miminuska
09.03.09,14:18
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť.
Robím v jednej obchodnej firme, ktorá predáva istý tovar nie priamo konečnému spotrebiteľovi. Keď sa vráti poškodený tovar-reklamácia (chodí to do reklamačného skladu) - zamesntanec z tade mi dá nejaký "načarbaný papier" s jeho číslom (číslo vráteného reklamovaného tovaru) - a ja mám vystaviť dobropis, keďže som fakturant.

Môžem sa spýtať, čo všetko potrebujem zo zákona k tomu, aby som mohhla vystaviť na takýto tovar dobropis ? (vypísaný reklamačný protokol,...??? vôbec neviem na čo si mám dávať pozor).

Doteraz som vystavovala na základe toho jeho čarbopisu - vytiahnem si nadobúdajúcu faktúru, a vystavím dobropis so sumou, ktorá je na tej faktúre. Na dobropise uvediem č.nad.faktúry, a nič viac.
Čo potrebuje k tomu ešte doložiť ?

Bola by som strašne rada, keby ste mi mohli poradiť.
Tweety
09.03.09,13:20
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť.
Robím v jednej obchodnej firme, ktorá predáva istý tovar nie priamo konečnému spotrebiteľovi. Keď sa vráti poškodený tovar-reklamácia (chodí to do reklamačného skladu) - zamesntanec z tade mi dá nejaký "načarbaný papier" s jeho číslom (číslo vráteného reklamovaného tovaru) - a ja mám vystaviť dobropis, keďže som fakturant.

Môžem sa spýtať, čo všetko potrebujem zo zákona k tomu, aby som mohhla vystaviť na takýto tovar dobropis ? (vypísaný reklamačný protokol,...??? vôbec neviem na čo si mám dávať pozor).

Doteraz som vystavovala na základe toho jeho čarbopisu - vytiahnem si nadobúdajúcu faktúru, a vystavím dobropis so sumou, ktorá je na tej faktúre. Na dobropise uvediem č.nad.faktúry, a nič viac.
Čo potrebuje k tomu ešte doložiť ?

Bola by som strašne rada, keby ste mi mohli poradiť.
V dobropise musíš uviesť pôvodnú faktúru, ktorej sa dobropis týka, takže len ten čarbopis ako podklad nestačí.
miminuska
09.03.09,13:53
to áno, na dobropise to uvádzam. Len ma zaujíma to , že na základe čoho ja môžem vystaviť dobropis. vyplýva zo zákona, že musím mať doložený vypísaný reklamačný protokol a podobné veci ?
Tweety
09.03.09,13:58
to áno, na dobropise to uvádzam. Len ma zaujíma to , že na základe čoho ja môžem vystaviť dobropis. vyplýva zo zákona, že musím mať doložený vypísaný reklamačný protokol a podobné veci ?
No samozrejme, že podklad na jeho vystavenie mať musíš, bez neho nevystavíš nič.
miminuska
09.03.09,14:29
podklad mám od toho kolegu z reklamačného skladu, kde mi dá taký zdrap, kde je firma, tovar, a jeho pridelené číslo. on sa tam ani nepodpíše. vravel, že keď tam je pridelené číslo, tak to znamená, že súhlasí s vystavením dobropisu, že sedí aj 2-ročný záručný list. Môžem zobrať za podklad aj niečo takéto ?
Milan Benka
10.03.09,10:35
podklad mám od toho kolegu z reklamačného skladu, kde mi dá taký zdrap, kde je firma, tovar, a jeho pridelené číslo. on sa tam ani nepodpíše. vravel, že keď tam je pridelené číslo, tak to znamená, že súhlasí s vystavením dobropisu, že sedí aj 2-ročný záručný list. Môžem zobrať za podklad aj niečo takéto ?

Ako podklad to stačí, len by to mal niekto aj podpísať, teda ten, kto ten doklad vystaví.
miminuska
11.03.09,09:33
Skúsim ešte raz. Bojím sa, že budem za niečo zodpovedná, za čo nemám. Ja som tu len fakturant, a tých reklamovaných výrobkov je tu straaaašne veľa. Ten kolega z reklamačného skladu, mi dá tie papiere - ako som už spomínala, no nedáva mi k tomu trebars záručný list - vravel, že on ich tam všetky u seba odkladá a z toho papiera si robí kópie, a že to má všetko u seba založené.
Takže ja vystavujem dobropis na základe nejakého jeho čísielka, a nie vždy úplne vystavenom reklamačnom liste.Čiže reklamačný list musí byť podpísaný firmou - ktorá predmet reklamuje, alebo tým kolegom, že žiada o vystavenie dobropisu ?