monika32
09.03.09,20:29
Prosím vás máte niekto skúsenosť ako zamestnávateľ s takouto situáciou? Zamestnanec dostal výpoveď z titulu nadbytočnosti - (výpovedná doba plynie od 1.3.2009 - 30.4.2009). Zamestnanec jeden deň (6.3.2009) neprišiel do práce - uvedené sme klasifikovali ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny, nakoľko sa nijakým spôsobom neospravedlnil. Čo môžem ako zamestnávateľ urobiť? Môže to byť ako dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru (v Pracovnom poriadku máme zakotvené, že aj jeden deň absencie môže byť chápaný ako hrubé porušenie prac. disciplíny s následkom okamžitého skončenia PP), ak už plynie výpoveď z titulu nadbytočnosti?
Ďakujem za odpoveď, ospravedlňujem sa, ak bol takýto prípad už diskutovaný, moc sa tu nevyznám.
Tweety
09.03.09,19:51
Prosím vás máte niekto skúsenosť ako zamestnávateľ s takouto situáciou? Zamestnanec dostal výpoveď z titulu nadbytočnosti - (výpovedná doba plynie od 1.3.2009 - 30.4.2009). Zamestnanec jeden deň (6.3.2009) neprišiel do práce - uvedené sme klasifikovali ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny, nakoľko sa nijakým spôsobom neospravedlnil. Čo môžem ako zamestnávateľ urobiť? Môže to byť ako dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru (v Pracovnom poriadku máme zakotvené, že aj jeden deň absencie môže byť chápaný ako hrubé porušenie prac. disciplíny s následkom okamžitého skončenia PP), ak už plynie výpoveď z titulu nadbytočnosti?
Ďakujem za odpoveď, ospravedlňujem sa, ak bol takýto prípad už diskutovaný, moc sa tu nevyznám. Píšete, že jeden deň môže byť chápaný, to ale neznamená, že musí. Ako hovorí slovenské príslovie, jedna vina, žiadna vina, ja by som mu ešte dala šancu.:) Ak už má výpoveď, tak ho nechajte, aj tak si už užije stresu až až. Treba sa na to pozerať aj z ľudského hľadiska, žiadajte vysvetlenie tej absencie, možno mal vážne dôvody. Nedá sa to riešiť dovolenkou?
monika32
09.03.09,20:01
Bohužiaľ dovolenku nemá. Patrí do skupiny "špekulatívnych" zamestnancov. Zamestnávateľ ani nemá moc veľkú vôľu vychádzať mu v ústrety už. Čo s tým.....
Tweety
09.03.09,20:03
Bohužiaľ dovolenku nemá. Patrí do skupiny "špekulatívnych" zamestnancov. Zamestnávateľ ani nemá moc veľkú vôľu vychádzať mu v ústrety už. Čo s tým.....
Ak zoberieme striktne podľa ZP, tak okamžité skončenie PP je tu možné.:)
jamis
09.03.09,20:05
Mala som takýto prípad a ešte potom na nás poštval Inšpektorát práce. Všetko dopadlo pre nás dobre. Poslala som mu doporučene list, v ktorom som ho vyzvala k nástupu do práce a keď sa ten deň nedostavil okamžite sme s ním rozviazali pracovný pomer.
monika32
10.03.09,06:50
No len ja som nemala možnosť ho písomne vyzvať, aby sa dostavil do práce, nakoľko na druhy deň prišiel sám. Jediné čo som urobila, že som mu dala písomné upozornenie, že daný skutok klasifikujeme ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny.