty poskytne kod a ty mozes bez problemov prezerat stranku nasich juznych susedov
bonita
17.03.09,10:56
Vladokatka - samozrejme, ze naklady za cestu su. Preto nechodim do ciech ani do polska, ale do gyoru, ktory je odo mna 40 km. Na benzine usterim len malo, ked natankujem tam, ale ked zratam nakupeny tovar tam a ten isty tu, tak som v pluse.

A to nehovorim o granuliach pre psov - na kazdom vreci zisk 200 sk a ked nakupim cca 6 vriec, usterim az 1200 sk a to uz nieco je. Podotykam, ze tych 6 vriec mam na 6 dni. Takze az tam pojdem 2x do mesiaca, mam usetrene tisice korun. A to pri 25 tich psoch a 2 detoch nie je malickost. Aj ked rada by som podporovala nasu ekonomiku, zial blizsia kosela ako kabat.
VladoaKatka
17.03.09,13:55
Vladokatka - samozrejme, ze naklady za cestu su. Preto nechodim do ciech ani do polska, ale do gyoru, ktory je odo mna 40 km. Na benzine usterim len malo, ked natankujem tam, ale ked zratam nakupeny tovar tam a ten isty tu, tak som v pluse.

A to nehovorim o granuliach pre psov - na kazdom vreci zisk 200 sk a ked nakupim cca 6 vriec, usterim az 1200 sk a to uz nieco je. Podotykam, ze tych 6 vriec mam na 6 dni. Takze az tam pojdem 2x do mesiaca, mam usetrene tisice korun. A to pri 25 tich psoch a 2 detoch nie je malickost. Aj ked rada by som podporovala nasu ekonomiku, zial blizsia kosela ako kabat.
Ja som písala, že chodím služobne-nákup materiálu a vybavenie spracovateľskej služby pre firmu, ktoré na Slovensku nie sú, ... predpokladám, že aj Tvoje nákupy sú "firemné" (pozrela som Tvoju www-stránku) tak vlastne tie granule by mali byť, ... alebo sa mýlim?;)
V téme sa hovorí o nákupoch pre domácnosť a to sa na mňa nehnevaj, pokiaľ si majú chodiť kupovať rohlíky a ostatné bežné potraviny južné slovensko do Maďarska, severné do Poľska, západné do Čiech a do Rakúska, potom sa ani nečudujte, keď o pol roka budete potrebovať len 10 rohlíkov a nebudete to mať kde kúpiť, lebo všetky malé pekárne, potraviny vo vašom okolí už budú skrachované, zlikvidované a ľudí, ktorí tam pracovali budete musieť živiť cez úrad práce Vy (aj my, ktorí nakupujeme doma) .

Vlastne "vyvážate" tržby slovenských obchodníkov, výrobcov, veľkoskladov do susedných štátov.

