veronix
29.06.05,13:21
Ahojte poraďáci! Doteraz vediem JU a PU len stavebným firmám. Teraz ma jeden oslovil, ktorý otvára reštauráciu, či by som mu nerobila ucto. Je FO a vedie JU. Nemam skusenosti s reštauraciami. Je tam nejaky rozdiel? Myslim, ze princip v JU je ten isty, ale v reštauraciach sa zevraj robia nejake inventury na alkohol. A s tym alkoholom - dovažanym.... tam su nejake zmetky. Mate s tym niekto skusenosť? A este mi poradte, kolko by som si asi tak mala pytať za to učto. Budem mu robiť aj mzdy. Ďakujem .
Anonymka
29.06.05,11:32
Ja mám podobný problém. Vlastne to zatiaľ nie je ani problém. Kamoš ma požiadal, či by som nechcela robiť účtovníctvo jeho mamy. Chce otvoriť obchod s potravinami. Ja neviem, či sa do toho mám pustiť, či by som to zvládla. Ani neviem, ako treba začať úplne od začiatku. Asi bude mať jednoduché účtovníctvo. Ja pracujem 4 roky ako účtovníčka, podvojné mi ide, len neviem, či by sa dalo. Dá sa to zvládnuť??? Načo treba dbať hneď na začiatku? Ak má niekto skúsenosti, nech mi napíše, prosím.
ilona
29.06.05,12:32
Učtovníctvo je predsa podobné v každej firme.Inventúry na zásoby sa robia skoro v každej firme a s alkoholom je potrebné podávať hlásenie na colný úrad o jeho nákupe.Na to sú tlačivá a podávajú sa do 25. nasledujúceho mesiaca.A ešte k tomu účtovníctvu keď vedieš podvojné,predsa jednoduché ti nemôže robiť problém a keď budeš mať konkretny problém poraďáci poradia.
veronix
29.06.05,13:17
Ilona, tak radíš nám, že sa máme do toho pustiť? Takže, je tam skoro všetko to isté, faktúry, .... a okrem odovzdania DPHačky odovzdám aj tlačivo na colný úrad. Ak sa naučím spraviť jeden mesiac, spravím aj tie ďalšie, nie? Je tam ešte nejaký rozdiel? A na tu otázočku, koľko za to pýtať, vieš poradiť???
ondrejvla
29.06.05,14:07
Ilona, tak radíš nám, že sa máme do toho pustiť? Takže, je tam skoro všetko to isté, faktúry, .... a okrem odovzdania DPHačky odovzdám aj tlačivo na colný úrad. Ak sa naučím spraviť jeden mesiac, spravím aj tie ďalšie, nie? Je tam ešte nejaký rozdiel? A na tu otázočku, koľko za to pýtať, vieš poradiť???Okrem nákupu alkoholu na Colný úrad, tam odovzdávaš aj stranu 2, zostatok alkoholu ku koncu mesiaca. Pri potravinách musíš mať vypracovaný HACP, ale keď si dáš hľadať, všetko nájdeš. A k téme koľko pýtať ti určite nikto neodpovie, daj si hľadať a v téme Pošuškajte* nájdeš x-možností. Ty musíš vedieť, čo dokážeš, ako kvalitne to dokážeš, či máš svoj soft, a ty sa musíš vedieť oceniť.
lenkak
29.06.05,14:11
Ja mám podobný problém. Vlastne to zatiaľ nie je ani problém. Kamoš ma požiadal, či by som nechcela robiť účtovníctvo jeho mamy. Chce otvoriť obchod s potravinami. Ja neviem, či sa do toho mám pustiť, či by som to zvládla. Ani neviem, ako treba začať úplne od začiatku. Asi bude mať jednoduché účtovníctvo. Ja pracujem 4 roky ako účtovníčka, podvojné mi ide, len neviem, či by sa dalo. Dá sa to zvládnuť??? Načo treba dbať hneď na začiatku? Ak má niekto skúsenosti, nech mi napíše, prosím.
Anonymka:
nezabudnite si vybaviť hygienu, budeš potrebovať sanitačný a prevádzkový poriadok, je prilepený v dokumentoch - hygiena pod názvom HACCP.