semegast
09.03.09,20:31
Ahojte..máme starú vaňu a kupovať novú ešte nie je potrebné...je nejaký spôsob renovácie, ktorý máte už vyskúšaný? počul som o spreji ale u babky to robil bratranec a neprešiel mesiac a už sa farba olupuje na jednom mieste...
preboha
09.03.09,19:51
ten spray je dobrá vec, bratranec zrejme nedostatočne očistil vaňu pred novým nástrekom, (u mňa 5 rokov) bez problému.
sarasara
10.03.09,00:12
Existuje nielen spray, ale aj farba v krabici. Nanáša sa to valčekom. Len skutočne treba vaňu dôkladne vyčistiť.
semegast
10.03.09,09:44
Co znamena vycistit? vysmirglovat? alebo len dobre umyt? alebo pouzit nejaky pripravok na cistenie?
sarasara
10.03.09,10:35
Vyčistiť znamená, že ju najpev klasicky umyješ a potom ju odmastíš, ale dôkladne. Majstri používali akúsi kyselinu. Neskutočne to smrdelo, ale či je niečo aj iné, neviem. Možno bude niekto vedieť na Porade, ak nie, tak asi v predajni farieb.
Lotarka
10.03.09,13:48
Mohol to byť lieh alebo toulén.
Sestra si pred mesiacom dávala renovovať starú vaňu - zaplatili okolo 60,-€. Chlapík to robil dva dni - jeden deň čistil a upravoval povrch a na druhý nastriekal náter. Zopár dní potom nemohli používať vaňu, kým to kvalitne nezaschne.
VieraHu
10.03.09,20:17
Pred rokom som zareagovala na inzerát - Renovácia vaní smaltom u zákazníka. Prišli, vyčistili, natreli vaňu, za hodinu odišli. Zaplatila som 2 000.- Sk a vaňa je super. Používať som ju mohla za 2 dni.