Do pozornosti dávam témy, že ružové v našich obchodoch to nie je:
http://www.porada.sk/t102217-pokles-predaja.html
http://www.porada.sk/t101908-vyvoz-trzieb-stavebniny.html
pivko
18.03.09,19:13
Potrebujem kúpiť komplet vybavenie kuchyne-zabudovatelné spotrebiče
Kto vie dať tip na obchod v Miškolci/okrem Metra a Mediamarkt/ Krosne, Nowom Sonczy a Nowom Targu???/okrem ALMI/
wolf74
20.03.09,17:24
Vedeli by ste pridať nejaké aktuálne linky na katalógy maďarských hypermarketov?
Neviem ci rozumies nieco po madarsky, ale pozri sa na stranku: aruhatabc.hu. Najdes tam nazvy obchodov a mozes si vybrat aj podla mesta, kde by si chcel nakupovat. Potom len za nazvom obchodu pridaj .hu a mas katalog. Ja to robim tak.
wolf74
20.03.09,17:27
SORRY. Ospravedlnujem sa: aruhazabc.hu :D:(
pivko
21.03.09,16:42
Tak dnes som sa cítil v Miškolci ako keby som bol v Košiciach;) nakoľko tam boli asi celé Košice.Nákup super;) :zabudovateľná rúra Bosch a varna doska Bosch rozdiel spolu oproti SK 240 EUR + nákup potravin a drogerie - ušetrené cca 320 EUR a zajtra ešte skočim pre chladničku Samsung ktorá tam stojí v Mediamarkt 84.990 Ft a u nás som cez google našiel najnižšiu cenu 400 EUR
tak že keď natankujem ušetrím 133 EUR.:rolleyes:
Dnes pozerám správy že v Košiciach bola najnižšia účasť na voľbách , mali urobiť volebnú miestnosť v Miškolci a bola by vyšia...
katka010
23.03.09,19:59
ahoj pivko, prosim ta mas nejake skusenosti s kupou oblecenia v miskolci,,, chystam sa tam s ockom o par dni a chcela by som si kupist nejake znackove tenisky rifle popripade svtre a oco zas nieco elegatne do prace.... vies poradit nejake obchody?? ... resp. napr nejake tenisky nike vyjdu tak isto ako tu alebo je to tam lacnejsie?::. dakujem krasne za pripadnu odpoved:D::)):)
pivko
24.03.09,04:20
ahoj pivko, prosim ta mas nejake skusenosti s kupou oblecenia v miskolci,,, chystam sa tam s ockom o par dni a chcela by som si kupist nejake znackove tenisky rifle popripade svtre a oco zas nieco elegatne do prace.... vies poradit nejake obchody?? ... resp. napr nejake tenisky nike vyjdu tak isto ako tu alebo je to tam lacnejsie?::. dakujem krasne za pripadnu odpoved:D::)):)
Žena si kupuje v obchodných domoch Plaza a Szinvapark,/obchod AMNESIA/ do mesta na pešiu zónu sa ani neoplatí chodiť :(.
marosc
24.03.09,05:02
V Miskolci na výpadovke do Košíc oproti Metru je veľké nákupné centrum Auchan. Maďari mu hovoria "Óšan". Je tam všetko. Na opačnej strane, smer Kazincbarczika je Tesco, Obi, Vogel, Intersport atd. Topánky som si aj s maželkou kúpil v centre v starom obchodnom dome Skála. Prajem príjemný nákup.
pivko
24.03.09,08:00
V Miskolci na výpadovke do Košíc oproti Metru je veľké nákupné centrum Auchan. Maďari mu hovoria "Óšan". Je tam všetko. Na opačnej strane, smer Kazincbarczika je Tesco, Obi, Vogel, Intersport atd. Topánky som si aj s maželkou kúpil v centre v starom obchodnom dome Skála. Prajem príjemný nákup.
Auchan je dobrý akurát tak na potraviny,;) Skála je original obchod ako za sociku :(a Tesco ten isty treťotriedny tovar ako u nás. V OBI si možeš kúpiť akurát tak príklepovú vŕtačku:D
VladoaKatka
25.03.09,06:31
Slováci nakupujú v pohraničí: Maďari, učte sa po slovensky!

24.03.2009 10:54
Maďarskí podnikatelia si mädlia ruky! Výhodný kurz eura oproti forintu plní parkoviská nákupných centier autami so slovenskými evidenčnými číslami. Nový Čas zisťoval v Mošoni - vzdialenom len 15 km od Bratislavy, ako sú obchodníci na našincov pripravení.
Tisícky slovenských áut tiahnu každú sobotu do malého pohraničného mestečka Mošoň. Parkoviská pred nákupnými strediskami praskajú vo švíkoch. Zo zaparkovaných áut má 60 až 70 percent slovenské evidenčné číslo.
Nový Čas zaujímalo, ako sú na našinca maďarskí obchodníci pripravení. Čakalo nás však nemilé prekvapenie. Aj keď Slováci tvoria väčšinu klientely, nenájdete tu žiadne informačné tabule v slovenčine a nenatrafíte tu ani na jedného slovenčinou vyzbrojeného zamestnanca, ktorý by vám v núdzi pomohol.
„Naše eurá sú im dobré, ale bez maďarčiny alebo aspoň nemčiny si neporadíte. Aj anglicky tu rozpráva málokto,“ sťažuje sa Petržalčan Elo (32). Inú skúsenosť majú Slováci pri návšteve miestnych kúpeľov. „Pri vstupe vás pozdravia po slovensky a spýtajú sa, ako sa máte. Informácie sú aj v slovenčine. Tam už pochopili, kadiaľ vedie cesta,“ pochvaľuje si Kamil (27) z Rače.
V tom, ako sa naši susedia popasujú s jazykovou bariérou, sú analytici optimistickí. Nízke ceny totiž budú do Maďarska lákať čoraz viac Slovákov.

zdroj:http://www.euromena.sk/aktuality-slovaci-nakupuju-v-pohranici--madari--ucte-sa-po-slovensky-/1611s12043c

