tina.mm
09.03.09,18:46
Dobrý deň.
Som SZČO a zároveň aj zamestnaná.
Svoju podnikateľskú činnosť vykonávam cez víkendy a počas dovolenky z práce. Chcela by som vedieť, či si môžem vypisovať cestovné príkazy, keď miesto vykonania práce je mimo sídla mojej firmy. Ako stravné si neuplatňujem stravné lístky, nemám ani doklad o zaplatení stravy v reštaurácii. Moja práca vždy trvá viac ako 5 hodín denne. Nemám ani doklad o zaplatení cesty, lebo často chodím aj pešo - fotenie prírody, /fotky budú uvedené v knihe, ktorú zostavujem, prípadne aj niekoľkohodinové rozhovory s obyvateľmi obcí/.
Z DRSR mi uviedli, že si musím viesť nejaký denník, v ktorom bude uvedené, kde a kedy som pracovnú cestu vykonal.
Ďakujem
marta bodonova
11.03.09,12:38
Dobrý deň,
som živnostník, používam svoje auto na podnikateľské účely - nezaradené, vediem si knihu jázd, musím aj cestovné príkazy?
Denne najazdím 300km a viac po celom výchonom Slovensku
Dakujem
Chobot
11.03.09,13:12
Dobrý deň,
som živnostník, používam svoje auto na podnikateľské účely - nezaradené, vediem si knihu jázd, musím aj cestovné príkazy?
Denne najazdím 300km a viac po celom výchonom Slovensku
Dakujem

AK si uplatňuješ cestovné náhrady do nákladov, tak áno.
ego.mc
11.03.09,13:24
Dobrý deň.
Som SZČO a zároveň aj zamestnaná.
Svoju podnikateľskú činnosť vykonávam cez víkendy a počas dovolenky z práce. Chcela by som vedieť, či si môžem vypisovať cestovné príkazy, keď miesto vykonania práce je mimo sídla mojej firmy. Ako stravné si neuplatňujem stravné lístky, nemám ani doklad o zaplatení stravy v reštaurácii. Moja práca vždy trvá viac ako 5 hodín denne. Nemám ani doklad o zaplatení cesty, lebo často chodím aj pešo - fotenie prírody, /fotky budú uvedené v knihe, ktorú zostavujem, prípadne aj niekoľkohodinové rozhovory s obyvateľmi obcí/.
Z DRSR mi uviedli, že si musím viesť nejaký denník, v ktorom bude uvedené, kde a kedy som pracovnú cestu vykonal.
Ďakujem

A otázka znie?:)
marta bodonova
11.03.09,13:57
AK si uplatňuješ cestovné náhrady do nákladov, tak áno.
Dá sa to vôbec urobiť spätne?
Okrem knihy jázd si vediem aj vyúčtovanie použitia osobného mot. vozidla a tam mám pekne vyrátané náhrady , stravné, účel cesty.
Nestači toto? Dakujem
seda
18.01.10,15:16
Dobrý deň, neporadíte mi? Je povinná SZČO si vypisovať CP ak ide niekde na SC? Mám cestovné lístky + bločky z ubytovania. Nie je možné ich dať rovno do výdavkov, bez vypisovania cesťákov?