Branik75
09.03.09,19:10
zdravim, prosim zbehlejsich o radu.
som zamestnanec a poziadal som zamestnavatela o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň.
okrem prijmu od zamestnavatela na ktory som platil preddavky dane som mal minuly rok este prijem od zivnostnika za vykonanie projekcnej cinnosti. Tento zivnostnik si touto sumou znizuje zaklad dane.

otazka: musim tento prijem uviest do ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania?

alebo musim podat danove priznanie?

nasa uctovnicka je truba a neviem mi poradit, preto skusam tuto moznost, dakujem za radu :)
Tweety
09.03.09,18:11
zdravim, prosim zbehlejsich o radu.
som zamestnanec a poziadal som zamestnavatela o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň.
okrem prijmu od zamestnavatela na ktory som platil preddavky dane som mal minuly rok este prijem od zivnostnika za vykonanie projekcnej cinnosti. Tento zivnostnik si touto sumou znizuje zaklad dane.

otazka: musim tento prijem uviest do ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania? alebo musim podat danove priznanie? Áno, musíš si podať DP sám.
nasa uctovnicka je truba a neviem mi poradit, preto skusam tuto moznost, dakujem za radu :)
Odpoveď v texte
Branik75
09.03.09,21:37
dakujem za odpoved, predpokladam ze z tych 49000 nebudem musiet platit dan, alebo?
mzdarka renca
10.03.09,05:34
Z príjmu 49000 si odrátaš 40% výdavky a rozdiel je ZD z príležitostnej činnosti. Podáš DP typ B.
Branik75
10.03.09,10:22
Na zaklade coho si odpocitam tych 40%? Som zamestnanec a nemam zivnost.
Inak vdaka za trpezlivost.
mzdarka renca
10.03.09,11:09
Na zaklade coho si odpocitam tych 40%? Som zamestnanec a nemam zivnost.
Inak vdaka za trpezlivost.

Máš uzatvorenú zmluvu, na základe ktorej ti vyplatili 49000. Aká je to zmluva?
Branik75
10.03.09,14:39
Aku napiseme, taka bude... Ake su moznosti? :)