No čo už dodať, slovenskí obchodníci si nemädlia ruky, ... ale onedlho budú rovnakým tempom smerovať na úrady práce pre sociálne dávky, ... len je otázne, či ich bude z čoho platiť.
Žabinka
25.03.09,10:03
Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.
katka010
25.03.09,16:26
pivko... a este som sa chcela spytat.. to nakupne centrum Szinvapark je kde prilizne?.. niekde na vjazde od kosic alebo niekde v centre?, ... totizto pozeram na mapy ale nejak som zatial z toho nevisla... dik
pivko
25.03.09,17:20
pivko... a este som sa chcela spytat.. to nakupne centrum Szinvapark je kde prilizne?.. niekde na vjazde od kosic alebo niekde v centre?, ... totizto pozeram na mapy ale nejak som zatial z toho nevisla... dik
Prídeš do Miškolca a ideš stále rovno ako keby po starej ceste na Budapešť až dojdeš na T križovatku, do prava sa ide na Banreve -tam je pri MC Donald Plaza a do ľava smer Budapešť maš na ďalšej križovatke po 200m Szinvapark.
Vlastne je to začiatok pešej zóny .
pivko
28.03.09,16:53
Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.
Nakoľko si zo Zvolena tak asi prídeš do budapešti po M3 dialnici , nákupné centra ktoré poznám ja su keď prejdeš celú Budapešt od M3 smer Szolnok-Viedeň-Bratislava-Balaton-Gyor- dialnica M0 a po ľavej a pravej strane , potom ešte po rozdvojení dialnice/ smer Balaton a smer Gyor-Bratislava/tak keď pojdeš smerom na Bratislavu tak je obrovský autlet schoping.
Žabinka
30.03.09,07:49
Nakoľko si zo Zvolena tak asi prídeš do budapešti po M3 dialnici , nákupné centra ktoré poznám ja su keď prejdeš celú Budapešt od M3 smer Szolnok-Viedeň-Bratislava-Balaton-Gyor- dialnica M0 a po ľavej a pravej strane , potom ešte po rozdvojení dialnice/ smer Balaton a smer Gyor-Bratislava/tak keď pojdeš smerom na Bratislavu tak je obrovský autlet schoping.
Ďakujem za odpoveď, už len aby sa počasie polepšilo. :mee:
evinasa
31.03.09,10:34
do Gyoru chodim nakupovat aj ja, je tam v tom OC Arkadia jeden skvely obchod - Jeans Club, kde maju oblecko za par euro. Inak su tam podobne znacky ako u nas - Zara, HM, CA, Reserved a pod. A nemam pocit, ze tie by boli lacnejsie. Ale oplati sa aj ten trh, byva to doobeda, aj ked teda tam moc modne vychytavky clovek nenajde :)
Zlulu
31.03.09,11:04
kde sú tie trhy v Gyory
evinasa
01.04.09,12:49
v starom centre mesta, ked pojdete autom, tak hned z príchodu je to SC Arkadia (tam mozte napr. zaparkovat) a potom sa uz len vydat uličkou kolmou priamo na to SC... a po par minutach ste tam. Su tam aj tabule - Centrum, takze to urcite neminiete. Alebo sa treba orientovat podla toho, kam hufne kraca najviac ludi :)
katka010
01.04.09,15:37
ahoj evinasa..... si spominala ten jeans club shop a ze tam dostat celkom lacne oblecko... predpokladam ze ked sa to vola jeans club tak tam budu navyber nejake tie rifle a to sa ta chcela spytat ze po kolko asi tak vyjdu??.. dikes moc
evinasa
02.04.09,13:42
ahoj katka, no ja som si tam kupovala vacsinou tricka, svetriky - to tam mali tak (v prepocte) od 1 do 7 eur. Ale na rifle tam mali taky specialny "kamrlik" kde boli povesane na vesiakoch, no na mraky rifli :) Niektore boli aj v akcii, vysli okolo 10-14 eur, takze vybrat sa tam urcite da.
Mariana42
03.04.09,08:21
Ďakujem za odpoveď, už len aby sa počasie polepšilo. :mee:


..... asi je reč o Premier Outlets Center......
/prikladám link/
http://www.premieroutletscenter.hu/


Mariana
Mariana42
03.04.09,08:31
Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.


