Ibaka
09.03.09,10:28
Mám množstvo starých MG kaziet, odkial by som chcel dostať niektoré zvuky, najmä nahrávky detí, do PC. Poradíte ako na to?
Chobot
09.03.09,09:52
Mám množstvo starých MG kaziet, odkial by som chcel dostať niektoré zvuky, najmä nahrávky detí, do PC. Poradíte ako na to?

1. Prepojiť kazetový prehrávač s PC (v prehrávači cez OUT, v PC na zvukovej karte IN)
2. potrebuješ soft na zaznamenanie zvuku (ja to robím napr. cez NERO Wave Editor; existuje aj kopec iných, treba len vyhľadať na nete "wave editor").
3. Spustíš kazetu, na PC spustíš záznam.
4. Po skončení skladby dáš uložiť záznam napr. vo formáte MP3 a máš hotovú skladbu v PC.
Ibaka
09.03.09,18:23
Ďakujem, skúsim
ivoovi
09.03.09,20:35
Suhlasim s chobotom.
Len doplnim.Ak nema kazetovy prehravac OUT treba pichnut jack konektor do konektora sluchadiel a zase jackom do vstupu zvuku napr. mikrofon do PC.
Dobre mam skusenosti so softom Sony Sound Forge.
gabo100
15.02.10,14:22
Potrebujem si ozrejmiť načitanie audio nahravky z kazetoveho magnetofonu do počitača.Mam staršie PC a moc mi praca na PC nehovorí.Akou formou možem dostať zvuk do počitača? Vďaka
Gabo
Chobot
15.02.10,14:40
Potrebujem si ozrejmiť načitanie audio nahravky z kazetoveho magnetofonu do počitača.Mam staršie PC a moc mi praca na PC nehovorí.Akou formou možem dostať zvuk do počitača? Vďaka
Gabo

Otázka už bola v minulosti zodpovedaná. Tému som ti spojil s tou, kde to bolo diskutované. Prečitaj si staršie príspevky a ak ti niečo nebude jasné, pýtaj sa.
Ibaka
04.05.10,11:40
Ďakujem, skúsim
Až teraz som sa k tomu dostal, stiahol som si Free Wave editor a šlape na prvý raz, ešte raz vďaka za rady.
sfinks
05.05.10,00:39
nuz, ja osm mal podobny problem raz ... a co bolo horsie radio co som mal nemalo vystup na sluchadla ..a ani ziadny vystup teda reproduktory boli stavane ... a teraz mi nastal problem ... tak som si prerobil pasku .. mal som nejaku starsiu citaciu hlavu dal zmontoval som ju do pasky .. kablikom jack3.5 vyvbiedol vonkat .. a ptoom som dal z jednej pasky na druhu nahravat ... a cuduj sa svete ono to slo ... a mal somvystup z kazety pomocou jack connectora ... komiecke riesenei ja viem .. :) ale tak pred 15 rokmi ... nuz vela moznosti nebolo :)
Zdeno Janičina
22.12.12,14:35
Zdravím viem ze od posledneho prispevku uz preslo vela casu ale prosil by som vas o radu...presuvam hudbu z MG kazie do PC ale po nahrati to nehorazne sumi a nic sa neda pocut, co s tym prosím vas?
KoxXxo
22.12.12,16:28
Lepšie je stiahnuť si tie piesne z netu.
Zdeno Janičina
22.12.12,17:28
to samozrejme ano, lenze take co hladam ani google nepozna :)
buchač
22.12.12,17:29
to samozrejme ano, lenze take co hladam ani google nepozna :)

Nože daj nejakú vzorku ........:rolleyes:
misoft
22.12.12,17:37
Zdeno Janičina
23.12.12,18:27
ocino ako mladsi znasal domov kopec 80´S maly sme doma tony pásiek, niečo z toho som zničil a to čo ostalo by som si chcel zdigitalizovať :) konktétne som si chcel prekonvertovať nejaké mixy čo som nenašiel na youtube ani nikde inde a neviem ani ako to mám hladať...

misoft- tá vec vyzerá dobre, díki :)
Zdeno Janičina
31.03.13,16:26
Zdravím...nakoniec sa mi podarilo urobiť to cez PC a niečo na ukážku: http://www.youtube.com/watch?v=WAo-FSWAxss