kay2s2
09.03.09,11:33
Zamestnanec (trvaly prac.pomer) poziadal o tyzdenne neplatene volno. Studuje na doktorantskom a potrebuje cas na pripravu na skusku. Viete mi poradit, ci sa vztahuje k takemuto volnu konkretny § ?
V zakonniku prace som nasla suvislost "studijneho volna" len v sulade s potrebou zamestnavatela. (co nie je tento pripad).

Iny zamestnanec ma zmluvu na trvaly prac.pomer 40 hod./tyzden. Teraz kvoli doktorantskemu studiu nepracuje 2x 0,5 dna v tyzdni. Tyzdenny prac.cas mu v zmluve kratit nebudeme. No ten 1 neodpracovany den v tyzdni mu nezaplatime. Mali by sme to nahlasit ako "neplatene volno" do socialnej poistovne? Neviem si predstavit ako by som to mala nahlasit...
Dakujem za rady.
Tweety
09.03.09,10:37
Zamestnanec (trvaly prac.pomer) poziadal o tyzdenne neplatene volno. Studuje na doktorantskom a potrebuje cas na pripravu na skusku. Viete mi poradit, ci sa vztahuje k takemuto volnu konkretny § ?
V zakonniku prace som nasla suvislost "studijneho volna" len v sulade s potrebou zamestnavatela. (co nie je tento pripad).

Iny zamestnanec ma zmluvu na trvaly prac.pomer 40 hod./tyzden. Teraz kvoli doktorantskemu studiu nepracuje 2x 0,5 dna v tyzdni. Tyzdenny prac.cas mu v zmluve kratit nebudeme. No ten 1 neodpracovany den v tyzdni mu nezaplatime. Mali by sme to nahlasit ako "neplatene volno" do socialnej poistovne? Neviem si predstavit ako by som to mala nahlasit...
Dakujem za rady.
1. Ak nemá zmluvu so zamestnáv. podľa § 155 ZP o vzdelávaní, nárok na platené voľno nemá.
2. NV, o ktoré musí požiadať, nahlásiš cez RLFO ako prerušenie poistenia.
kay2s2
09.03.09,10:58
Dakujem za odpovede.
2. Chapem, ze ked sa nahlasuje nepl.volno na cele dni pouzije sa RLFO a vyplni sa zaciatok a koniec prerusenia. Ale ak NV trva 4 hod. utorok, 4 hod. piatok kazdy tyzden po dobu 3 mesiacov, ako mam uviest obdobie NV? Dni medzitym zamestnanec normalne pracuje.
Tweety
09.03.09,11:00
Dakujem za odpovede.
2. Chapem, ze ked sa nahlasuje nepl.volno na cele dni pouzije sa RLFO a vyplni sa zaciatok a koniec prerusenia. Ale ak NV trva 4 hod. utorok, 4 hod. piatok kazdy tyzden po dobu 3 mesiacov, ako mam uviest obdobie NV? Dni medzitym zamestnanec normalne pracuje.Ak ide len o neplatené hodiny, NV nehlásiš na SP.