.... a priamo v meste v Pešti je WestEnd City Center, tiež sa tam dá celkom dobre nakupovať.

http://www.budapestagent.com/west-end-city-center-in-budapest.html
http://www.westend.hu/hu/vasarlas/uzletek-abc-szerint


M.
myara
03.04.09,08:41
ešte je v centre Arena Plaza, to je podla mna najkrajsie nákupné centrum
MarcelkaT
03.04.09,09:22
V Poľsku v Krosne na trhu je lepšie kupovať za EURa alebo za zlote?
PatusM
15.04.09,08:09
awojky a prosím ta ke je ten jeans club shop?? v budapesti??
myara
15.04.09,13:20
ten je aj v Gyori v Arkáde, ale je to taká handráreň, tam kým niečo normálne človek nájde...
wegamizi
15.04.09,14:09
Zajtra idem do Mosone na trhy, okrem Tesca, kde sa este oplati nakupit? Dakujem vopred
Zita5
17.04.09,08:19
Bol som v Mosone a chcel som kúpiť cŕtačku, nakoniec som kúpil cez internet www.bosch-naradie.sk (http://www.bosch-naradie.sk)


cŕtačku ?
mazanova
22.04.09,22:18
Kto mi poradí? Od pondelka do štvrtka budem služobne v Starej Lesnej, chcela by som ísť na jeden deň do Poľska, nebudem mať auto, takže budem odkázaná na dopravu? - kde ísť do ktorého mesta v Poľsku čo je najbližšie? z Tatier a ako?
wegamizi
25.04.09,19:44
Este sa oplatia nakupy v Madarsku? Pocula som o miernom zdrazovani.
555
25.04.09,20:39
treba ist do noveho targu, zo starej lesnej, cez zdiar. ale bez auta neviem, idu tam busy z tatranskej lomnice urcite, len neviem kedy
kukučka
25.04.09,23:23
Kto mi poradí? Od pondelka do štvrtka budem služobne v Starej Lesnej, chcela by som ísť na jeden deň do Poľska, nebudem mať auto, takže budem odkázaná na dopravu? - kde ísť do ktorého mesta v Poľsku čo je najbližšie? z Tatier a ako?
vo štvrtok na trhy chodí bus Spišská Nová Ves - Novy Targ, musíš nastúpiť v Tatranskej Kotline pri jaskyni, lístky sa objednávajú dopredu telefonicky autobus (http://www.google.com/search?hl=cs&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs%3Aofficial&hs=ChX&q=spi%C5%A1sk%C3%A1+nov%C3%A1+ves+novy+targ&btnG=Hledat&lr=)
konber
26.04.09,04:26
Prosím, mohli by ste mi poradit, ako by som mohla polozit svoju otazku ohladom právneho poradenstva? Len dnes som sa registrovala.
Co sa tyka nakupu v zahraniči, ja osobne mam dobre, zatial je vsetko lacnejsie.Ja osobne som spokojna.
mazanova
26.04.09,19:12
vo štvrtok na trhy chodí bus Spišská Nová Ves - Novy Targ, musíš nastúpiť v Tatranskej Kotline pri jaskyni, lístky sa objednávajú dopredu telefonicky autobus (http://www.google.com/search?hl=cs&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs%3Aofficial&hs=ChX&q=spi%C5%A1sk%C3%A1+nov%C3%A1+ves+novy+targ&btnG=Hledat&lr=)
srdecna vdaka
m
mariannak
26.04.09,19:22
chystáme sa do Poľska 8.5.. Neviete, v ktorom meste funguje trh a do akých obch.domov sa oplatí ísť? ideme z Prešova.
velvet
26.04.09,19:43
Pokiaľ viem, trhy sa v Poľsku konajú len vo štvrtok a v sobotu. Poznám len dve výnimky: streda - Jablonka, a nedeľa - Gliwice.
Ak chceš vedieť kde je aký obchod, naťukaj si názov obchodu.pl, a budeš tam mať všetko.
31Jankal
27.04.09,07:13
Dobrý den, v sobotu sa chystám na nákup do Nového Targu. Chcem sa Vás opýtať: mám možnosť kúpiť si polské zloté za lepší kurz oplatí sa tam brať zloté alebo eurá? Sú tam nejaké veľké markety na nákup potravín a drogérie? Kde sa nachádzajú?
kukučka
27.04.09,08:38
31Jankal
27.04.09,10:54
Kukučka dakujem, kde sa to nachádza niekde v blízkosti trhoviska. A peniaze aké zloté alebo eura?
Deganova
27.04.09,10:58
Kukučka dakujem, kde sa to nachádza niekde v blízkosti trhoviska. A peniaze aké zloté alebo eura?
Dnes je výborný kurz pri zmene eura na zloté, akurát sme boli zamenieť, tak sa poponáhľaj a plať zlotými aj keď Poliaci sú tomu neradi.
Manual
27.04.09,11:07
Ale veď ešte výhodnejšie je platiť kartou /samozrejme tam kde sa dá/, ušetríš aj na poplatkoch.
wegamizi
27.04.09,13:06
Tak Madarsko uz nic? Ja mam do Polska daleko, juzania, kde ste?
31Jankal
28.04.09,05:29
deganova, mne to zamenia na severe Polska takže tam je ešte lepší kurz. A čo sa tam oplatí kupovať z potravín?
fana3
10.06.09,07:22
Dobrý deň, chcem sa dostať na internete do Maďarského metra ale nemôžem lebo nemám zlatú kartu, mám len obyčajnú a tá ma málo znakov. Nemohol by mi niekto kto zlatú kartu má poslať číslo zlatej karty aby som si to mohla pozrieť. Veľmi pekne ďakujem
adi11
23.01.10,18:08
Prosim vas, da sa v Gyory v Arkadii platit eurami ?
pivko
23.01.10,19:09
Prosim vas, da sa v Gyory v Arkadii platit eurami ?
Tak pokial viem tak Maďarsko ešte neprijalo spoločnú evrópsku menu EUR a asi ani tak skoro nepríme:Dtak že moj názor je že nie. A aký by to malo zmysel? veď plať kartou;)
adi11
23.01.10,19:30
Tak pokial viem tak Maďarsko ešte neprijalo spoločnú evrópsku menu EUR a asi ani tak skoro nepríme:Dtak že moj názor je že nie. A aký by to malo zmysel? veď plať kartou;)
Mam kartu Slov.spor.VISA Elektrom, ale nikdy som v zahranici neskusala nou platit. Takze skusim platit kartou, ako zamienat eura za forinty.Vdaka
pivko
24.01.10,04:51
Mam kartu Slov.spor.VISA Elektrom, ale nikdy som v zahranici neskusala nou platit. Takze skusim platit kartou, ako zamienat eura za forinty.Vdaka
Žiadny problém , plať kartou len nezabudni PIN:D/ pri platení kartou máš výhodnejši kurz - devíza predaj tvojej banky v ten deň ako pri platení cash;)/ a forinty na drobné výdaje zmeň u nás, na tejto stranke si klikni na forint a potom na najvýhodnejši kurz. Tam sa ti zobrazí banka v ktorej je forint najlacnejší:http://openiazoch.zoznam.sk/
vačšinou OTP ,alebo DEXIA.
ludmila12
02.08.10,03:12
neviete niekto poradiť, oplatí sa v Maďarsku kupovať /cena/ rybárske návnady, príslušenstvo /napr. háčiky,olovká../ prípadne udice ?
Ďakujem
ludmila12
02.08.10,04:51
posúvam
MeVili
03.10.10,08:52
potrebovala by som vediet či niekto chodí do velkoskladov Do Madarska alebo polska potrebujem nakúpit zimné bundy do predajne dakujem
Angibabuska
06.10.10,20:07
Prosim Vas, v Polsku - Nowy Targ sa da platit eurami alebo budem musiet si zmenit peniaze? Dakujem
dolfort
06.10.10,21:05
Prosim Vas, v Polsku - Nowy Targ sa da platit eurami alebo budem musiet si zmenit peniaze? Dakujem

