janci218
09.03.09,09:53
Zdravim,

chcem sa opytat ake tlacivo a aky postup je pri vyplnati priznania, ked okrem prijmu zo zamestnania som mal prijem aj od sukromnej osoby (ZŤP), za osobnu astistenciu. + Som aj menil pracu od 1.7. a bol som studentom VŠ do 31.8. no proste sa v tom nevyznam.
Vdaka za odpoved
mzdarka renca
09.03.09,09:25
Zdravim,

chcem sa opytat ake tlacivo a aky postup je pri vyplnati priznania, ked okrem prijmu zo zamestnania som mal prijem aj od sukromnej osoby (ZŤP), za osobnu astistenciu. + Som aj menil pracu od 1.7. a bol som studentom VŠ do 31.8. no proste sa v tom nevyznam.
Vdaka za odpoved

- podávaš DP typ B
zltalienka
09.03.09,09:38
Ahojte, chcem sa spýtať sú pokuty za to, keď sa osobný asistent neprihlásil na daňovom úrade? Ak áno, v akej výške?
mzdarka renca
09.03.09,10:40
Ahojte, chcem sa spýtať sú pokuty za to, keď sa osobný asistent neprihlásil na daňovom úrade? Ak áno, v akej výške?

áno, ak sa neprihlásil v lehote 30 dní, DÚ má právo vyrúbiť pokutu v min. výške 2000,-Sk, neviem koľko je to teraz v €
zltalienka
10.03.09,06:49
Vďaka za odpoveď Renča, a čo v prípade, keď SZČO začal vykonávať činnosť osobného asistenta, (čiže nemal povinnosť sa prihlásiť na DÚ) ale živnosť ukončil a ponechal si len os. asistenciu. Mal sa po ukončení živnosti prihlásiť na DÚ? Ak áno, je to treba urobiť dodatočne?
Vďaka za odpovede.
mzdarka renca
10.03.09,07:44
Vďaka za odpoveď Renča, a čo v prípade, keď SZČO začal vykonávať činnosť osobného asistenta, (čiže nemal povinnosť sa prihlásiť na DÚ) ale živnosť ukončil a ponechal si len os. asistenciu. Mal sa po ukončení živnosti prihlásiť na DÚ? Ak áno, je to treba urobiť dodatočne?
Vďaka za odpovede.

Mal povinnosť, aj keď mal živnosť, aj po nej (v prípade, ak by osobnú asistenciu začal vykonávať až po zrušení živnosti) ohlásiť na DÚ, že vykonáva aj osobnú asistenciu.
Treba to ohlásiť na DÚ dodatočne, ak to ešte neurobil.
zltalienka
10.03.09,08:27
Vďaka za odpovede, Renča.
holubička1
10.03.09,12:12
Mal povinnosť, aj keď mal živnosť, aj po nej (v prípade, ak by osobnú asistenciu začal vykonávať až po zrušení živnosti) ohlásiť na DÚ, že vykonáva aj osobnú asistenciu.
Treba to ohlásiť na DÚ dodatočne, ak to ešte neurobil.
A ak má živnosť a tiež osobnú asistenciu, na živnosť má skutočné náklady môže si na os uplatniť 40% výdavky?:mad:
mzdarka renca
10.03.09,12:29
Aj ja som najskôr odpovedala, že môže, ale ako to potom dá do DP, keď je tam možnosť buď paušál, alebo skutočné výdavky? Podľa mňa si paušál nemôže kombinovať so skutočnými výdavkami, aj keď sú obe činnosti iného druhu.
mgm
10.03.09,12:41
Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/
mzdarka renca
10.03.09,12:45
Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/

Ako potom dotyčný vyplní DP? Označí, alebo neoznačí výdavky percentom podľa §6 ost. 1 a 2?
Mária.K.
10.03.09,13:08
Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/
V tom prípade ste dostali na daňovom úrade nesprávnu informáciu. Podľa § 6 ods. 10 ZDP sa pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 uplatňujú percentuálne výdavky z úhrnu príjmov (t.j. musíte sa rozhodnúť, či si uplatníte skutočné výdavky, alebo percentuálne). Kombinácia percentuálnych výdavkov a skutočných výdavkov je možná len pri súbehu príjmov z § 6 ods. 1 a 2 ZDP s príjmami z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods. 3 ZDP.
mgm
10.03.09,19:01
Ďakujem za info, takže musíme urobiť opravne DP. Nechcela som nikoho zneistiť, preto svoj príspevok radšej mažem