Poliakovi peniaze nesmrdia, takže kľudne aj drachmy.
Na trhu bez výnimky sa berú eurá, nie je odveci mať pre každý prípad aj nejakú malú hotovosť so sebou.
V obchodoch ideálne kartou, zvyčajne je to lepší kurz než cash.

Ale zažil som aj také že v stavebninách normálka eurá no problem, dohodli sme sa na nejakom kurze, bloček sa vystavil na zloté, prepočítali sme, vykešovali a každý happy.

Keď budeš parkovať pri trhu len krátko, nenechaj sa zdreť strycom čo kešuje za parkovanie, ten pýta paušálne od každého jednu sumu - v aute si ty, on je pešo. On sa musí dohodnúť a má na to sekundy kým neodprášiš no nie.

V Poľsku platí jedno pravidlo, že všetko sa dá.
verads
06.10.10,22:01
My chodíme väčšinov tiež do győru na nákup. ale väccsinov kupujeme odevy, je tam väčší výber.Na potravinách som ani neporovnavala ceny , ale teraz je to asi rovnake. Tak sa mi zdá.Viem, v lete ked do nášho mesta chodili český turisti ,tak išli na nákup do madarska od nás to maju cca 35 km vraj je tam výhodnejší nákup ako u nás.
questo
28.10.10,13:08
Ahojte, viete mi prosim poradit, kto aktualne organizuje (mikro)bus zajazdy do N.Targu (al. aspon do Jablonky)?
Potreboval by som z BB, pripadne RK, DK, NO..dost toho bolo, ale uz porusili.

vdaka za Vase tipy.
trisestri
05.11.10,11:12
aký je sortiment a ceny rýb a udenín v týchto krajinách /pripadne v Rakusku/-oplatí sa ist na nakupy?